Агроволокно – застосування для здоров’я рослин

         

Як економити воду на полив рослин і сили на боротьбу з бур’яном? Як захистити троянди і виноград від морозу? Як уберегти рослини від палючого сонця? Відповідь проста – застосовувати агроволокно. Що таке агроволокно і як його застосовувати з максимальною користю для рослин можна дізнатися з даної статті.

Що таке агроволокно?

Це нетканий текстиль. За структурою нагадує флізелін. Друга назва агроволокна  — спанбонд. Це повітро-і водопроникних матеріал. Він допомагає створити оптимальні умови для росту і розвитку рослин, захищає від несприятливих погодних явищ, дозволяє адаптувати рослини до кліматичних особливостей місцевості. Агроволокно захищає рослини «з усіх боків». Накривши рослини агроволокном, ми захищаємо їх від холоду, спеки, посухи, комах і птахів. Постеливши агроволокно під рослини, ми оберігаємо їх від бур’янів, земляних шкідників та бруду.

Агроволокно або ж спандбонд

Агроволокно або ж спандбонд

Різновиди спанбонду

Спанбонд відрізняється за кольором, щільності і за розмірами полотен. Найбільш затребувані кольори агроволокна – це білий і чорний. Також буває жовте і червоне агроволокно. Щільність агроволокна вимірюється в грамах на квадратний метр і буває від 17 до 60 г / м2. Що стосується розмірів, то агроволокно продається в рулонах і упаковках. Довжина полотна коливається від 5 м до 100 м, а ширина – від 1,05 м до 12,65 м.

Яка відмінність між чорним і білим агроволокном?

Біле агроволокно захищає рослини від холоду, спеки, комах і птахів, випарів і вивітрювання вологи. Білим агроволокном накривають рослини. Чорне агроволокно називають мульчувальним. Воно зберігає вологу в ґрунті, перешкоджає формуванню кірки на поверхні ґрунту, зберігає землю пухкою. Чорним агроволокном накривають землю. Також існує чорно-білий двошаровий спанбонд  — аналог чорного. Його укладають на землю так, щоб чорний шар направити до землі, а білий – до рослини. Чорний шар мульчувальний, а білий – відбиває сонячні промені і перешкоджає перегріву рослин.

Як вибрати потрібну щільність агроволокна?

Біле агроволокно буває з щільністю від 17 до 60 г/м2, а чорне – тільки 50-60 г/м2. Білим агроволокном з щільністю від 17 до 30 г / м2 можна накривати будь-які рослини без застосування опор або каркаса. Воно легке і безпечне навіть для «ніжною» розсади. Таке агроволокно захистить рослини від пізніх весняних заморозків. Спанбонд щільністю 17 г / м2 захищає від заморозків до 0 °С, 19 г / м2 – до -2 °С, 23 г/м2 – до -5°С.

Легкий спанбонд також використовують для захисту рослин від річного палючого сонця, вивітрювання вологи, комах шкідників і птахів. Більш щільне біле агроволокно (від 30 до 60 г / м2) застосовують для накриття рослин за допомогою каркаса (створення теплиці), укутування рослин в зимовий період.

Які функції виконує чорне агроволокно?

Крім основних функцій (мульчування ґрунту), чорне агроволокно захищає овочі і ягоди від бруду, земляних шкідників (наприклад, капустянки). Воно також перешкоджає росту бур’янів. За допомогою чорного агроволокна вирощують полуницю, суницю, овочеві культури (помідори, капусту, перець, баклажани і т.д.). За допомогою нього мульчують землю навколо дерев, кущів.

Чорне агроволокно

Чорне агроволокно

Особливості жовтого і червоного агроволокна

Жовте і червоне агроволокно входить до складу двошарових. Бувають чорно-жовтий, біло-червоний або жовто-червоний спанбонд. Вважається, що жовтий шар приваблює комах-шкідників. Це дозволяє відвернути комах від квітів або ягід. Червоний шар притягує і утримує інфрачервоне випромінювання сонячного світла. Це дозволяє отримувати і утримувати більше тепла для рослин. Тому рослини швидше розвиваються і починають раніше цвісти.

У березні та першій половині квітня потрібно використовувати біле агроволокно щільністю від 30-ти до 60-ти г/м2. Це період, коли нічні заморозки можуть досягати температури -10 °С. З другої половини квітня можна використовувати спанбонд щільністю від 17 г/м2 до 23г/м2. Такий спанбонд досить легкий. Його укладають без каркаса безпосередньо зверху на розсаду.

Як захистити рослини від сонця в літній період

Потрібно накрити рослини білим спанбондом з найменшою щільністю – 17-19 г/м2. Агроволокно сприяє створенню оптимального мікроклімату для розвитку рослин і дозрівання плодів. Спанбонд захистить рослини від ультрафіолетового випромінювання, запобіжить утворенню опіків і вивітрювання вологи, забезпечить потрібну циркуляцію повітря. Тому, при посушливій погоді полив можна проводити в 2-3 рази рідше. А циркуляція повітря запобіжить загнивання рослин, якщо влітку «йдуть» рясні дощі. Спанбонд також захистить рослини від птахів і комах-шкідників.

Як захистити рослини від морозу взимку?

У жовтні-листопаді рослини загортають і накривають білим агроволокном. Щільність агроволокна повинні бути 50-60 г / м2. Загортають молоді та теплолюбні дерева (персики, нектарини), квіти (троянди), виноград, актинідію, ожину, малину. Виноград можна прикопати землею і накрити зверху агроволокном. Накривають спанбондом поля з озимими культурами (пшеницею), грядки з озимим часником, цибулею і т.д. Спанбонд захистить рослини від морозів навіть в безсніжну зиму. Агроволокно укладають в 1 або в 2 шари. Другий шар знизить ризик замерзання рослин в дуже холодну безсніжну зиму, коли морози більше -20 °С або -30 °С.

Чим відрізняється агротканина від агроволокна?

Агротканина – це тканий матеріал, який володіє більшою щільністю. Щільність агротканини становить від 90 до 130 г/м2. Її виробляють в чорному кольорі і застосовують аналогічно чорному агроволокно. Завдяки більшій щільності, агротканина витримує великі навантаження і більш стійка до проривів. Наприклад, по агротканини можна ходити. Використовують агротканина протягом 7-ми сезонів і довше.

(Visited 1,036 times, 1 visits today)