13 питань, які Ви повинні задавати при оренді квартири

         

Знання правильних питань при перегляді квартири може заощадити ваш час і енергію. У нас є 13 важливих питань, які слід задати при перегляді квартир. Подібно налагодженню нових відносин, для пошуку підходящої квартири потрібно бути трохи розсудливим.
Ви б не втекли з першою привабливою людиною, яку вперше бачите, вірно? Ні, ви хочете витратити деякий час на те, щоб переконатися, що ваші цінності, інтереси та цілі збігаються і ви добре підходите один одному.

Те ж саме відноситься і до оренди квартири, тому вам необхідно знати деякі правильні питання, що задаються при оренді квартири. Неважливо, як сильно вам сподобалась квартира, якщо є невідповідність між тим, що вам потрібно, і тим, що вони пропонують.

Список питань, які слід задавати при оренді квартири

Гарна новина полягає в тому, що ми зібрали список з 13 питань, які потрібно задати, перш ніж орендувати квартиру, щоб переконатися, що ви знайдете саме те житло, яке вам необхідне. Задавайте ці питання під час пошуку квартири, щоб не опинитися в незручній ситуації.

1. Які умови оренди?

В ідеалі ви повинні вже знати, коли оренда починається та закінчується, перш ніж ви відвідаєте житло. Але якщо ви цього не зробите, переконайтеся, що ви знаєте, коли ви зможете переїхати і на скільки місяців триватиме термін оренди.

Ви також повинні точно знати, скільки коштує оренда в місяць і яка політика орендної плати за запізнення оплати квартири. Обов’язково з’ясуйте, чи є пільговий період. Запитайте, чи є інші загальні умови оренди, про які вам потрібно знати, наприклад, тихий час у домі, або обмеження по фарбуванню стін в квартирі. Нарешті, подивіться, при яких обставинах може закінчитися оренда.

2. Скільки коштує переїхати?

Кожен переїзд вимагає фінансових видатків. Тому вам варто знати скільки коштує переїхати в нову квартиру.  Наприклад, вони вимагають орендну плату за перший і останній місяці авансом? Їм потрібен гарантійний депозит? Як щодо оплати за  ліфт? Якщо витрати на переїзд занадто високі, вам, можливо, доведеться знайти іншу квартиру або відкласти переїзд, щоб заощадити гроші – якщо цей  варіант вас влаштовує.

Переїзд з квартири на квартиру – завжди несе фінансові витрати

3. Чи включені комунальні послуги в вартість?

Комунальні послуги можуть або не можуть бути включені у вартість оренди. Вода зазвичай враховується, але орендар оплачує опалення, газ та електрику. Якщо вас турбують комунальні послуги, зверніться до місцевого постачальника компослуг, щоб дізнатись ціну.

4. Як щодо домашніх тварин?

Незалежно від того, чи є ви власником домашньої тварини або просто думаєте, що хочете завести собі улюбленця, вам слід обов’язково запитати про правила оренди для домашніх тварин. Найголовніше, чи дозволено  тримати домашніх тварин?

Дізнайтесь, чи можна тримати домашніх тварин в орендованій квартирі

Якщо це заборонено, то, можливо, краще шукати далі – спроба сховати вихованця може бути дуже дорогою в майбутньому. Якщо дозволяють домашніх тварин, які депозити і плата за це? Правила для домашніх тварин сильно різняться, але в більшості рієлторських компаній існує  оплачувана застава для домашніх тварин (це включає в себе глибоке прибирання після вашого виїзду і будь-які збитки, які може заподіяти ваш вихованець). Також можуть бути обмеження на домашніх тварин, такі як дозвіл на утримання кішок, але не собак, або існує список певних порід собак, які не допускаються в помешканні.

5. Як щодо гостьової політики?

У більшості договорів оренди згадується правила для гостей. Деякі з них суворі, інші – ні. Наприклад, якщо ви хочете спробувати здати в оренду кімнату в вашій квартирі, наприклад через Airbnb. Це може бути частиною політики гостя, що дозволено робити орендатору. Або може бути вказаним в договорі, що це буде вважатися суборендою, або взагалі може бути заборонено. Просто переконайтеся, що точно знаєте, що дозволено, перш ніж намагатися запросити друга до себе в гості на ціле літо.

Чи варто запрошувати гостей в орендовану квартиру?

6. Вам потрібна страхівка орендаря?

