Фінішна обробка стін

         

Стіни і стелі будинку можуть бути закінчені різними методами і матеріалами. Важливе значення має стиль інтер’єру будинку, тому що в будівлях з сучасною архітектурою не годиться робити сільський стиль і навпаки.Безумовно, смак замовників грає не останню роль при виборі матеріалів для фінішної обробки, навіть якщо вони використовують допомогу дизайнерів інтер’єру. А як ми знаємо смаки не обговорюються, в цій статті ми зупинимося тільки на технічних аспектах різних способів обробки стін і стель в інтер’єрі.

Штукатурка

Оздоблення штукатуркою стін є найпопулярнішим способом який має вікову історію. Лише кілька років тому були в основному вапняні штукатурки, які згодом були замінені більш сучасними гіпсовими штукатурками. Сьогодні, стіни і стелі покриті гіпсовою штукатуркою зустрічаються дедалі частіше. Якщо наносити гіпсову штукатурку в один шар вона швидко висихає і робить стіни гладкими, на відміну від вапняної, на їх поверхні видно піщинки.

Хоча гіпс легко пошкодити, вм’ятини або подряпини можна швидко і без проблем усунути. Зі збільшенням вологості повітря гіпсова штукатурка швидко вбирає вологу, в той час коли повітря в кімнаті стає сухим вона її швидко віддає. Завдяки цьому така штукатурка сприятливо впливає на мікроклімат всередині.
Вартість гіпсової штукатурки і цементно-вапняної аналогічна, за винятком того, що остання доволі довго висихає (приблизно 4 тижні), що може затримати проведення вдома інших оздоблювальних робіт (наприклад, укладання паркету або фарбування).

Стіни оброблені штукатуркою

Стіни оброблені штукатуркою

Ліпнина

Готові гіпсові стіни і стелі можна прикрасити ліпниною. Вона в основному робиться з гіпсу. Але в даний час також набирає популярність використання сучасних матеріалів, таких як пінополістирол або поліуретан, вони виглядають як їх гіпсові прототипи.

Гіпсова ліпнина на стінах виглядає ефектно

Гіпсова ліпнина на стінах виглядає ефектно

Гіпсокартон

Для оздоблення стін і стель можна також використовувати гіпсокартон. На відміну від гіпсу та цементу і вапна, які вимагають використання води і для них потрібен час для того щоб висохнути, гіпсокартон повністю готовий для подальших робіт після закріплення. З цієї причини його називають суха штукатурка і він відмінно підходить для реконструкції інтер’єру.
Гіпсокартон кріпиться до стіни за допомогою спеціального клею або прикручується до металевих профілів (показано на фото нижче).

Кріплення гіпсокартону на металевий профіль

Кріплення гіпсокартону на металевий профіль

Фарбування

Поштукатурені стіни і стелі фарбують в основному акриловою або латексною фарбою. Ринок насичений великим вибором цих фарб. І це не тільки стосується кольорових гамм; В цьому відношенні не існує ніяких обмежень, і практично кожна фарба може бути в будь-якому кольорі, а більш великі магазини фарб зроблять необхідний відтінок кольору на місці за керованих комп’ютером змішувачів. Виробники рекомендують різноманітні фарби – органічні, гіпоалергенні, миючі і стійкі до дітей і тварин, матові . Одним словом, можна вибрати те що необхідно саме вам.

Примітка: Стіни і стелі нового будинку або квартири добре для початку пофарбувати білим кольором, тому що будівля недавно побудована як правило осідає і на стінах можуть з’явитись тріщини. Коли вони пофарбовані в білий колір, вам потрібно всього лише заповнити всі тріщини і пофарбувати тим же білим кольором щоб приховати дефект. Якщо стіни кольорові зробити це буде не так просто.

Фарбування стін

Фарбування стін

Шпалери

Шпалерами зазвичай обробляються цілі поверхні стін або невеликі частини стін. Безумовно менше обробляють шпалерами стелі. Шпалери можуть бути паперові або вінілові;
Паперові шпалери також можуть бути посилені за допомогою деревного волокна, що надає їм характерну текстуру.
В моду входять шпалери надруковані на спеціальному папері або на самоклеючій плівці. Привабливість у тому, що ви можете замовити шпалери, зроблені за вашим ескізом, або ж фотографіями.

Флізелінові шпалери

Флізелінові шпалери

Кераміка

Стіни в ванних кімнатах і кухнях часто обробляють керамічною плиткою. Плитки доступні в багатьох кольорах, малюнках, фактурах, розмірах і цінах …. Доповнювати плитки можна невеликими декоративними плитками, які звуть декором.
Правильно обрана плитка зробить інтер’єр красивим, але  головне керамічної плитки це допомогти підтримувати чистоту у ванній кімнаті та кухні.

Плитка в ванній кімнаті

Плитка в ванній кімнаті

Камінь

Для оздоблення стін, не тільки на кухні або ванній, а й у вітальнях і спальнях, використовують кам’яні плитки різних розмірів і текстур. Зазвичай каменем покривають не всю поверхню, а тільки фрагментами, в основному не тільки через вартість каменю, але і тому, що вся кам’яна стіна може виглядати досить важко.

Камінь в ролі фінішної обробки стін

Камінь в ролі фінішної обробки стін

Бетонна або цегляна стіна

Останнім часом в моду ввійшов метод який полягає в тому, щоб залишити фрагменти або цілі стіни з бетону чи цегли, без обробки. Але для того, щоб досягти бажаного ефекту, стіна повинна бути зроблена в певному стилі і без дизайнера обійтись буде важко.
Залишивши цегляні стіни без обробки можна при ремонті в старих довоєнних будинках, в яких стіна зроблена зі старої цегли. Виконання облицювання цеглою чи бетоном в недавно побудованому будинку, навряд чи буде добре виглядати.

Цегляна стіна

Цегляна стіна

Бетонна стіна

Бетонна стіна

Скло

Ось вже певний час існує мода оздоблення стін склом. Скло замінює традиційну плитку на кухні або у ванній кімнаті. Таке покриття природне, стійке до впливу вологи його легко підтримувати в чистоті. Скло може бути прозорим або пофарбованим. Скло також може бути на внутрішній частині пофарбованої або покритої плівкою з віддрукованим малюнком або фотографією (в тому числі нашого авторства) стіні. В якості альтернативи між двома листами скла можна розмістити, наприклад, тканину, малюнок і т.д.
Якщо скло буде великим, то краще довірити складний процес установки професіоналам.

Висновок!

В наш час існує велика кількість матеріалів для фінішної обробки стін і стель, обирайте найбільш підходящий варіант для вас і нехай ваше житло виглядає якнайкраще.

(Visited 1,276 times, 1 visits today)