Фінська технологія житлового будівництва. В чому її особливості

         

Справжні фінські будинки під ключ відрізняються від наших, в першу чергу, ефективністю планування і продуманістю енерго-, теплозбереження. Відзначимо, така ощадливість правильно спроектована і продумана, так щоб котедж залишався комфортним для проживання в будь-який час року і експлуатувався якомога довше.

Особливості планувань і конструкцій фінських будинків полягає в тому, що вони поєднують:

 • функціональність;
 • естетику;
 • екологічність;
 • легкість;
 • досконалість ліній;
 • висока якість використовуваних матеріалів.

З огляду на величезний інтерес фінів до всього екологічному, неважко здогадатися, що головний використовуваний матеріал в будівництві – це дерево.

З чого починається будівництво будинку?

Найкраще почати з геологорозвідки ділянки і вибору підходящого проекту. При складанні проекту слід обов’язково враховувати його відповідність сучасним вимогам, а також передбачити правильну організацію опалення, що дозволяє жити в будинку в будь-який сезон, щоб вам було комфортно знаходиться в ньому як в холодну, так і в жарку пору року.

Як не сумно, багато хто не розуміє самого головного – того, що грамотне проектування може заощадити не тільки ваші нерви, а й грошові кошти, в розмірі до 30%. Ми радимо компанію «А БТІ» https://a-bti.com/ua , яка є універсальним помічником у всіх питаннях, пов’язаних з будівництвом. Працівники компанії допомагають своїм клієнтам проходити повний цикл будь-якого проекту, який починається розробкою і закінчується отриманням всіляких документів, актів і довідок БТІ, необхідних для оформлення введення об’єкта в експлуатацію.

Тому, якщо ви плануєте будувати дерев’яний будинок, потрібно враховувати, що абсолютно всі проекти, розраховані на дерев’яні будинки на основі зрубу ручної рубки, є унікальними. Всі вироби, що виходять з під сокири теслі неповторні.

Чому не можна просто зберегти вподобаний проект і вести будівництво по ньому?

Все дуже просто:

 • По-перше, тому що його не буде достатньо для повноцінного будівництва. Для початку необхідний реальний проект для погодження дозволу на проведення будівельних робіт і здачі будинку в експлуатацію;
 • По-друге, на таких проектах не вказуються точні дані, такі як розміри всіх частин проекту;
 • По-третє, без детальної інформації може виявитися неможливим виконання всіх комунікацій і інших важливих вузлів будинку.

Ось чому при складанні проекту будинку ми радимо звернутися до професійних архітекторів. З вами проведуть детальну розмову про те, що саме ви хочете бачити в своєму майбутньому будинку, які кімнати, яким він повинен бути зовні, скільки поверхів ви б хотіли бачити і т. д.

Людині, яка не є фахівцем в цій галузі, буде дуже важко його скласти самостійно, адже потрібно врахувати всі нюанси. Але ж якщо в процесі будівництва виявиться, що в проекті виявлена ​​помилка – то це спричинить додаткові фінансові витрати.

Особливості планувань

Характерною рисою того, як фіни будують каркасні будинки, є цікавий стиль планування будинків, який передбачає максимум відкритого простору. Простіше кажучи: чим менше стін всередині будівлі, тим краще.

Такі котеджі стараються спроектувати так, щоб вони вільно наповнювалися природним світлом і свіжим повітрям. Прямокутні або квадратні кімнати просторі. Їх легко зробити затишними за допомогою небагатьох економічних дизайнерських прийомів.

У фінському будинку кожна кімната має особливості. Простора, відкрита світла вітальня, надає відпочинок сім’ї в робочі будні. А в святкові дні тут влаштовують сімейні посиденьки. Тому більшу частину будинку займає зона без перегородок, куди входять хол, вітальня, їдальня і кухня.

Часто центром фінського будинку служить камін у вітальні. Камін часто використовується для зонування вітальні і кухні. Поруч з ним приємно проводить час вся сім’я, яка за чашкою гарячого шоколаду гріється тут довгими зимовими вечорами.

