Будова і схема системи опалення приватного будинку

         

При кліматичних умовах України питання про опалення приватного заміського будинку особливо актуальне. У даній статті будуть описуватися деякі схеми опалення приватного будинку, яке проводиться своїми руками.

Система водяного опалення

Ця схема системи опалення приватного будинку вважається однією з найпростіших, але в той же час вона найдоступніша і надійна. Працює така система по досить простому принципу: теплоносій, яким в більшості випадків є вода, нагрівається в спеціальному котлі до необхідної температури і потім або за допомогою природної циркуляції або при спеціальному впливі подається по теплопроводів до радіаторів, які вже в свою чергу розсіюють тепло по приміщенню.

Будова і схема системи опалення приватного будинку

Як тільки тепло від теплоносія буде віддано радіаторам, вода знову по зворотним трубах направляється для нового нагрівання в котел.

Якщо використовується так звана примусова схема системи опалення приватного будинку, то тоді теплоносій циркулює по трубопроводах за допомогою тиску спеціального насоса, вбудованого в систему опалення. При цьому таку систему опалення називають безперервно замкнутим ланцюгом.

Вона складається з:

  • генератора теплової енергії (або котла);
  • системи трубопроводів;
  • радіаторів.

Теплоносієм зазвичай в більшості випадків є вода, але, якщо температури занадто низькі, то може бути використана спеціальна рідина, що не замерзає. Паливо, що використовується для обігріву води зазвичай таке – дрова, вугілля, рідке паливо або газ.

Бувають і такі системи, коли нагрівання котла для обігріву води здійснюється за допомогою підключення до котла електричних проводів.

Також в систему опалення можуть входити такі важливі елементи як – розширювальний бак, пристрій по забезпеченню безпеки системи і пристрій по контролю клімату.

З чого конкретно складається система опалення

Як відомо, котел є одним з найважливіших елементів системи опалення, саме правильний підбір потужності, яку видаватиме генератор, дозволить ефективно обігрівати житлове приміщення. Котел за потужністю вибирається такий, щоб він якісно обігрівав певну площу житлового приміщення.

Якщо планується обігрів, наприклад, площі від 30 до 1000 кв. м., то буде потрібно потужність котла від 3 до 100 кВт.

На жаль, електричні генератори не завжди можливо використовувати в якості джерел для обігріву води. І для цього є деякі вагомі причини:

  • недостатня потужність електроенергії в місцевій мережі;
  • висока вартість електроенергії;
  • можливі відключення електроенергії.

Які труби використовуються в системах опалення

Зазвичай труби для різних схем систем опалення в приватних будинках, базуються на водному теплоносії, та виготовляються з металу. Труби можуть бути – нержавіючі, оцинковані, сталеві та інші. На жаль, у досить якісних труб, виконаних зі сталі, є серйозний недолік – вони погано чинять опір корозії металу. А це дуже важливий показник, адже по трубах постійно буде текти вода – основне джерело корозії.

Ці труби відрізняються підвищеною міцністю і надійністю, вони також відмінно захищені від корозійного впливу. Встановлено такі труби можуть бути двома способами – за допомогою різьбових елементів кріплення і за допомогою пайки.

(Visited 339 times, 1 visits today)