Чому може не працювати духовка

         

Готувати в духовці, можна не тільки смачні, але і корисні для здоров’я страви. Завдяки високій температурі вони швидко пропікаються з мінімальною втратою корисних властивостей. Для багатьох господарок приготування в духовці стало хобі.

Але що робити якщо під час приготування страви, замість рум’яної скоринки стали з’являтися сліди гару, або духова шафа перестала грітися під час приготування. Це одна з перших ознак поломки. Як і будь-яке побутове обладнання, духовка може вийти з ладу. Що може стати основними причинами поломок і як їх усувати.
Якщо йдеться про газову духовку, то усувати причини поломки самостійно не рекомендується. Правильне рішення – це виклик спеціаліста.

Що може відмовити у газовій духовці?

Одна з найпоширеніших причин – це непрацюючий датчик газ – контролю. Поломка пов’язана з пошкодженням термопари або магнітного клапана, що відповідають за блокування подачі газу в духову шафу. Здебільшого проблема вирішується заміною старої термопари на нову. Для покупки терморегуляторів відвідайте сайт https://in-teh.com.ua/termoregulyatori-eika

Електрозапалювання

Цей елемент складається з двох комплектуючих блоку та свічки розпалювання. З їх допомогою відбувається автоматичне розпалювання газу в духовці. Якщо з ладу вийшов блок, то розпал буде неможливим. При поломці свічки розпалювання газу можливе, але зробити це дуже складно. Ці запчастини не підлягають ремонту, їх замінюють на нові.

Термостат

Елемент, що відповідає за правильне нагрівання. Відмінність температури від заданих значень говори, що термостат працює неправильно. Без розтину плити цю несправність усунути неможливо. Спочатку потрібно спробувати його відрегулювати, якщо регулювання не дало потрібного результату, залишається тільки заміна старого термостата на новий.

Форсунка пальника

Однією з причин може стати влучення бруду на форсунку пальника. Слабке полум’я є основною ознакою цієї несправності. Виправити ситуацію можна зняттям пальника з подальшим чищенням форсунки. Якщо після чищення змін не сталося, без виклику кваліфікованого спеціаліста проблему вирішити не вдасться, може знадобитися заміна терморегулятора.
Також дуже часто несправність може бути спричинена попаданням вологи на елементи, що відповідають за подачу газу та іскру. Таку поломку можна усунути самостійно. Для цього із залитого елемента видаляють вологу та сушать його.

Через що може не працювати електрична духовка

Розібратися з причинами несправності електричної духової шафи не так просто. Знаючи основні причини, через які трапляються поломки, буде простіше діагностувати та усунути їх.

Електричне проведення

Перше, що треба зробити, відключити прилад від мережі електроживлення, зняти задню кришку з плити або шафи, після чого провести візуальний аналіз на предмет пошкодження проводів. Іноді проводку всередині шафи можуть пошкодити гризуни (актуальніше для приватних будинків). Також варто перевірити клеми, згодом вони можуть окислюватися. Якщо дроти пошкоджені, може виникнути коротке замикання. Для більш точної відповіді електричний ланцюг потрібно перевірити мультиметром.

Тен

Перевірити працездатність тену самостійно можна. Тен, що вийшов з ладу, чорніє, а іноді в ньому з’являються тріщини. Якщо при огляді є хоч одна з цих ознак, значить настав час заміни деталі.
Настроювання таймера. Робота духової шафи може бути порушена через неправильно налаштований таймер. Цей девайс встановлений практично в кожній сучасній духовці. При неправильних налаштуваннях, пристрій не функціонуватиме.

Терморегулятор

Одна з поломок, що часто зустрічаються, в електродуховці. Датчик відповідає за підтримання потрібної температури у духовці. Якщо вона перевищує норму, вона автоматично відключає прилад. Готувати страви в шафі з такою поломкою не вийде, вони постійно пригорятимуть або не допікатимуться.

Термостат

Ця невелика деталь відповідає за нагрівання духовки. Він буде відсутнім або протікати неправильно, якщо ця комплектуюча вийде з ладу. Визначити цю поломку самостійно не завжди.

Плата керування

Вийти з ладу цей вузол може через часто повторюючі перепади напруги в електричній мережі. Ремонт духовки з такою поломкою коштує дорого і не завжди є доцільним. У цьому випадку найкраще рішення, заміна старого приладу на новий.

Перемикач режимів

Навіть у найпростіших моделях електродуховок присутні мінімум два режими перемикання нагріву. Визначити працездатність перемикача не складно. Шток перемикача може заклинити на одному з режимів, або прокручувати без фіксації на 360 градусів.
Розетка. Відсутність харчування здавалося б нагадує ознаки поломки. Діагностувати таку несправність легко. Шафа відключається від мережі, а замість неї до розетки можна підключити електрочайник. Якщо він також не працює. Потрібно розбиратися з розеткою. Можливо у ній відгоріли контакти.

Конвектор (вентилятор)

Після закінчення певного періоду експлуатації цей елемент може перестати обертатися. Не завжди варто одразу думати про заміну деталі. У процесі приготування на вентилятор може потрапляти жир, з часом він накопичується, і може перешкоджати запуску вентилятора. Виправити ситуацію можна. Для цього треба демонтувати вентилятор і видалити з нього наліт жиру. Якщо після профілактики конвектор не запуститься, його доведеться замінити на новий.
У більшості випадків діагностика та усунення несправності без участі кваліфікованого спеціаліста неможливі. Під час гарантійного терміну виробу самостійна діагностика та усунення несправності недоцільні. Інакше гарантія на продукт закінчиться передчасно.

(Visited 113 times, 1 visits today)