Демонтаж старої підлоги, очищення поверхні підлоги

         

Оцінюючи готовність підлоги до укладання, не можна забувати і про чистоту поверхні. Підлогу необхідно очистити від залишків попереднього покриття, а також ретельно видалити всі забруднення: жир, кіптяву, бруд, сліди клею і т. п. З усіх видів підлогових покриттів простіше всього прибрати старий лінолеум.

Для цього піднімають плінтуси, які притискають його до підлоги, а потім витягують з-під них лінолеум. Якщо ж покриття було укладено на клей, шпателем потрібно підчепити його край і обома руками потягнути лінолеум на себе. Кахельну плитку видалити складніше. Багато професіоналів вважають, що правильно покладену плитку можна використовувати в якості основи для наступного шару облицювання.

Демонтаж старої підлоги за допомогою перфоратора

Демонтаж старої підлоги за допомогою перфоратора

Необхідно тільки переконатися, що поверхня рівна. Якщо виявилося, що покладений кахель неправильно і не відповідає стандартам, плитку доведеться знімати. Тут краще скористатися перфоратором, який прискорить процес. Як варіант можна використовувати молоток і зубило.
Поверхня підлоги очищають від залишків клею за допомогою спеціальної кардощітки, але можна скористатися і великої наждачним папером.

Цементний розчин або густотерту фарбу прибирають за допомогою шпателя. Паркет або ламінат розбирають на окремі плашки. Стяжка, вирівнювання підлоги найчастіше не входять
в перелік робіт в квартирах, які здаються з чорновою обробкою. В підсумку є підлога, над
яким перед укладанням покриття потрібно серйозно попрацювати. Саме незначне справа — прибрати великий сміття, підмести пил або очистити поверхню бетонної основи струменем води.

Як зняти старий лінолеум за допомогою шпателя

Як зняти старий лінолеум за допомогою шпателя

Явні нерівності усувають наступним чином: великі горби зрубують (збивають) за допомогою перфоратора або вручну молотком і зубилом, ями заливають піщано-цементним розчином. Між плитами підлоги можуть бути тріщини, які ретельно зашпаровують безусадковим цементом. Залишки старого лакофарбового покриття видаляють за допомогою змивки. Змивочний розчин (наприклад, АФТ-1, який представляє собою суспензію парафіну в органічних розчинниках) кистю наносять на пофарбовану поверхню, і як тільки фарба починає пузиритися, її знімають шпателем. При необхідності процедуру повторюють.

Стару фарбу можна видаляти з допомогою будівельного фену. Під впливом струменя гарячого повітря пофарбована поверхня починає пузиритися і легко віддаляється скребком або шпателем. Фарба, лак, жир видалені з поверхні підлоги, горби зрубані, ями і тріщини замазані.
Тепер можна приступати до виконання стяжки, яка забезпечить необхідну рівність підлоги.
Для того щоб підлога стала ідеально рівною, недостатньо тільки прибрати горби і замазати щілини — у більшості випадків необхідно виконати стяжку підлоги, яка не лише вирівнює, але і підвищує рівень підлоги.

Стяжка підлоги в квартирі

Стяжка підлоги в квартирі

Умовно можна виділити кілька етапів виконання стяжки, кожен з яких не є суворо обов’язковим. Спочатку зробити основу для стяжки. За допомогою будівельного пилососа підлогу очищають від пилу і забруднень, після чого покривають ґрунтовкою для підвищення адгезійних властивостей. Щоб уникнути проникнення вологи у будівельні конструкції стики стін і підлоги виконують ізоляцію стрічкою з руберойду або демпферної стрічки таким чином, щоб край гідроізоляції розташовувався приблизно на 15 см вище рівня стяжки.

[Total: 5   Average: 5/5]
(Visited 95 times, 1 visits today)