Димарі і їх можливі проблеми при експлуатації

         

Звідки «дровечка»? Цю фразу дуже багато знають з дитинства, але коріння її лежать в тих часах, коли дрова були основним видом палива в усьому світі. Але давно минули ті часи, коли в будинках використовувалося тільки пічне опалення, і, здавалося б, виникає питання про актуальність проблеми. Однак не все очевидно.

У приватних господарствах цілком може бути пічне опалення, наприклад, для лазні, і це як мінімум. У котеджах ж сьогодні стало модним влаштовувати каміни. У той же час і в міських багатоквартирних будинках якщо і не встановлюють каміни і печі, то газове поквартирне опалення – цілком буденне явище. Так що питання з димоходами цілком актуальні і сьогодні, і всі проблеми, пов’язані з ними, також нікуди не зникли.

Димохід для будинку

Димохід для будинку

Отже, в чому виникають проблеми з димоходами? Сьогодні мало хто люди знайомі з можливими проблемами димоходів, тому рекомендується звертатися до фахівців при їх установці. Однак не зайвим буде про них дізнатися і господареві, щоб була можливість проводити хоч якісь профілактичні заходи. Перш за все, на слуху професія «сажотрус» і загоряння будівель в старовину. Здавалося б – двадцять перше століття, а питання з сажотрусами залишилися – проблема нікуди не зникла, димоходи й сьогодні належить чистити приблизно два рази на рік, а при постійному використанні і частіше. Крім цих проблем є ще такі, які пов’язані з агресивним впливом диму на конструкцію димаря. Є й інші проблеми. Далі ми розглянемо деякі з цих питань більш детально. Для тих кому також потрібна керамічна черепиця ми рекомендуємо сайт blagosvit.com.ua.

Волога в димоході

Вологість. Як не дивно це може прозвучати, але в димоході конденсується волога, причому завдяки своєрідному температурному режиму цього пристрою. У теорії це повинно відбуватися з сучасними тонкостінними димоходами, виконаними, скажімо, з металу. Справа в тому, що температура стінок в цьому випадку повинна бути близька до температури кімнатної або вуличної. Тобто волога може конденсуватися де-небудь вгорі труби, ну а далі вона може спуститися по стінках у вигляді самопливу. У той же час температура диму вище в будь-якому випадку, так як в димоході він не встигає охолоджуватися. Сама ж волога всередину димоходу потрапляє зі згорянням деревини, або безпосередньо з повітря приміщення – вона піднімається у вигляді теплого пара. Якщо в димоході, припустимо, використовується цегляна кладка, то конденсат менш вірогідний, проте волога при цьому вбирається в цегла, руйнівно діючи на нього. Під дією вологи корозія може статися і з металом, але тут є й інші причини корозії, часто – хімічні, так як дим містить дуже багато самих різних хімічних елементів в залежності від виду і чистоти згорає в печі палива.

Дим в димоході

Вплив диму на димохід. Якщо ми подивимося, що собою являє дим, то це в основному оксиди вуглецю. У поєднанні з вологою вони утворюють вуглецеву кислоту. Ця кислота агресивно діє на багато матеріалів, в тому числі на метал і цемент – особливо на цемент, і особливо якщо він не найвищою марки. У свою чергу, руйнування димоходу веде до зниження його пропускної здатності.

Пожежна безпека димоходу

Конструкція димоходу під дією диму досить сильно нагрівається. Вона настільки сильно нагрівається, що можливий спалах. З цієї причини існує ряд вимог до розміщення димоходу. Зокрема, якщо ви використовуєте металевий димохід, в місцях перекриття повинна встановлюватися гільза з теплоізоляційним матеріалом. Існують певні вимоги до гільзі і до матеріалів, розташованим недалеко від димоходу. Крім того, існує ймовірність загоряння сажі всередині самого димоходу. При цьому можливі іскри, що вилітають з труби. З цієї причини необхідно захистити дах поблизу труби.

Пожежа в димоході

При неправильної експлуатації в димоході можливий спалах

Пропускна здатність димоходу

Є певні вимоги до перетину димоходу. Якщо ви їх не берегтиме, то при поганому проході у вас не буде тяги, і частина диму буде йти не вгору, а вниз, прямо в приміщення. З тієї ж причини є вимоги до самої прокладці проходу – він повинен йти вертикально, в разі відхилення від вертикалі кут відхилення не повинен перевищити тридцяти градусів, а довжина самого такого ділянки регламентована СНіПами. Як говорилося вище, димохід, до того ж, з часом може засмітитися, і його час від часу необхідно буде прочищати. Зверху труби, для захисту від опадів, ставиться парасольку, на нього теж є свої ГОСТи, і він теж може вплинути на пропускну здатність.

Декоративні якості димоходу

Сьогодні можна налаштувати димохід, а потім зовні його чимось обкласти, надавши димоходу той чи інший дизайн. Важливо, однак, при цьому знати вимоги до висоти труби, що підноситься над дахом. Адже дим несе в собі частинки сажі, і вона не повинна потрапляти на вашу дах або сусідні будинки, вона повинна нестися вгору разом з гарячим потоком з димоходу. Як мінімум, труба повинна бути вище коника вашої даху, але, взагалі-то тут все регламентовано тими ж ГОСТами.

Простий декор димоходу

Простий декор димоходу

Емальовані труби для димаря

Такі труби виготовляють з тонкої сталі, товщиною від 0,5 міліметра до міліметра, і покривають емаллю. Далі зовні і зсередини їх теж покривають емаллю. Конструкція димоходу виходить в цьому випадку модульної, тобто його збирають з різних частин. Це спрощує саму процедуру монтажу. Емаль – це склоподібне покриття, воно практично не схильне до агресивного середовища, і тому емальовані труби не бояться ні конденсації вологи, ні агресивного впливу диму. Колір емалі може бути різним, можна сказати, на будь-який смак. Так як такі труби з часом не руйнуються, то не знижується і їх прохідність. Сажа, звичайно, ж, все-таки впливає на пропускну здатність таких труб, але вона не створює тертя об гладкі стінки, і тому не осідає на них.

Однак емальовані труби повинні бути спочатку забезпечені необхідними гільзами і теплоізоляцією. Можуть бути деякі обмеження по температурі, але для домашнього використання таке покриття досить жаростойкое. Крім того, легкість матеріалу і модульність таких димоходів спрощує процедуру не тільки монтажу, але і демонтажу в разі потреби. Немає якихось додаткових вимог до несучої здатності фундаменту печі або каміна.

Як бачите, у емальованих труб для димоходу великі перспективи, тому при будівництві нового будинку слід враховувати ймовірність установки в димоході саме такі труби, а не класичні варіанти, що володіють численними недоліками.

(Visited 1,363 times, 1 visits today)