Доводчики дверей – їх види і призначення

         

Дверний доводчик став вже настільки звичним елементом всієї дверної системи, що не всі звертають на нього увагу. Проте функція доводчика досить істотна, а їх установка можлива не тільки всередині приміщення, але і зовні.

Для тех кому нужна установка дверного доводчика в Харькове мы рекомендуем компанию «ДомМастер», в которой здесь можно заказать услуги мужа на час.

Функції дверного доводчика

  • доводчик забезпечує щільне закриття дверей, що в свою чергу дозволяє зберігати в приміщенні тепло в холодну пору року, а в літній період – прохолоду;
  • встановлений дверний доводчик допомагає значно підвищити рівень шумоізоляції;
  • цей пристрій незамінний в приміщеннях з великою прохідністю, так як не кожен відвідувач має звичку закривати за собою двері;
  • двері з доводчиком прослужить більш тривалий термін, ніж без нього.

Різновиди дверних доводчиків

Важільні дверні доводчики

По-іншому такі доводчики ще називаються колінними. Процес роботи цього пристрою полягає в згинанні і розгинанні його конструкції в момент відкривання і закривання дверей. Серед інших видів дверних доводчиків даний тип вважається найпоширенішим. Основна відмінність цього доводчика – ручне регулювання, послабляє або підсилює стиснення внутрішньої пружини. Крім цього такий механізм можна на час відключити, всього лише знявши петлю. Це дуже зручно в різних ситуаціях, коли потрібно розхристана двері.

Важільний дверний доводчик

Важільний дверний доводчик

Ковзаючі дверні доводчики

Це більш сучасний тип доводчиків, в яких немає звичного випираючого з’єднання. Всі важелі в такій конструкції розташовані паралельно дверного полотна і самого пристрою. Безумовно, ковзаючі доводчики більш привабливі, ніж важільні, але регулювання в них здійснюється автоматично. Дуже часто саме це, характерне ковзаючим доводчикам властивість, і стає причиною їх поломки. Пов’язано це з тим, що відвідувач не відразу розуміє принцип роботи такого доводчика і прикладає для відкриття і закриття дверей занадто багато зайвих зусиль, приводячи тим самим весь механізм до швидкого зносу.

Ковзаючий дверний доводчик

Ковзаючий дверний доводчик

Залежно від умов використання дверні доводчики бувають наступних типів

Підлогові

Такі доводчики часто встановлюють на скляних дверях в торгових центрах. До того ж існують спеціальні вуличні доводчики, що відрізняються морозостійкістю і мають антивандальний короб.

Гідравлічні

Цей доводчик працює за принципом гідравліки. Вони досить поширені, хоча і мають істотний недолік – вкрай чутливі до низьких температур.

Автомобільні

Автомобільний доводчик замислювався виключно для застосування його в автомобілях. Але, незважаючи на цей факт, часто використовується не за прямим призначенням. Наприклад, дачні хвіртка, облаштована таким доводчиком, прекрасно закривається і не ляскає від вітру.

Дверні доводчики мають досить широку сферу застосування, потрібно лише правильно прорахувати навантаження і масу двері. Грамотно підібраний дверний доводчик чудово справляється як з величезними чавунними воротами, так і з легкими пластиковими дверцятами.

(Visited 916 times, 1 visits today)