До речі, у фінів своя, особлива конструкція каміна, він з боку кухні виглядає як піч і, використовується для приготування їжі. Особливості планування, характерні для фінських каркасних будинків з просторими верандами, терасами, 1-им-2-ма ґанками, передбачають кілька входів з вулиці. Веранди захищають котедж від прямого впливу вітру, впускають через засклені стіни багато світла і легко перетворюються в їдальню або тренажерний зал.

У будинку обов’язково роблять кілька спалень – для хазяїв, дітей та гостей. Спальні зазвичай розміщують на другому поверсі або в мансарді і декорують з особливою теплотою. У фінських спальнях багато пледів, вовни, килимів, різних невеликих тумбочок, полиць і ніш. Все для максимальної зручності і комфорту.

На великій площі, навіть одноповерхового фінського каркасного будинку, можуть розміститися кабінет і більярдна. Все залежить від побажання замовника проекту. Багато клієнтів замовляють сауну, басейн, теплий гараж, розташовуючи їх на цокольному поверсі.

Стіни в фінських котеджах роблять так, щоб додатково розширити простір – гладкими, забарвленими в пастельні кольори. Підлогу зазвичай вистилають натуральним паркетом світлих тонів. Дуже ефектно на строгих білих стінах виглядають контрастні садові меблі, гриль і чорні ковані ліхтарі, що підкреслюють старовинний скандинавський стиль планування.

Що приваблює підрядників в роботі за фінською технологією?

Європейські забудовники, при виборі технології будівництва, намагаються визначити пріоритети з бюджетного питання:

 • при складанні кошторису;
 • визначенню складності процесу;
 • оцінці доступності матеріалу;
 • кількості задіяної робочої сили;
 • необхідного числа одиниць техніки і т.д.

Будівництво будинків за фінською технологією відповідає більшості критеріїв економії бюджету, не на шкоду якості. Результат розрахований на тривалий час експлуатації житла, що дає максимальний комфорт людям, з мінімальними витратами на утримання (ремонт).

Основний принцип – створення окремих модулів: стін, вікон, кроквяних систем і інших компонентів. Їх виготовляють у майстернях єдиного виробництва, а потім доставляють на будмайданчик. Безпосередньо на ділянці вже укладають каркас з колод і на нього збирають фінський будинок. Практично за кілька днів, невеликими силами, зводиться готова дерев’яна споруда, і вже можна приступати до наступних етапів: оздоблення, ремонту та ін.

У будівництві котеджів за фінською технологією зазвичай задіяно не більше 3-4 чоловік. Модуль виготовляють з обрізної дошки товщиною 4-5 см., Яка складається з рами і підсилюючих стояків. Із зовнішнього боку фасад набивають облицюванням або накладними панелями у вигляді колод, а внутрішні отвори каркаса заповнюють утеплювачем.

Що стосовно утеплення. Основний ізоляційний матеріал – це мінеральна вата товщиною 20-25 см. Її укладають, не залишаючи зазорів, що дозволяють проходити холоду. По закінченню робіт весь цей сендвіч покривають гідроізоляційної плівкою, а внутрішню частину модуля обшивають гіпсокартоном.

Висновок

Отже, фінські каркасні котеджі і будинки відрізняє:

 • Низька собівартість;
 • Відсутність необхідності в закладці міцного фундаменту;
 • Мінімальний час будівництва;
 • Незалежність підрядника від сезону;
 • Універсальність модульної системи;
 • Екологічність.

Відзначимо, що забудовники можуть швидко будувати такі котеджі в будь-який час року. А це означає, що завдяки фінській технології будівництва, покупцеві не потрібно витрачати свій час і гроші на те, щоб дерево дало усадку, розчин застиг, на дорогу обробку і т. д. Замовляючи будівництво фінського котеджу, покупець отримує міцний, теплий, комфортабельний будинок з екологічно чистих матеріалів за порівняно невелику плату, в який можна заселитися буквально через пару місяців.

(Visited 483 times, 1 visits today)