Алюмінієві вікна. Переваги та недоліки

         

Існує думка, що вікна з алюмінію холодні і непридатні для установки в житлових приміщеннях. Але сучасні методики та технології виготовлення вікон зробили крок далеко вперед, тому дизайн і теплозберігаючий ефект здивує навіть самого переконаного скептика.

Віконні конструкції з алюмінієвого профілю – один з найпопулярніших видів продукції, яку пропонує “Компанія Алуніт”. Саме з огляду на розумне співвідношення ціни і якості на українському ринку, вони представляють собою найбільш привабливий варіант. Тому радимо відвідати їхній сайт http://www.alu.net.ua/

Сфера застосування алюмінієвих вікон

Сучасні будинки, спроектовані аналогічно до класичних особняків. Крім вишуканої архітектури вони повинні володіти новітніми енергозберігаючими технологіями. Використання в таких будинках віконних конструкцій з теплого алюмінієвого профілю буде накращим рішенням, тому що:

  • вони мають досить високі показники тепло і шумоізоляції;
  • можливе виготовлення в великому діапазоні форм і розмірів;
  • допустимо використовувати різні способи відкривання вікна;
  • у них хороший захист від злому.

Теплоізоляційні властивості алюмінієвого профілю

Основні характеристики алюмінію – це легкість та міцність. Тому його часто використовують для скління великих площ (терас і зимових садів). Профіль може бути вузьким і не вимагає додаткового армування конструкції.

Аналогічно ПВХ-профілю, алюмінієвий має камерну структуру. Розрізняють профільні системи з алюмінію двох видів: «холодні» і «теплі». У першому випадку профіль виготовлений цілком з алюмінію і має низьку теплоізоляцію. Такий варіант віконних конструкцій призначений для нежитлових приміщень: зимових садів, балконів і веранд.

У «теплих» вікнах застосовують камерний профіль, що складається з двох елементів, які з’єднуються термічної прокладкою. За рахунок цього у вікна теплоізоляція буде набагато краще, але все ж вона поступається дереву і ПВХ.  В основному «холодні» профілі виготовляються однокамерними і мають коефіцієнт тепловіддачі (Uf) рівний 5,0 Вт /м2, «теплі» роблять двох- або трикамерними і Uf буде в проміжку 1,4 – 3,0 Вт / м2.

В сучасних новобудовах алюмінієві вікна застосовуються практично всі будівельні компанії

Алюмінієві профілі, виготовлені із застосуванням новітніх технологій, мають низьку теплопровідність і коефіцієнт Uf менше 0,8 Вт / м2. Такий варіант віконних систем з’явився на ринку зовсім недавно. До цього моменту домогтися такого рівня теплоізоляції можливо було, тільки використовуючи дерев’яний або ПВХ-профіль. Але ці матеріали значно програють алюмінію в конструкційних можливості. Це нововведення дозволило застосовувати вікна з алюмінію в пасивному та енергоефективний будівництві будівель.

Варто відзначити, що при будь-якому профілі (холодному або теплому) вікна можуть бути обладнані як однокамерними чи двокамерними склопакетами з енергозберігаючим склом, так і сендвіч панелями, ДСП та іншими листовими матеріалами.

Форма та розмір вікон

З алюмінію можна формувати конструкції всіляких форм і розмірів. Профіль згинається для створення арок і з’єднується у всіляких архітектурних рішеннях. Застосування передових технологій у виготовленні дає можливість проектувати і створювати віконні конструкції з різними методами відкривання, в великому діапазоні габаритних розмірів, форм і конфігурацій.

Наприклад, в підйомно-розсувних дверях, які відносять до великогабаритних конструкцій, разом з фурнітурою вага однієї стулки досягає 400 кг, а максимальні габаритні розміри в висоту 2,7 м і 3,325 м в ширину. Мобільна стулка засувається за глуху стулку. Таким чином можливо отримати скляну поверхню розміром до 6,5 м.

Виробники алюмінієвих вікон завжди готові розробити конструкції за індивідуальними проектами замовників, враховуючи всі особливості будови і вибравши найкращий варіант.

