Фактори, які впливають на вибір будівельних матеріалів

         

Якісний продукт можливий тільки з якісних матеріалів, тому матеріали – це ключ до всього. Особливо це актуально для будівельної галузі; якість будинку багато в чому залежить від матеріалів, які будуть використовуватись.

Від обраних вами будівельних матеріалів залежить загальна міцність, довговічність та зовнішній вигляд будинку. Таким чином, будьте уважні і перебірливі при виборі будівельних матеріалів. Отже, якщо вам цікаво, як робити покупки для вашого будинку і де можна зрізати кути, ця стаття –  саме те, що вам потрібно. Читайте далі, щоб дізнатися, які фактори впливають на ваше рішення щодо будівельних матеріалів.

Вибір будівельних матеріалів

Будівельними матеріалами називають будь-який матеріал, що використовується для виготовлення будь-яких компонентів будівлі, від фундаменту будинку до даху, включаючи двері та вікна. До них належать деревина, метали, цемент, бетон, цегла, пісок, будівельні розчини для кам’яних кладок і різних штукатурок, лакофарбові матеріали, природні камені і т. д.

Полікарбонат – це новітній будівельний матеріал, що належить до термореактивним пластмас, він має декоративний вигляд і підвищену міцність. Його використовують для виготовлення різноманітної продукції, йому властиві високі технічні характеристики в поєднанні з невисокою ціною, що вплинуло на затребуваність у багатьох сферах будівництва. Детальніше про полікарбонат, його основні властивості та переваги можна дізнатись по посиланню: https://borrex-plus.kiev.ua/?pg=price

Будівельними виробами є збірні залізобетонні панелі і конструкції, віконні та дверні блоки, санітарно-технічні вироби та кабіни та ін. На відміну від виробів будівельні матеріали перед застосуванням піддають обробці – змішують з водою, ущільнюють, розпилюють, тешуть і т. д.

На ринку доступний широкий спектр будматеріалів, і може бути складно вибрати кращий варіант для ваших потреб, оскільки при виборі будівельного матеріалу необхідно враховувати різні чинники.

Естетична привабливість

У всіх різні смаки і вимоги, тому, якщо одна людина вважає щось привабливим, це може не сподобатися іншому. Тільки ви знаєте, в якому домі ви хочете жити. Наприклад, обраний вами тип підлогового покриття може кардинально змінити зовнішній вигляд будинку. Отже, ви повинні вибрати матеріал для підлоги, який не тільки буде відповідати вашому смаку, але і впишеться в ваш бюджет, наприклад, керамічна плитка, граніт, мармур, камінь, дерево і т. д.

Міцність

Міцність – важливий параметр для контролю якості будівництва і найважливіший критерій вибору будматеріалу. Він показує здатність матеріалу протистояти руйнуванню під дією напружень, викликаних такими навантаженнями, як стиснення, розтягнення, вигин і / або удар і т. д., які можуть бути викликані або природними силами, або штучними.

Довговічність

Дім – це те, що ви робите раз в житті. Отже, для довгого терміну служби будинку всі матеріали повинні мати довгий термін служби і не вимагати частого обслуговування. Довговічність будинку залежить від використовуваних матеріалів, тому не економте, інакше будьте готові платити величезні витрати на обслуговування.  При виборі будівельних матеріалів важливо враховувати естетичну привабливість, початкові і поточні витрати, довговічність і доступність матеріалу. Шукайте матеріали, які не завдадуть шкоди навколишньому середовищу і не закінчаться в майбутньому.
Отже, вам будуть потрібні матеріали, що виготовляють з відновлюваних або замінних джерел, матеріали, які можуть бути перероблені і яких є в надлишку.

Ваші матеріали повинні адаптуватися до погоди та умов, яким вони піддаються. Деякі матеріали швидко псуються, особливо у вологому середовищі. Тому дуже важливо, щоб вибрані матеріали були довговічними. Рекомендується купувати матеріали, які вимагають мінімального обслуговування і заміни, щоб вони могли прослужити протягом усього фактичного або експлуатаційного терміну служби будівлі.

Вартість матеріалів та їх зберігання

Вартість матеріалу є одним з важливих чинників при виборі матеріалу для будівництва. При виборі будівельних матеріалів необхідно враховувати їх ціну та умови зберігання, тому що це впливає на час будівництва, потреба в робочій силі і обладнанні для обробки і, звичайно ж, на вартість будинку.

Як правильно вибрати будматеріали

Доступність будівельних матеріалів також впливає на вартість і час будівництва, оскільки певні матеріали доступні лише в певному місці і їх важко транспортувати. З іншого боку, якщо матеріал доступний на місці, це знижує транспортні витрати. А також економить час  зведення будинку.

Безпека

Так багато всього може трапитися протягом терміну служби будівлі. Тому мета безпеки полягає в тому, щоб звести до мінімуму все, що може посилити такі нещасні випадки, як пожежа. Матеріали слід вибирати з урахуванням займистості, поширення полум’я по поверхні, пожежної навантаження, а також вогнестійкості.

Проектування будівель і управління майданчиками повинні бути спрямовані на мінімізацію відходів, тим самим зменшуючи викид забруднюваних речовин. Необхідно враховувати вплив утилізації матеріалів по закінченні їх терміну служби.

Деякі матеріали, такі як розчинники, виділяють хімічні речовини та інші забруднювачі повітря, які можуть бути шкідливими для людей під час установки або використання.

З розвитком будівельної індустрії зростає попит на будівельні матеріали, що також призводить до збільшення вуглецевого сліду, тобто використання цементу збільшує викиди вуглецю. Отже, використання екологічно чистих і стійких будівельних матеріалів, таких як гранульований доменний шлак GGBS, летюча зола, мета-каолін, мікрокремнезем, зола рисового лушпиння і т. д., а не цемент.

Необхідні навички

При виборі матеріалу важливо знати, які навички необхідні для використання таких матеріалів. Це може збільшити вартість будівництва, тому що вам необхідно призначити / найняти кваліфікованого фахівця (робочу силу) для використання цього будматеріалу, і якщо кваліфікована людина або робоча сила недоступні, особливо у віддалених районах, це призведе до затримки робіт.

Ґрунтуючись на ваших вимогах, таких як міцність, естетичний вигляд, тощо, Ви повинні визначити специфікації і якість матеріалів, які будуть використовуватися в будинку. Припустимо, ви хочете придбати цемент для будівництва, тоді важливо знати, який тип цементу ви хочете придбати, будь то OPC або PPC, марку цементу і виробника матеріалів.

Технічне обслуговування матеріалів

Технічне обслуговування також є важливим критерієм вибору будматеріалів, оскільки хороший матеріал – це той, який легко та економічно утримувати. Технічне обслуговування допоможе зберегти вигляд будівлі протягом тривалого періоду та збільшить термін експлуатації вашого дому.

(Visited 575 times, 1 visits today)