Форми для виготовлення тротуарної плитки на дому

         

Насамперед, для виготовлення плитки знадобиться форми для виливки. Однак треба пам’ятати, якісну плитку можна зробити лише застосовуючи технологію вібролиття. Тому конструкції потрібно зробити досить міцними.
Залежно від конфігурації та передбачуваної ціни, термін служби їх можна виготовляти з різноманітних матеріалів.

Матеріали необхідні для виробництва

Для виготовлення форми вдома використовуються різноманітні матеріали, наприклад:

  • Фанера вологостійка;
  • Панелі МДФ;
  • OSB;
  • Швелер, листовий метал;
  • Дошка;
  • Пінополіуритан;
  • Формувальний силікон.
Форма для виробництва тротуарної плитки

Форма для виробництва тротуарної плитки

Ці матеріали сильно відрізняються за вартістю та властивостями, тому працювати з ними треба по-різному. Відповідно і ціна на них буде різною, але вона буде набагато нижчою, ніж у роздрібній торгівлі.

З дерева

Найчастіше виготовляється у вигляді чотирикутної або багатокутної рами, вона може мати, а може й не мати дно. Конструкція без дна треба заповнювати безпосередньо на вібростолі і чекати доки розчин застигне, що значною мірою гальмує процес виробництва плитки. Перевагою дерев’яних форм є невисока вартість та можливість довго експлуатувати.

Зі сталевого листа

Конструкція виготовляється із сталевого листа завтовшки 4 – 5 мм, конфігурація їх також дуже обмежена, через особливості виробництва. Вони складні у виробництві дорожчі, ніж дерев’яні, але мають деякі безперечні переваги, так як практично вічні і не вимагають ремонт.

Зі швелера

Зі швелера, форму для тротуарної плитки, зробити просто. Достатньо перекрити торці швелера металевими пластинами, а всередині швелера розділити тонкими перегородками за передбачуваним розміром плитки. Як і конструкції з листової сталі, вони мають величезний термін експлуатації. Це буде переважно прямокутна плитка, гнути швелер в домашніх умовах процес не з легких, та й вартість його теж висока. Тому доведеться задовольнятися обмеженим асортиментом.

З пінополіуретану або силікону

Для того щоб отримати виріб з цих матеріалів в першу чергу необхідно виготовити шаблон (матрицю) з глини, однак як матриця набагато зручніше використовувати стандартну плитку, це дозволить надати вашому виробу будь-якої з існуючих стандартних форм. Звичайно, якщо необхідно, щось незвичайне можна виготовити шаблон самостійно, але доведеться повозитися. Щоб зробити форму, необхідно насамперед виготовити рамку, в яку помістити матрицю.

Між стінками рами та краями шаблону має бути відстань від 15 до 18 мм для пінополіуретану та від 6 до 9 мм для силікону. Після чого заповнюємо рамку так, щоби силікон або піна повністю покрила матрицю. Після застигання витягаємо шаблон, форма готова.

Крім перерахованих вище способів, її можна також зробити з листового поліетилену. Матриця потрібна і для цього способу. Від рулону поліетилену відрізаємо фрагмент необхідних розмірів, щільно притискаємо його до шаблону і нагріваємо пальником до моменту, коли гарячий поліетилен набуде форми шаблону, і даємо охолонути. Коли температура досить знизиться і поліетилен застигне, знімаємо готовий виріб, який відрізняється достатньою міцністю та довговічністю. А легкість процесу дозволяє дублювати її необхідну кількість разів.

(Visited 286 times, 1 visits today)