Covid-19, фінанси і подорожі – як тепер планувати відпустку?

         

Як довго все це триватиме? Ніхто не може дати точного прогнозу. Одне можна сказати напевно, нормалізація настане, коли медична проблема буде вирішена. Однак до тих пір, люди не можуть перестати жити; їм просто потрібен час, щоб адаптуватися до нової ситуації. Крім мінусів, будь-яка погана ситуація також може принести користь, якщо є хороша стратегія і правильне планування часу і фінансів.

Як криза, викликана пандемією, змінила туристичний сектор?

Можливості для туризму стали сильно обмеженими через закриті кордони, зниження доходів, зміни довіри споживачів, труднощів з мобільністю і ризиками для здоров’я.

Як планувати відпустку у час пандемії

У літні місяці ми стали свідками того, що:

 • Більшість людей змінили свої плани на відпустку або відмовилися від нього зовсім;
 • Були скасовані численні бронювання турів за кордоном;
 • Існує тенденція до подорожі на короткі відстані на більш короткий період часу (дводенні та триденні канікули);
 • Люди вибирали свої країни як варіант для відпочинку;
 • Подорож на машині було краще перельоту через менший ризик зараження, а готелі біля аеропортів залишалися закритими;
 • Збільшилася кількість бажаючих для кемпінгового туризму і відпочинку в дачних селищах з односімейним і багатоквартирними будинками.

Майбутнє туризму

У туризму є майбутнє, але критерії успіху і стійкості галузі, такі як хороше обслуговування, умови для відпочинку і розваг, інфраструктура і доступність, додаткові екскурсії та атракціони, будуть доповнені такими критеріями, як охорона і безпека, екологічні стандарти, контроль здоров’я і гігієна, здоров’я харчування і спорт, медичне страхування туристів, безпечний транспорт до туристичних об’єктів, більш широкий особистий простір в ресторанах, більш низька щільність на одиницю площі і т. д.

Відповідно до нової норми – мандрівки тепер це питання бюджету і фінансового планування, а також більшої безпеки для відпочиваючих.

Повітряний транспорт

Згідно з дослідженням Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), такі заходи, як видима гігієна, скринінг і маски, підвищують почуття безпеки пасажирів, коли вони думають про поїздку після COVID-19. Для відновлення галузі пасажири повинні будуть відчувати себе в безпеці і бути впевненими в тому, що їх здоров’я захищене. Автоматизація в усьому секторі стане новою нормою. Буде застосований ряд безконтактних опцій, таких як відбиток пальця, а також перевірка райдужної оболонки ока і розпізнавання лиць. Крім того, вже тестуються технології безконтактного введення даних, такі як управління жестами, безконтактне сканування документів і голосові команди.

Акцент також зміщується на оцінку ризиків для окремих пасажирів. За згодою пасажира туристичні компанії і авіакомпанії можуть використовувати особисті дані, такі як вік, основні характеристики здоров’я та історію поїздок, для складання індивідуального профілю ризику.

У коронавірусу немає нічого хорошого, але заборона на поїздки показав сприятливі наслідки припинення людської діяльності на нашій планеті (чиста вода в каналах Венеції, скорочення викидів парникових газів і т. д.)

Як підготувати особисті фінанси?

Рекомендація Всесвітньої організації охорони здоров’я – як можна довше залишатися вдома. У той же час, настав час пожинати плоди кризи. У цей період, ми можемо підготувати свої особисті фінанси і, наприклад, створити особистий або сімейний фонд «Відпустка».

Через обмежені можливості для подорожей і розваг в даний час витрати, які ми зазвичай плануємо для них, виключаються. Ми можемо скористатися цим і відкласти їх на майбутню подорож, коли ситуація вгамується і проблеми зникнуть. Кошти від відкладеної поїздки, наприклад, можна вкласти в довгостроковий фінансовий план, який дозволить нам вчасно втілити в життя наші найсміливіші мрії – відвідування екзотичних місць або навіть навколосвітню подорож.

Хорошим фінансовим рішенням, які можуть надати нам фінансові ресурси для реалізації наших майбутніх цілей, є накопичувальне страхування життя. У цьому може допомогти консультація фінансового фахівця.

Перевірте свої заощадження

Перевіряйте свої заощадження, постійно відстежуйте, як вони змінюються, і систематично стежте за ними, щоб по можливості їх примножувати. Для багатьох людей, які не сильно постраждали від кризи Covid-19, такого як відсутність прибутковості через втрату робочого місця, виявляється, що з обмеженнями на поїздки і можливості подорожей їх заощадження збільшуються за рахунок економії коштів.

Дослідження, проведене в п’яти країнах (Німеччині, Румунії, Польщі, Іспанії та Туреччини), показує, що пандемія не торкнулася всіх однаково. Коли опитували населення, чи бачать вони вже, або очікують зміни в своїх накопиченнях протягом наступних трьох місяців, дослідження показало:

 • Близько третини (34%) не постраждали;
 • 46% людей кажуть, що зекономлені гроші тануть;
 • Примітно, що 20% споживачам все ж вдається збільшити свої заощадження.

Якщо ви підрахуєте фінансові наслідки кризи в галузі охорони здоров’я для опитаних людей, ви помітите, що під час пандемії більше половини (54%) зберегли свої заощадження або збільшили їх. Той, хто потрапляє в цю групу, може при гарному плануванні здійснити в майбутньому чимало своїх мрій щодо відпустки.

Підготуйте бюджет

Кожну поїздку потрібно планувати – і її вартість теж. З фінансової точки зору також має сенс планувати поїздку наперед. Одне з ключових умов безтурботного відпочинку – переконатися, що витрати можна покрити, не створюючи для нас фінансові труднощі.

Ми можемо почати так:

 • Визначте бажаний пункт призначення і продовжуйте робити накопичення.
 • Передбачте можливі витрати (включаючи проїзд, харчування, проживання, огляд визначних пам’яток).
 • Створіть спеціальний фонд, в який можна регулярно вносити кошти. Якщо вказана конкретна дата поїздки, очікувані витрати слід розділити на кількість місяців до від’їзду, щоб визначити, скільки заощаджувати щомісяця.

Тепер завжди потрібно буде купувати для себе туристичну страховку, тому що відтепер здоров’я буде мати першорядне значення у всіх аспектах поїздки.

(Visited 312 times, 1 visits today)