Чистка колодязя своїми руками

         

Вода, видобута з колодязя, набагато смачніша трубопровідної води, яку постачають в наші будинки і квартири. А смак чаю, приготованого з такої води з додаванням ароматних трав, нітрохи не поступається смаку найвишуканіших і популярних напоїв світу. Саме тому колодязь на присадибній ділянці є мрією кожного власника заміського будинку. Така конструкція може виступати в якості не тільки джерела води, але і привабливого ландшафтного елементу.

Без періодичної профілактичної чистки колодязь з часом може перетворитися на джерело неприємних запахів і хвороботворних бактерій. Щоб уникнути цього, стан колодязної води потрібно постійно контролювати. Будь-які, навіть найнезначніші зміни смаку або кольору води вимагають огляду споруди, а якщо необхідно, то і його чищення.
Щоб якісно почистити колодязь, слід ознайомитися з нижчевикладеною інформацію.

Коли потрібно чистити колодязь?

Основною причиною, через яку потрібне проведення чистки колодязя, є погіршення якості води. Проявляється це в появі на воді плівки, поширенні неприємного запаху від неї і скупченні слизу на стінках конструкції.
Якщо має місце хоча б один з перерахованих вище факторів, то колодязь необхідно прочистити.

Підготовка

Щоб безпосередньо почати роботу, необхідно запросити помічника. Він буде виступати в якості страховика для людини, що спускається в колодязь. Знадобиться також потужний водяний насос, використання якого дозволить істотно прискорити проведення роботи.
З інструментів і матеріалів будуть потрібні:

 • відра;
 • поролонові губки;
 • металеві щітки;
 • мотузкова драбина;
 • мотузка;
 • совок;
 • підвісне сидіння – можна використовувати дошку, підвішену на мотузках;
 • знезаражувальні склади;
 • дезінфікуючі засоби.
Чистка колодязя своїми руками

Чистка колодязя своїми руками

В процесі чищення колодязя можуть виявлятися різні пошкодження його стінок. Для усунення таких дефектів будуть потрібні спеціальні інструменти і витратні матеріали. Про це важливий момент не варто забувати при виконанні такої роботи.

Технологія чищення колодязя

Цей процес передбачає виконання кількох послідовних етапів:

 1. Спочатку вручну (відрами) або з використанням насоса колодязь позбавляють від води.
 2. Зафіксувавши мотузяну драбину, приступають до безпосереднього чищення колодязя. З метою безпеки людину що спускають обв’язують мотузкою, одночасно страхуючи напарником.
 3. За допомогою мотузяних сходів здійснюють спуск у колодязь. Закріпленими на мотузці відрами напарник подає необхідні інструменти і засоби для чищення.
 4. Здійснюють чистку стінок колодязя. Резервуар повністю позбавляють від слизу, сміття, листя і інших небажаних скупчень.
 5. Завершивши чистку в нижній частині колодязя, за допомогою закріпленого на мотузці сидіння робляють чистку верхніх елементів конструкції.
 6. Після очищення стінок колодязя ретельно вичищають його дно, для чого використовують совок і відро. Якщо при виконанні роботи прибуває вода, то від неї позбуваються за допомогою насоса або відра.
 7. Завершивши всі роботи, приступають до обробки стінок колодязя дезинфікуючим засобом, наприклад, розчином хлору, після чого резервуар залишають на 3-4 години. Після закінчення цього періоду часу стінки конструкції добре промивають водою.
 8. Воду, що скупчилася в колодязі при його чищенні, вичерпують відрами або викачують насосом.
 9. Колодязь доверху наповнюють водою, щоб видалити з нього залишки дезінфікуючих засобів які використовувались раніше. Після цього всю рідину викачують насосом.
 10. Проводять повторний набір і викачування води. Так роблять до відновлення початкового смаку і кольору води.

На цьому процес чищення колодязя можна вважати завершеним.

(Visited 2,544 times, 1 visits today)