Дизайн однокімнатної квартири: проект інтер’єру студії

         

Власники однокімнатних квартир по собі знають, як важко обживатися в тісному просторі. Це особливо важко, якщо у вас хрущовка. Однак навіть найменшу житлову площу можна зробити просторіше – для цього достатньо прибрати зайві перегородки і створити студію. А чим більше приміщення, тим простіше підібрати для неї дизайн інтер’єру.

Дизайн квартири-студії: основні поради та зауваження

У першу чергу, варто пам’ятати, що квартира-студія – це житло, яке розраховане на проживання максимум двох осіб. Для трьох відсутність перегородок стане в тягар. Друге: якщо ви зважилися зробити зі свого житла студію, дізнайтеся, чи можна взагалі демонтувати стіни – серед них можуть бути несучі конструкції, прибирати які категорично не можна. Якщо це ваш випадок – можна спробувати зробити напів студію. Ще один момент – незважаючи на єдиний простір, квартира повинна бути розділена на кілька зон: для роботи, для приготування їжі, для відпочинку і т. д. Якщо зонування буде зроблено невдало, ваше житло перетвориться на великий простір з хаотично нагромадженими меблями. Ну і ще пара невеликих секретів: для будь-якого маленького приміщення краще всього використовувати світлі кольори і дрібні меблі – таким чином ви візуально збільшите простір.

Дизайн маленької квартири-студії

Дизайн маленької квартири-студії

Питання зонування приміщення

Отже, у вашій квартирі має бути кілька основних зон: для сну, для прийому їжі, для роботи і для прийому гостей. Обідню зону можна позначити барною стійкою – цей предмет інтер’єру вдало відокремить кухню від того місця, де ви будете приймати гостей. У тому місці, де ви готуєте їжу, потрібно обов’язково поставити потужну витяжку – при відсутності стін вона захистить вашу студію від запахів їжі. У гостьовій зоні замість дивана можна поставити м’які пуфи – вони зручні і не займають багато місця. Телевізор найкраще розмістити на стіні – так його можна буде дивитися звідусіль. Спальню варто відокремити від загального приміщення перегородкою – це, по-перше, дозволить відокремити від гостей свій особистий інтимний куточок, а, по-друге, дасть можливість одному члену сім’ї відпочити, в той час як інший приймає гостей. Замість ліжка краще використовувати розкладний диван. Якщо стелі високі, то для спального місця можна спорудити подіум – це не тільки відокремить одну зону від іншої, але і дасть вам додатковий простір для зберігання речей. Робочу зону краще помістити в район вікна. По-перше, у вас буде гарне природне освітлення, по-друге, можна функціонально використовувати підвіконня в якості комода, якщо розмістити під ним само висувні ящики. До речі, якщо у вас є засклена і утеплена лоджія, то її можна використовувати в якості робочого кабінету, вітальні або спальної.

Квартира-студія з перегородкою

Квартира-студія з перегородкою

Як відокремити зони одну від одної? Наприклад, за допомогою світла. Можна виділити яскравим освітленням вітальню, залишивши для інших зон розсіяне і приглушене освітлення. Ще один варіант – в кожній зоні покласти окреме покриття на підлогу. Наприклад, на кухні покласти плитку, адже з кахлю найпростіше відмити жирні плями від підготовлюваної їжі, в спальній – ковролін, у вітальні і в робочій зоні – якісний ламінат. Крім того, розділити простір на зони можна за допомогою меблів (наприклад, етажерки, шафи або дивана) або за допомогою декоративних аксесуарів (колон, ширм, акваріума). Також кожну зону можна виділити за допомогою колірної гами, проте варто пам’ятати, що кольори повинні поєднуватися між собою і бути в стилістичному єдності, щоб ваша квартира не була схожа на палітру божевільного художника. Мабуть, найкращим варіантом був би колірний перехід однієї зони в іншу. Наприклад, ніжна кремово-молочна спальня переходить у світло-кавову вітальню.

Квартира-студія з барною стійкою

Квартира-студія з барною стійкою

(Visited 1,046 times, 1 visits today)