Гаражні секційні ворота – основні характеристики і типи

         

Секційні гаражні ворота  користуються стабільним успіхом в наш час. Однак, плануючи їх придбання, слід звернути увагу на основні елементи установки. Як вибрати сегментні ворота, щоб уникнути непотрібних витрат і насолоджуватися їх функціональністю?

Секційні гаражні ворота

Секційні ворота в даний час є найбільш популярним типом воріт. Секрет їх популярності полягає в універсальності застосування. Вони можуть бути встановлені скрізь, де не вистачає місця перед гаражем на стулки воріт. Вони є відмінним рішенням, коли немає можливості зробити під’їзд до гаражу або він дуже короткий. Такі ворота займають дуже мало місця, тому є ідеальним вибором для гаражів, що знаходяться на тротуарі або вулиці. Вони встановлюються зсередини на в’їзний стіні.

Як вибрати секційні гаражні ворота

Секційні гаражні ворота виробляються з декількох секцій, які скріплені між собою шарнірами, що дозволяють таким воротам легко згинатися під час підняття і вирівнюватися в рівне полотно при закритті. Шарніри встановлюються рівномірно по всій ширині полотна, в разі якщо ворота великі можлива установка додаткових шарнірів для забезпечення потрібної жорсткості. По обидва боки прорізу встановлюють рейки, які згинаються і переходять на стелю.

Утеплені секційні ворота забезпечують відмінну термічну і акустичну ізоляцію. Панелі, заповнені пінополіуретаном, запобігають втраті тепла. Грамотний монтаж запобігає утворенню містків холоду. При застосуванні термічної перегородки секційні ворота з приводом дають кращі результати термоізоляції, ніж ворота на петлях і двері. Для автономних неопалюваних гаражів можна використовувати ворота без заповнених утеплювачем панелей.

Автоматика для секційних воріт

Найзручніше відкривати секційні ворота віддалено, особливо в негоду, наприклад, під час проливного дощу. На даний момент існує кілька варіантів автоматизації воріт.

Перший варіант: установка мотора на стелю
Даний мотор має з’єднання з механізмом відкривання воріт за допомогою ланцюгів. Такі приводи встановлюються тільки при стандартному або заниженому розташуванні воріт. Такий механізм значно дешевший. Вартість менша, оскільки привід, що використовується найпростіший та великої потужності йому не потрібно.

Секційні гаражні ворота зазвичай не мають приводу в комплекті. Його потрібно купляти окремо. Автоматизація значно підвищує зручність використання воріт. Електричний привід запускається за допомогою пульта – це не тільки зроблено для зручності, але також для підвищення безпеки в разі, якщо гараж повністю знаходиться на вулиці.

Другий варіант – осьової привід. Даний привід встановлюється над верхньою віссю, такий привід більш потужний і дорогий.

Осьової механізм секційних воріт

Використовується осьової привід в тому разі якщо достатньо місця над прорізом, і тільки при вертикальному або стандартному підйомі воріт. Можна звернути увагу, що стандартні види підйому воріт підходять тільки для стандартних або середніх видів воріт. В інших випадках, механізми і приводи визначаються в індивідуальному порядку.

Ворота оснащені аварійної механічною системою, завдяки якій ними можна керувати вручну. Навіть при автоматизації це надзвичайно корисно в разі збою електроенергії та в інших надзвичайних ситуаціях. Автоматика системи запобігає закриттю стулки воріт при виявленні перешкоди.

Холодний варіант секційних воріт

Холодний варіант дозволяє трохи заощадити на воротах. Такий вид рідко вибирають для установки навіть в холодні гаражі, так як теплі ворота виступають у вигляді бар’єру від вуличної температури. Холодні ворота відрізняються від теплих шумом металу під час відкривання і закривання, оскільки це відбувається через відсутність утеплювача в секціях воріт.

У виготовленні холодних воріт сталь обробляють за тією ж технологією що і теплі. Товщина сталі холодних воріт повинна бути не менше 0,6 мм, але краще використовувати більш товсті листи сталі. У деяких випадках виробники виготовляють складні секції зі спеціальними пазами «замками» що дозволяє при закритті воріт отримати цілісне полотно без щілин і отворів. Але є мінус такої конструкції: в даному виді воріт секції можуть примерзати один до одного.

Також існує інший варіант виготовлення воріт. Секції воріт виконані без спеціальних замків, що не дозволяє примерзати секціям один до одного, але в такому випадку між секціями утворюється невелика щілина. У кожному виді є і хороше і погане, а що вибрати для свого гаража вирішувати тільки замовнику.

Типи секційних воріт

На ринку доступні різні варіанти секційних воріт, тому легко знайти модель, яка відповідає потребам. Залежно від способу монтажу розрізняють два різновиди панельних гаражних воріт:

  • панельні гаражні ворота верхні – встановлені між перемичкою і стелею;
  • панельні гаражні ворота бічні – встановлюються збоку стіни.

Секційні гаражні ворота   складаються з панелей, або дерев’яних чи жерстяних рейок. Як правило, використовуються петлі та ущільнювачі, які захищають від проникнення холоду. Сегментні ворота складаються з декількох сегментів, які можуть бути заповнені пінополіуретаном або пінополістиролом.

Профілі виготовлені з оцинкованої сталі з порошковим покриттям або оброблені шпоном з дерева, пластику чи алюмінію. Для стін і стелі, встановлені направляючі, по яких полотно воріт переміщається на роликах і ховається під стелею. Стеля повинен мати відповідні розміри, і на ній не повинно бути виступаючих архітектурних елементів.

У виробника часто є в наявності готові ворота. Це ворота, які користуються популярністю і які часто замовляють для установки. Популярні ворота мають розміри: висота близько 2,5 м, ширина близько 2 м. Ворота таких розмірів не треба довго чекати, так як вони вже є або у продавця, чи на складі. Чекати установку таких воріт доводиться до двох днів, а ось якщо замовляти виробництво по нестандартним розмірами доведеться чекати від двох тижнів до кількох місяців.

Бічні секційні гаражні ворота зустрічаються рідше і частіше за все використовуються в тому випадку, коли перемичку займають будівельні елементи, такі як балки або труби. Напрямні тут монтуються на стелі і в підлозі гаражу, а не на стінах. Ворота секційні встановлюються вертикально і переміщаються вздовж однієї із стін. Цей вид воріт можна підібрати для будь-якого гаражу, незалежно від форми в’їзду. Навіть якщо перемичка має форму дуги, ворота виконають свою функцію.

Недоліком цієї версії воріт є збір бруду в нижній направляючих, що може перешкоджати нормальному функціонуванню воріт.

(Visited 355 times, 1 visits today)