Дизайн кухні з островом: практичні поради та рекомендації

         

Ті, кому пощастило мати простору кухню, можуть вибирати з величезної безлічі варіантів дизайну. Експерти рекомендують на великих площах облаштовувати острівну кухню – таким терміном називають спосіб організації простору, при якому частина робочої зони виноситься в центр приміщення. Це ергономічно, стильно і не так дорого, як здається на перший погляд. А щоб створити відчуття простору, найкраще оформити інтер’єр в білому кольорі.

Розмір має значення?

Дуже часто кухонний острів – це досить велика конструкція, тому дизайнери радять встановлювати його тільки у великому приміщенні. Провідні експерти в області дизайну вважають, що для острівної кухні потрібно приміщення площею не менше 12 квадратних метрів. При цьому сама центральна частина повинна бути не менше 1,2 метрів в довжину і півметра завширшки. Між островом і конструкціями, розміщеними уздовж стін кухні, відстань повинна бути не менше метра.

Що робити, якщо дуже хочеться отримати заповітний острівець, але розміри кухні не дозволяють? Багато знайшли для себе вихід – прибирати перегородку між кухнею і вітальнею, створюючи студію. Якщо немає можливості прибрати стіну, можна спорудити невеликий острівець або полуостровок і на маленькій кухні з площею 8-10 квадратних метрів. Наприклад, поставити барну стійку, яку можна використовувати як додаткову робочу поверхню для готування. Простір під стійкою можна заповнити викатними полицями. Ще один варіант – використовувати комод в якості острова. Його горизонтальна поверхня може служити робочою зоною, а «нутрощі» – сховищем для посуду або міні-баром. Крім того, в середині кухні можна розмістити острів з відкидним столиком, який буде використовуватися під час вживання їжі. Така конструкція заощадить місце під час готування. Приклад маленької кухні з островом ви можете подивитися на фото.

Маленька кухня з островом

Маленька кухня з островом

Поради та рекомендації

  • Зверніть увагу, що острівне планування кухні може зажадати від вас багато клопоту. Наприклад, якщо ви хочете винести в центр мийку, то вам доведеться міняти систему зливу води. Якщо островом стане кухонна плита, то доведеться вирішувати питання з газовою трубою, а для її перенесення треба отримувати дозвіл. Хоча, звичайно, ви можете використовувати електроплиту. У кожному разі, якщо ви встановлюєте в якості острова варильну поверхню, вам необхідно буде розмістити над нею витяжку.
  • Якщо в центрі кухні ви вирішили поставити стіл, то стільницю краще робити овальної або круглої форми, оскільки кути можуть призвести до травм. При цьому форма самого острова повинна відповідати формі кухні. Якщо приміщення прямокутне, то і центральну конструкцію варто зробити відповідну.
  • Острів не варто купувати в магазині – краще замовити його у майстрів з урахуванням всіх особливостей вашої кухні. Враховуйте, що громіздка конструкція візуально зменшить простір. Маленька, в свою чергу, може виглядати безглуздо.
Кухня з барною стійкою

Кухня з барною стійкою

Дизайн кухні і острови

Кухня в стилі мінімалізм

Кухня в стилі мінімалізм

Вибираючи оформлення інтер’єру для кухні, ви можете зробити так, щоб острів і вся інша кухня знаходилися в стилістичній і колірній єдності. Якщо ви віддаєте перевагу класичному стилю, то конструкцію, винесену в центр приміщення, можна прикрасити відкритими поличками, різьбленням і навіть вітражами. Кухонну стільницю можна замовити з каменю. Однак майте на увазі, що цей стиль дизайну буде доречний тільки в тому випадку, якщо у вас досить простора кухня.
Для острівних кухонь дуже добре підійде стиль кантрі. Це різноманітне декоративне плетіння, затишні дерев’яні шухлядки, ситцеві фіранки і фрукти з пап’є-маше. Всю сучасну техніку треба замаскувати під старовину. І, звичайно, потрібно по максимуму використовувати дерево.
Мабуть, самий вдалий стиль для сучасної міської кухні – це мінімалізм. Його основні характеристики – простота, функціональність і ергономіка. Мінімалістичний інтер’єр максимально звільнить простір за рахунок вбудованої техніки і максимально простих меблів. Краще всього використовувати білий колір – він візуально збільшить простір.

(Visited 1,272 times, 1 visits today)