Фартух для кухні з пластика

         

Кухня – безумовно, одне з найважливіших місць у квартирі. А місце, де готується їжа, миється посуд, – одне з тих які піддаються найбільш активному впливу. Саме тому відстань між навісними кухонними шафами і столами рідко обклеюють шпалерами, найчастіше для нього використовуються більш міцні матеріали. Найпопулярніший варіант – це, звичайно, плитка. Вона захищає стіни від бризок води і жиру, її просто протерти. Але є у неї і мінуси – вона досить складна в укладанні і відрізняється досить високою вартістю. А між тим. Сьогодні є ще один варіанта з сучасного та функціонального матеріалу, який нічим не поступається плитці – це кухонні фартухи з пластику.

Фартух для кухні з пластика

Фартух для кухні з пластика з фотодруком

Цей варіант хороший тим, що можна вибрати практично будь-яке забарвлення. Крім того, досить просто зробити фартух для кухні з пластика своїми руками.
Сьогодні існує величезна кількість різних видів пластику. Кожен з них відрізняється своїми технічними характеристиками. Пластик для кухні повинен обов’язково відповідати кільком основним вимогам. По-перше, він повинен бути стійкий до температурного впливу, адже фартух в районі плити може нагріватися до 120 градусів і вище. Крім того, ваш фартух повинен бути стійкий і до впливу пара, який часто виділяється при варінні або коли кип’ятиться чайник. Варто пам’ятати і той факт, що на нього будуть потрапляти бризки води та гарячого жиру. Вони теж не повинні зіпсувати пластик.

Тепер давайте подивимося основні переваги пластика в якості кухонного фартуха.

Переваги пластика

Пластик зручний тим, що з нього можна зробити цілісний, без швів, фартух. Це означає, що у вас не буде проблеми з вимивання бруду з стиків між плитками. Він ще й дуже простий у догляді, вам не знадобиться ніяких спеціальних миючих засобів, будь-які забруднення змиваються з пластика легко і просто.

Ціна пластика невисока. Часом цей момент є самим важливий. Але майте на увазі, що термін служби керамічної плитки все-таки набагато більше, ніж у пластику. Пластиковий фартух – це скоріше варіант для тих, хто любить часто оновлювати ремонт, так як він прослужить в середньому 5 років. Також відмінний бюджетний варіант – фартух для ванни із пластику, так як він недорогий і не зіпсується від бризок води.

Існує величезна різноманітність пластика різних кольорів. Крім того, ви можете вибрати безбарвний пластик і реалізувати власний дизайн. У цьому випадку виготовляється кухонний фартух з пластику з фотодруком. Ця технологія дозволяє нанести на пластик будь-яку картинку, на ваш смак: це може бути зображення природи, міста, тварин, людей, геометричні орнаменти.

Фартух з кольорового пластику може стати відмінним яскравим акцентом в інтер’єрі. Він добре впишеться в інтер’єри, виконані в сучасних стилях хай-тек, мінімалізм, де вітається використання сучасних технологічних матеріалів. Крім того, кольоровий пластик можна додатково декорувати спеціальними наклейками, які будуть виконувати не тільки роль стильного дизайнерського елемента, але і служити додатковим захистом вашого фартуха. Найбільш часто використовуваний варіант – кухонний фартух з АБС пластику, що відрізняється відмінними експлуатаційними властивостями.

За прозорим пластиком можна розмістити додаткове підсвічування. Це зробить інтер’єр вашої кухні стильним і незвичайним, крім того, вам не доведеться витрачати додаткове місце для організації підсвічування робочого місця господині. Виглядає таке підсвічування розкішно, в цьому ви можете переконатися, подивившись фото нижче.

Фартух на кухні з підсвіткою

Фартух на кухні з підсвіткою

Істотний плюс пластикового фартуха – у простоті його монтажу. Монтаж можна легко зробити своїми руками, крім того, він набагато простіше і швидше, ніж викладка плитки. Інструкція для монтажу – в нашій статті нижче.

Ремонтники один з переваг пластика вважають його легкість, оскільки в цьому випадку на стіну не впливає суттєве навантаження, на відміну від ситуації з плиткою.

Недоліки пластика

Як бачите, у фартуха із пластику є багато плюсів. Але є і ряд недоліків. Про яких теж варто знати.
Перш за все, це досить висока крихкість. Пластик можна подряпати, він може розтріснутися.
Крім того, пластик більше плитки схильний до впливів: це означає. Що він може вицвісти на сонці або зіпсуватися при впливі хімічних речовин.
При покупці пластика запитуйте сертифікати якості, так як пластик низької якості може виділяти шкідливі для людського організму речовини, особливо при нагріванні.
Також майте на увазі, що пластик може загорятися, тому при наявності газової плити все-таки краще вибрати інший матеріал для фартуха.

Пару слів про вибір та монтаж фартуха із пластику

При виборі пластику для вашого кухонного фартуха варто враховувати, що фартух повинен заходити під нижній край навісних шаф і під верхній край столів, тому матеріал придбайте з урахуванням цього запасу. Такий фартух не можна робити в упор до варильної поверхні. Поверхня для варіння у випадку з пластиковим фартухом повинна бути на деякій відстані від стіни.
Пам’ятайте про загальні поради дизайнерів: світлий колір допомагає візуально збільшити приміщення, а ось темний – може його зменшити.

При виборі пластика зверніть увагу не тільки на його колір, а й на фактуру. Враховуйте, що кухонний фартух доведеться мити досить часто. Тому вибирайте фактуру, де жир і забруднення можна просто видалити.

Якщо шматок пластику виявився занадто великим, розрізати його можна за допомогою ножівки. Якщо вам потрібен дуже гладкий зріз, краще звернутися в спеціалізовану майстерню.
Для кріплення пластикового фартуха використовуються кілька основних способів:

  1. На клей. Цей спосіб вважається не дуже надійним, та і в цьому випадку не вийде зробити підсвічування за пластиком. Стіна для поклейки повинна бути рівною і очищеною від будь-яких забруднень.
  2. Найпопулярніший спосіб кріплення – до стіни з використанням саморізів. Дірки в стіні варто зробити заздалегідь, щоб не було зайвого пилу. Капелюшки саморізів варто потім замаскувати.
  3. Ще один дуже надійний спосіб – з використанням обрешітки і саморізів. Цей спосіб хороший якраз в тому випадку, коли ви плануєте розмістити під пластиком підсвітку. Стіни у випадку цього способу кріплення потрібно вирівняти. Капелюшки саморізів також варто замаскувати.
  4. У деяких випадках фартух кріпиться на клей до решетування. Тут є всі плюси і мінуси першого і третього способів.
(Visited 593 times, 1 visits today)