Гіпсова плитка – новий оздоблювальний матеріал

         

З давніх-давен камінь використовувався в декоруванні приміщень. З того часу кам’яні вироби зазнали значних змін. Натуральний камінь через його величезну вагу було важко використовувати в обробних роботах. Тому стародавні єгиптяни стали виготовляти штучний камінь. Отримати його стало можливо навіть з гіпсу. За допомогою гіпсової плитки оздоблення приміщень проходить набагато легше.

Декоративний камінь у вітальні

Декоративний камінь у вітальні

Сучасний штучний камінь – це практично «клонований» природний камінь. Він прекрасно повторює його вигини, колірну гамму і рельєф до найдрібніших тріщин. Виробники ж пропонують на вибір безліч різновидів, які поділяються за наступними категоріями:

  • скелясті породи,
  • цегла,
  • кам’яні плити.

Штучний камінь з гіпсу можна замовити у виробника, або при бажанні виготовити самостійно. Для його створення своїми руками знадобляться еластичні форми, в які заливають гіпс, і трохи знань. До роботи слід підготуватися заздалегідь і досягти певного рівня, інакше в результаті вийде матеріал непридатний для використання в оздоблювальних роботах.

Штучний гіпсовий камінь в квартирі

Штучний гіпсовий камінь в квартирі

Гіпсова плитка являє собою чистий безпечний матеріал, який використовують для облицювання внутрішніх поверхонь. У його склад входить гіпс, вода і різні добавки. Останніми можуть бути пігменти, модифікатори, пісок, поверхнево-активні речовини.

Гіпсова плитка виділяється серед оздоблювальних матеріалів значними перевагами. Її вирізняє хороша звукоізоляція через пористість кристалічної структури, яка блокує звук краще, ніж інші матеріали. Матеріал не вміщає шкідливих речовин, не виділяє їх під час експлуатації або роботи з ним. Отже, він є абсолютно безпечним для всіх живих істот. Все та ж пориста структура дозволяє стінам, обробленим гіпсової плиткою, «дихати». Гіпс вкрай позитивно впливає на мікроклімат приміщення. Коли вологість в кімнаті знижується, то матеріал віддає увібрану швидше зайву вологу назад.

Декоративна стіна оздоблена гіпсовим каменем в кімнаті

Декоративна стіна оздоблена гіпсовим каменем в кімнаті

Навіть добавки, які підвищують міцність гіпсу, не можуть зробити матеріал шкідливим. Зате їх наявність дозволяє виробникам гарантувати довгий термін служби свого виробу. Гіпсові плитки не схильні до легкозаймистості, не реагують на підвищення температури, виділенням шкідливих речовин. Транспортування і монтаж – зручна і проста справа, тому що матеріал легкий. Стіни, після обробки гіпсової плиткою, вже точно не просядуть.

Дизайн квартири з елементами гіпсового каменю в інтер'єрі

Дизайн квартири з елементами гіпсового каменю в інтер’єрі

Гіпсові плитки випускаються в різній формі, фактурі, тому їх поєднують з будь-яким стилем і оформленням. Кращі місця застосування гіпсових плит – сухі приміщення без води, де помірна вологість і стабільна температура.

(Visited 1,834 times, 1 visits today)