Які бувають форми та конструкції сучасних вікон

Лаконічний дизайн

Алюміній завдяки своїм природним властивостям довгий час зберігає естетичний зовнішній вигляд. Профіль з алюмінію виробники фарбують у різні кольори трьома методами:

  • Анодований спосіб. В основному це золотий, темно-коричневий або натуральний колір. Шар оксиду на поверхні металу повністю виключає потрапляння повітря, забезпечуючи при цьому надійний захист від корозії.
  • Порошкове забарвлення. Цей метод полягає в тому, що пофарбоване покриття висихає в умовах високих температур. Завдяки цій технології профіль, пофарбований таким методом, у порівнянні з анодованим більш стійкий до механічних пошкоджень і корозії.
  • Ламінування профілю однотонними і декоративними плівками. Цей метод є дуже вигідним дизайнерським ходом. Плівки для ламінування володіють тими ж властивостями, що і для ПВХ-профілів. Таким способом забарвлюють не тільки вікно, але і двері. Завдяки цьому є можливість поставки вікон і дверей в одному колірному рішенні, що означає дотримання гармонії між інтер’єром та екстер’єром будинку

Переваги застосування алюмінієвих вікон

Віконні, дверні і фасадні конструкції виготовляються не з чистого алюмінію, так як вихідний матеріал є дуже «м’яким». Для отримання міцного, жорсткого і легкого профілю, професіоналами був розроблений спеціальний алюмінієвий сплав, в який були додані такі додаткові матеріали, як магній і кремній. Завдяки унікальному поєднанню всіх елементів виготовлення та передових технологій виробництва конструкції з алюмінію мають наступні переваги:

Вигідна ціна

Вартість скління балкона або фасаду алюмінієвим профілем в півтора рази нижче ніж пластиковим! При цьому ви не втрачаєте на якість вікон та функціональності. екологічність
Віконні конструкції з алюмінію, як і пластикові, відповідають всім стандартам екологічності, абсолютно нешкідливі для здоров’я і не токсичні.

Надійність

Використання унікального сплаву для виготовлення профілів дозволяє отримувати наднадійні віконні конструкції, що відрізняються великим запасом міцності.

Широкий вибір оформлення

Вікно з алюмінію може бути виконано в будь-якому кольорі з палітри RAL або ж в «дерев’яному» стилі а так само з будь-яким типом відкривання стулок.

Довговічність

Алюмінієвий профіль прослужить вам до 80 років. Заміна комплектуючих при цьому може здійснюватися без заміни або ремонту всієї конструкції.

дизайнери створюють дійсно дивовижні фасади зі візуально схожими один на одного вікнами

Стійкість до коррозії

Вікна, двері та фасади відмінно стійкі до негативних впливів навколишнього середовища, таких як корозія, перепади температури, чи ультрафіолетові промені.

Легкість конструкції

Алюміній дуже легкий і міцний метал. Тому такі вікна доцільно використовувати не тільки при будівництві нових будівель, але і перебудові старих.

Мінімальний догляд

Вікнам не потрібен спеціальний догляд, вони легко миються та чистяться, а також є простими та зручними у використанні.

Недоліки алюмінієвих вікон

Низький рівень доступності. Далеко не всі профільні компанії пропонують вікна з теплого алюмінію, в крайньому випадку можливо придбати тільки вікна стандартних розмірів.

Висока вартість. На даний момент конструкції з теплого алюмінію, є найбільш дорогим варіантом для скління з усіх профільних систем, представлених на ринку.

Висновок

Як правило, в сучасній будівельній галузі поєднують вікна з алюмінію і з ПВХ-профілю. Існує чудова можливість фарбування вікон і дверей в одній колірній гамі. Використовуючи ці властивості, дизайнери створюють дійсно дивовижні фасади зі візуально схожими один на одного вікнами. Вікна з алюмінію незамінні при склінні таких приміщень, як балкони, лоджії, зимові сади і тераси.

(Visited 686 times, 1 visits today)