Ефективні способи змити побілку

         

Ви вирішили зробити ремонт у своїй кімнаті. З чого почати? Щоб ремонт був якісним, а кімната затишною, потрібно почати зі стелі, так як вона привертає особливу увагу. Якщо стеля не обклеєна шпалерами, тоді вона оброблена побілкою. Але, як змити стару побілку? Можливо, вам здасться, що це самий неприємний і найскладніший момент у всьому ремонті. Але насправді, все не так вже й складно, як здається.

Видалення побілки

Видалення побілки не такий складний процес, як здається на перший погляд

Що означає побілка

Зазвичай, під словом «побілка» мається на увазі вапняну або крейдяну обробку. Якщо побілку робити кілька разів, то з часом шар стає досить товстим і, щоб видалити його доводиться докласти багато зусиль.

Не завжди правильно такий великий шар побілки прибирати за допомогою мочалки або ганчірки. Це не тільки буде незручно, але ще й не ефективно. Крім цього, те, що було на стелі, виявиться на самому працівнику. Отже, як же правильно змивати побілку зі стелі?

Процес змиву

Дуже часто в наш час можна зустріти житло, де стелі покриті крейдою або вапняком. Чому господарі хочуть зняти це покриття? На це є дві обгрунтовані причини:

 • Поява некрасивих плям на стелі;
 • Щоб підготувати стелю до нанесення фарби або поклейки шпалер.

Необхідні інструменти

Якою б не була причина, щоб якісно зняти те, чим покрита поверхня, потрібно взяти кілька необхідних інструментів, а також матеріалів:

 • Валик з високим ворсом;
 • Малярна кисть;
 • Драбина;
 • Мильний розчин або вода;
 • Шпатель із сталі або скребок;
 • Поліетиленова плівка;
 • Респіратор для захисту дихальних шляхів;
 • Захисні будівельні окуляри;
 • Головний убір для захисту волосся;
 • Розпилювач;
 • Гумові рукавиці;
 • Відповідний одяг.

Способи зняття побілки зі стелі

Хороших перевірених способів для зняття побілки може бути багато. Ось наприклад:

 1. Традиційний спосіб – він більше підійде до крейдової поверхні. Змивати крейду можна за допомогою ганчірки і теплої води. Щоб процес був більш ефективний, потрібно у відрі гарячої води розчинити кухонну сіль (1 кг). Після, суміш остудити до 40 градусів. Якщо шар занадто товстий потрібно взяти в допомогу шпатель. Перед тим, як приступати до зняття, потрібно ділянку поверхні добре змочити водою і почекати деякий час.
 2. Ще один ефективний спосіб – це додавання у воду кальциновану соду і мило. На десятилітрове відро потрібно розтерти дві столові ложки мила і п’ять столових ложок соди. Цю суміш відлийте в іншу ємність і змочуйте в ній ганчірку або губку. Якщо у вас на стелі водоемульсійна фарба, значить потрібно в воду додати одну каплю йоду.
 3. Спосіб з використанням клейстеру – потрібно зварити клейстер з борошна і води і потім валиком нанести на поверхню. Після десяти хвилин можна зняти все за допомогою шпателя.
 4. Спосіб з використанням газет – цей спосіб досить чистий. На такий же клейстер, який описаний в попередньому способі, потрібно наклеїти старі шпалери або газети, але краєчки краще залишити відклеєними. Після того, як суміш з газетами висохне потрібно просто їх зняти.
Змити побілку можна губкою і теплою водою

Змити побілку можна губкою і теплою водою

Висновок!

Ці способи допоможуть вам зняти основний шар побілки, можливо, залишаться деякі ділянки площі, які треба буде ще змивати вручну, але все ж, це буде набагато легше, ніж змивати всю стелю.

Користуючись всіма необхідними інструментами, і застосовуючи перевірені поради, ви зможете легко підготувати стіни і стелю до фарбування.

(Visited 1,890 times, 1 visits today)