Страхування орендарів – це ще одна річ, про яку варто подумати під час пошуку квартири. Страхівка орендаря забезпечує відшкодування вашої власності в разі пожежі, повені і часто навіть крадіжки. Страхування може також включати в себе травми, які можуть статись в орендованій квартирі.

Цей тип покриття має одну особливість: коштує дуже мало в місяць, так що це гарна ідея, щоб отримати таку страхівку. Тим не менш, деякі квартири вимагають страховки орендаря, тому важливо це робити під час відвідування квартири.

7. Як я можу оплачувати оренду?

Вартість оренди не єдине, що вам потрібно враховувати. Ви повинні передавати гроші господарю квартири. У більшості рієлторських компаній буде кілька варіантів, включаючи онлайн-платежі, але якщо ви маєте справу з окремим орендодавцем – можливо вам доведеться передавати гроші з рук в руки. Переконайтеся, що у них є хороші варіанти оплати, головне, що ви легко зможете це зробити, вибирайте той варіант, який краще всього підійде для вас.

Запитайте в орендодавця якими методами можна оплачувати перебування в квартирі

8. Як здійснюється ремонт, особливо в надзвичайних ситуаціях?

Навіть якщо здається, що все в хорошому робочому стані, обов’язково перевірте, як проводиться аварійний ремонт. Ви, напевне, не хочете застрягти в квартирі зі зламаним обігрівачем в січні на довгий період? Також запитаєте варіанти про неаварійному ремонті. Іноді орендодавці та керуючі нерухомістю просять орендарів самі подбати про квартиру і віднімають вартість з орендної плати за місяць, наприклад за ремонт сантехніки у ванній.

9. Наскільки безпечна квартира?

Попросіть керуючого нерухомістю розповісти, які функції безпеки є в квартирі, включаючи сигналізацію, систему відеоспостереження на загальному коридорі та все інше. Ви також можете запитати, чи це відносно безпечний район? Перевірте статистику злочинності, щоб зрозуміти, наскільки безпечний район. Навіть якщо цифри хороші, варто прогулятися, щоб дізнатися чи відчуваєте ви себе в безпеці.

Дізнайтесь чи є відеоспостереження у вашому під’їзді

10. Як часто зростає орендна плата? На скільки?

Багато квартир нездаються в оренду після закінчення оренди. Також існує тип зборів при розірванню угоди вами.  Такий збір повинен бути вказаний в договорі оренди, тому переконайтеся, що ви знаєте, скільки ви можете заплатити, якщо вирішите переїхати. Якщо ви шукаєте квартиру на тривалий термін, але орендна плата збільшується з кожним роком, це може бути не для вас. Тому варто дізнатись умови продовження оренди після закінчення термін дії договору.

11. Як виглядає ситуація з паркуванням?

Якщо у вас є автомобіль, парковка повинна бути у вашому списку пріоритетів. У багатьох районах, особливо в великих містах, парковку на вулиці важко знайти і вона може бути дорогою, тому вам може знадобитися оренда квартири з паркуванням або паркінгом. Проте, за приватну парковку або пропуск часто стягується додаткова плата, тому запитайте також про її вартість.

Якщо у вас є автомобіль, парковка повинна бути у вашому списку пріоритетів

12. Чи є плани на ремонт, або відновлення будинку?

Це питання охоплює багато речей. Будівельні або інші роботи в будинку можуть бути ознакою багатьох речей, як позитивних, так і негативних. Ремонт в будівлі може означати, що ви будете мати справу з великою кількістю шуму. Тому варто дізнатись заздалегідь в якому стані знаходиться будівля і чи не планується капітальний ремонт в під’їзді. В залежності від обставин можна вимагати зменшення орендної плати за квартиру.

13. Чи є штраф за порушення договору оренди?

Якщо ви багато подорожуєте по роботі або очікуєте прийдешніх змін в житті, ви, можливо, не наважитесь підписати річний договір оренди. Переконайтеся, що ви розумієте будь-які штрафи за дострокове припинення, і чи можлива суборенда з вашої сторони. Для щомісячної оренди обов’язково перевірте, коли саме вам потрібно повідомити вашого орендодавця про те, що ви хочете переїхати.

Правильний список питань допоможе знайти хорошу квартиру для оренди

Переконайтеся, що ви задаєте найважливіші питання

Завжди можна поставити більше запитань, але вказані вище є одними з найяскравіших і важливих для полювання на квартири. Візьміть їх з собою в наступний раз, коли ви зустрінетеся з керуючим нерухомістю, щоб потім не опинитися в незручній ситуації.

(Visited 9,013 times, 1 visits today)