Дизайн кухні прованс з фото

         

У насиченій стресами, асфальтом і бетоном, склом і неймовірним ритмом міського життя людину тягне до чогось простого, природного. І, практично, єдиний варіант – облаштувати щось подібне у себе вдома. Зробити це не так складно – навіть на якомусь поверсі в багатоповерховому будинку або в приватному особняку – оформити інтер’єр з натуральних матеріалів, додати туди світла, квітів і ще трохи своїх ідей по відчуттях.

Кухня прованс у квітковому декорі

Кухня прованс у квітковому декорі

Зараз ми Вам запропонуємо один з можливих варіантів – французьке кантрі або стиль Прованс на Вашій кухні. Тут всім буде затишно, комфортно і безпечно – а що ще треба! При цьому, зробити кухню в стилі Прованс набагато простіше, ніж Ви думаєте. Навіть уже наявні меблі переробити нескладно – вимога одна: природні матеріали та відповідність стилістичними ознаками: пастельні тони, багато текстилю, потертий «шик» і ще пару моментів.

Характерні риси стилю Прованс

  • Кольори тільки розбілені і ніжні: крем, кава з молоком, жовтуваті відтінки, ніжні рожевий, блакитний, салатовий. Обов’язковий атрибут – яскрава весняна (з жовтим) або річна (з нальотом синього) зелень.
  • Дрібний квітковий декор – обов’язковий елемент. Причому, він повинен бути не тільки у вигляді лаванди і розмарину в горщиках, але і в сухих букетах, і в обробці меблевих фасадів, в кераміці і текстилі.
  • Оформлення натуральним текстилем (з матеріалів – тільки льон, бавовна, коноплі, тонка шерсть) – штори, скатертини, оббивка, рушники, серветки – все в тон. І все – з відповідним декором – квітковий орнамент або дрібна і неяскрава клітка.
  • Обов’язкова наявність натуральної майоліки, кераміки, порцеляни й фаянсу. І теж – з декором в тон.

Дизайн кухні Прованс своїми руками

Зробити кухню в стилі Прованс набагато простіше, ніж багато хто думає, причому, з мінімальними витратами.

Стіни, підлога, стеля

Французьке кантрі припускає тільки три види оздоблювальних матеріалів:

  • Побілка: стіни, стеля.
  • Дерево: панелі, балки, підлоги.
  • Плитка: стать, фартух на кухні.

Всі ці матеріали відмінно поєднуються між собою. Тільки нюанс – плитка не блискуча, а тільки матова і не слизька. А дерево – натурального забарвлення (або тоноване) і лак – матовий бажано. У стилі Прованс блищить тільки посуд, фарфор, майоліки і дзеркало.

Рада. Перед тим, як купувати матеріали, зробіть ескіз проект своєї майбутньої кухні і прийміть рішення, що і з чим Ви хочете бачити на своїй кухні.

Меблі

Можна придбати актикваріат з Франції – без коментарів. Можна купити нові меблі, але «зістарені». Дорого! Або «зістарити» самостійно ту, яка вже у Вас є. Це набагато дешевше і … нічим не гірше.

Пластикові меблі, звичайно, важко підігнати під цей стиль. А ось дерев’яні кухонні меблі, або з ДСП / ДВП / МДФ – нічого складного. Є така технологія обробки – патина. Ми тільки коротко опишемо весь процес. Скажемо тільки, що за ці ж процедури фірми беруть втридорога більше, ніж зробити зістарення меблевих фасадів своїми руками.

Етап 1.

Очистити поверхню фасадів за допомогою наждачного паперу. Але, не повністю, а місцями залишати затерті острівці старого покриття.

Шліфування фасадів

Шліфування фасадів

Етап 2.

Меблеві фасади почистити пилососом і протерти вологою ганчіркою. Дати висохнути при протязі.

Етап 3.

Нанести фарбу. Перший шар – дуже ретельно, без пропусків і потьоків. Просушити добу. Другий шар – є тонкощі. Берете суху кисть, набираєте мінімальну кількість фарби і штрихами і мазками розподіляєте її в різних напрямках. Після того, як фарба схопиться (через годину-півтора) треба пройтися валиком теж у різні боки. Ще через годину губкою зібрати сильно виступаючі краплі.

Етап 4.

Через годину-дві – ще одна важлива процедура. Схопивши фарбу треба протерти сухою і досить жорсткою ганчіркою, більше уваги приділяючи опуклостям, кутам і стикам. Можна взяти джінсовку або парусину. З їх допомогою вийде враження старовинних потертостей.

Етап 5.

Після повного висихання фарби – подивитися, що вийшло і підправити невдалі місця наждачкою. Потім нанести в 2-3 шари акриловий матовий лак, але дуже тонко – мінімальним шаром, як тільки зможете. Коли перший шар висохне – його треба пошліфувати нульовою наждачкою і пил зняти пилососом. Не зволожувати !!! З другим точно так само. Лак в магазині просите такий – жирний патинується. Тільки так Ви отримаєте саме той ефект, який дають фірмові дорогі технології.

Нанесення патини

Нанесення патини

Текстиль

Кухня в стилі Прованс – це багато натуральних тканин. Оздоблення – нескладне: складки, рюші, банти або максимально просто. Ідеальні матеріали: бавовняні тканини: ситець, сатин, батист, бязь. Або ж лляні або конопляні матеріали. Тон – світлий. Малюнок – клітинка або дрібний рослинний орнамент.

Текстиль в стилі прованс

Текстиль в стилі прованс

Аксесуари

Посуд з глини або порцеляни, фігурки тварин і пастушків, селян в роботі і багато простих квітів: сухі квіти, сушені троянди.

Аксессуари в стилі прованс

Роль аксессуарів в стилі прованс

З живих рослин: в гончарних горщиках лаванда, розмарин, базилік, салати або ніжні квіти: фіалки, сенполії, кімнатні гортензії, півонії, пеларгонії, гіацинти. Дзвіночки – все, що цвіте в ніжних тонах і довго.

(Visited 583 times, 1 visits today)