Димохід для приватного будинку

         

Сьогодні все більш і більш популярним стає індивідуальне будівництво, і це зрозуміло – люди прагнуть виїхати з міст, хто на деякий час (відпочинок на дачі), а хто взагалі хоче оселитися в приватному будинку і мати свою власну присадибну ділянку. Однак чимало людей, зосередившись на будівництві заміського будинку, часто упускають деякі дуже важливі моменти. А ці моменти зовсім не є дрібницями, тому що крім зведення самого будинку необхідно подбати і про комунікації. Особливо це стосується опалювальної системи.

Компанія “Ваш Комин” спеціалізується на проектуванні та встановленні димарів для всіх типів опалювальних пристроїв. Відвідайте магазин димоходів, щоб підібрати якісні матеріали димохідних труб.

Одним з елементів опалювальної системи є димохід. Димохід необхідний для швидкого і гарантованого виведення продуктів згоряння палива, що використовується і забезпечення нормальної подачі повітря в місце спалювання палива, завдяки чому забезпечується найбільш раціональний режим виділення тепла. Відведення продуктів горіння, в свою чергу, забезпечує тягу генеруючого пристрою. Монтаж даного елемента безпосередньо визначає ефективність роботи каміна або газового котла.

Види димоходів. Димохід із цегли

У такому випадку димар собою являє канал, який виконаний безпосередньо в цегляній кладці, іноді його викладають окремо. Дуже часто в саму шахту димоходу вмонтована азбестова труба. Головним недоліком подібного способу монтажу є необхідність установки фундаменту для димоходу. При цьому слід обов’язково враховувати, що подібна конструкція зазвичай не має захисту від конденсату, який поступово руйнує її. В результаті руйнування димоходу він засмічується продуктами руйнування конструкції і в приміщенні утворюється сирість.

Нержавіючі системи

Монтаж димоходу, виготовленого з нержавіючої сталі, здійснюється шляхом застосування димохідних частин і фасонних елементів, таких, як коліна, трійники, перехідники і тому подібні конструкції. Димарі з нержавіючої сталі, можуть встановлюватися самі по собі, тобто складати самостійну систему, а можуть монтуватися в цегляний канал, який викладається заздалегідь. Для виготовлення подібних димоходів використовується сталь, яка не тільки є стійкою до корозії, але і не схильна до впливу кислотних сполук, а також стійка до високих температур. Подібні властивості матеріалу дозволяють уникнути роз’їдання димоходу конденсатом.

Нержавіючі системи димохідних труб

Дані димоходи мають постійні аеродинамічні характеристики і поліпшені експлуатаційні якості. До того ж на ідеально гладкій сталевій поверхні не скупчується сажа, в результаті чого димар не засмічується і його набагато рідше треба чистити. Для монтажу модульної нержавіючої системи не потрібно облаштування окремого фундаменту, що дуже зручно.

Керамічні димарі

У подібних димоходах, як можна зрозуміти з назви, використовуються виключно керамічні елементи. Всі комплектуючі подібних конструкцій володіють високим термічним захистом. Найголовнішим недоліком керамічних димоходів є досить велика вага конструкції. Крім цього, як і в випадку димоходу, складеного з цегли, необхідно облаштувати окремий фундамент. Однак кераміка, незважаючи на цей свій єдиний недолік, дуже сильно виграє по всіх інших якостях, тому, якщо є можливість влаштування окремого фундаменту, перевагу краще віддати саме цьому матеріалу.

Димарі з полімерних матеріалів

Конструкції із полімерних матеріалів з’явилися на будівельному ринку недавно, але вже встигли себе добре зарекомендувати, і тому на них є стійкий попит. Для виробництва полімерного димоходу використовуються композиційні полімерні матеріали, які відомі своєю стійкістю до відносно високих температур. Дана конструкція має високу гнучкість, відносно невелику вагу (будівництво окремого фундаменту не потрібно), а також тривалу експлуатацію. Подібний димохід можна використовувати в тих випадках, коли температура відводяться від місця горіння газів становить не більше 250-270 градусів, при більш високих температурах пластик може пошкоджуватися. Полімерний димохід може встановлюватися в уже готові канали, складені із цегли, тому їх досить часто використовують під час реконструкції старих будинків, складених із цегли.

Загальні правила установки димоходу

Установка димоходу для каміна, печі або котла визначає наступні можливості експлуатації всієї системи в цілому. Від монтажу залежить безпосередньо не тільки ефективність експлуатації димаря, але її безпеку. Опалювальний агрегат являє собою досить складний в монтажі та експлуатації пристрій, який має високу пожежну небезпеку. Існує кілька головних правил, яких слід дотримуватися під час установки димоходу незалежно від того, з чого він виготовлений – з кераміки, чи з пластика.

Трохи про безпеку

За димохідною трубою потрібен догляд і для його спрощення потрібно встановити невеликі двері в нижній частині конструкції. Також пам’ятайте про те, що трубу треба розташовувати далеко від проводів з електрикою і далеко від газових труб, а в місці стикання з дахом або стіною димохід необхідно теплоізолювати, щоб уникнути загоряння будинку.

Правила установки димоходу

Необхідно спорудити ефективну теплоізоляцію між елементами будинку та всіма нагріваючими частинами. Для димоходу слід підібрати правильну форму, необхідну довжину і правильний розмір перетину.

Абсолютно всі з’єднання конструкції димоходу необхідно ретельно герметизувати. Подібна міра необхідна для запобігання не тільки небезпечних для життя витоків газу, змішаного з продуктами горіння, але і для витоків тепла з приміщення.

Процес монтажу елементів опалювальної системи, в тому числі і трубопроводів необхідно починати з ретельного вивчення креслярської документації, складеної з урахуванням всіх особливостей встановленого обладнання опалювальної системи, а також особливостей конструкції самого будинку.

Сам монтаж в себе включає наступні етапи:

  • Оцінка несучих перекриттів і елементів будинку в місці установки складових опалювальної системи
  • Підготовчий етап, який полягає у влаштуванні місця для здійснення монтажних робіт
  • Облицювання нижньої частини.
  • Установка топки.
  • Монтаж димоходу.
  • Підключення елементів опалювальної системи один до одного.

Незалежно від того, який у вас опалювальний прилад – котел, піч або камін, вам в будь-якому випадку буде потрібен детальний план-схема вашого майбутнього димоходу. Навіть якщо ви не створюєте новий димар, а просто міняєте трубу – схема буде необхідна обов’язково, щоб розуміти, які саме труби, трійники, перехідники, конуси і кріплення вам треба буде заздалегідь придбати в магазині.

Висновок

Для того, щоб монтаж (установка) системи димохідної труби пройшла гладко, дотримуйтесь уважно інструкції по збірці, яка, скоріше за все, буде додаватиметься до вашої покупки (запитаєте продавця про таку інструкцію в магазині, коли будете купувати все необхідне для вашого димоходу). Вибирайте тільки якісні елементи і матеріали, щоб не довелося знову міняти всю систему найближчим часом.

(Visited 572 times, 1 visits today)