Автоматика для гаражних воріт: види і головні переваги

         

Надійні гаражні ворота – це запорука безпеки автомобіля та іншого майна, що знаходиться в гаражі. Найзручніше відкривати і закривати ворота, перебуваючи в автомобілі. Це можна зробити, якщо встановити автоматику для гаражних воріт. Розглянемо основні види та головні переваги приводів автоматичного управління воротами.

Ворота можуть відкриватися автономно або в комплексі з системою контролю і управління. Автоматика для воріт вибирається залежно від їх типу. Існують варіанти автоматичних приводів, як для орних і відкатних воріт, так і для секційних або підйомно-поворотних конструкцій.

Автоматика для секційних і підйомно-поворотних воріт

Автоматика для таких воріт являє собою стельовий привід, оснащений пасової або ланцюговою передачею. Ці пристрої підходять для воріт приватних гаражів, так як можуть витримати невеликі навантаження. Хоча вагомою перевагою є простота експлуатації.

Важливо: якщо гараж приєднаний до будинку або є її частиною, то краще вибрати привід з ремінною передачею, так як він майже не видає шумів в процесі роботи. Відкриття воріт здійснюється за направленням вертикально вгору по спеціальних напрямних.

Автоматика для гаражних воріт має компактні розміри і характеризується зручністю експлуатації і обслуговування.

Автоматика для воріт орного типу

Орні ворота оснащуються такими видами автоматики:

• з лінійним механізмом;

• з важільним механізмом;

• з механізмом підземного типу.

Лінійний механізм ще називають черв’ячним. Він здійснює переміщення воріт назовні або всередину під кутом 90 градусів. Переваги такого приводу в простоті експлуатації, надійності і довговічності. Але варто знати, що при установці такого механізму на гаражні ворота, розорювати назовні, є деякі обмеження: отвір буде зменшений на 0,3 м. Це важливо приймати до уваги в процесі проектування, щоб в подальшому не зіткнутися з проблемами при відкритті.

Механізм типу важеля відрізняється від попереднього тим, що відкриває ворота тільки всередину. Цей варіант автоматики підійде для гаража з великою площею, так як знадобиться багато місця для відкриття воріт.

Підземний механізм, як видно з назви, мають у своєму розпорядженні під землею і його взагалі не видно. За допомогою такої автоматики відкривати ворота можна як назовні, так і всередину. Використовуються підземні механізми в гаражах, де дуже важливий зовнішній вигляд або існують особливі умови експлуатації. Встановити такий привід зможуть тільки фахівці.

Приводи для відкатних воріт

Ця автоматика відрізняється особливою складністю, так як оснащується додатковою фурнітурою та комплектуючими елементами. На ринку можна знайти широкий вибір моделей від таких відомих виробників як Came, Nice, Doorhan і FAAC. Головними критеріями при виборі автоматики для воріт є їх вага та особливості конструкції.

Переваги автоматики для воріт

Головне достоїнство приводів автоматичного закриття і відкриття воріт полягає в зручності експлуатації. Можна з легкістю відкрити гараж при під’їзді до нього, натиснувши на кнопку пульта для воріт прямо з салону автомобіля. Також автоматичне відкриття воріт додає солідності будь-якому будинку. Крім того, якщо мова йде про важких промислових або ангарних воротах, то фізичними зусиллями їх важко відкрити, або навіть неможливо. У таких випадках встановлюється спеціальна посилена автоматична система управління воротами.

(Visited 608 times, 1 visits today)