Гіпсова шпаклівка: різновиди та переваги

         

Гіпсова шпаклівка прийшла на заміну олійно-клейової і сьогодні є основним матеріалом, який використовується для підготовки стін до фінішної обробки. Вона має безліч різновидів і підходить для всіх типів внутрішніх робіт. Основною сировиною для її виробництва служить гіпс, який і визначає основні характеристики цього різновиду шпаклівки.

Переваги гіпсової шпаклівки:

  • Сумісність з будь-якими поверхнями. Це може бути бетон, цегла, газобетон і будь-які інші матеріали, які використовуються для зведення стін і перекриттів між поверхами.
  • Відмінна сумісність з гіпсокартоном.
  • Сумісність з усіма видами фарби і шпалер. Гіпсова шпаклівка використовується в основному з цими групами матеріалів.
  • Білий колір. У якісних марках шпаклівки використовується білий гіпс, завдяки чому при фарбуванні стін точно передається потрібний відтінок і основа не просвічує наскрізь.
  • Гіроскопічность. Це властивість виконує функцію регулятора вологості в атмосфері приміщення, вбираючи надлишки вологи і віддаючи їх назад, якщо повітря стає дуже сухим.
  • Пластичність. Гіпсова шпаклівка легко наноситься і вирівнюється. Працювати з нею можуть навіть початківці обробники.
  • Міцність. Після висихання вона зберігає свій об’єм, не тріскається і не всихає. Тому з нею легко створювати рельєф і просту ліпнину.
  • Екологічна чистота. Гіпс та інші компоненти складу повністю нешкідливі.

Є у неї і недоліки. В першу чергу це вразливість до вологості. Гіпсову шпаклівку небажано використовувати навіть на кухні, так як стіни відвогнуть і оздоблювальний матеріал почне відшаровуватися. Також її досить складно обробляти після повного висихання. Тому вирівнювати поверхню потрібно відразу ж в процесі нанесення. Гіпс дуже погано шкурити, і, якщо він вхопився, прибрати великі недоліки буде доволі складно.

Види гіпсової шпаклівки

В цьому аспекті можна виділити три групи гіпсових шпаклівок: універсальні, стартові і фінішні. Кожна з них відрізняється складом і областю використання.

Універсальна. Цей різновид рідко використовується для обробки великих площ. Вона призначена для закриття щілин між листами гіпсокартону, різних тріщин і вибоїн. Її застосовують для приклеювання легких оздоблювальних матеріалів, наприклад, стельової плитки, а також в якості сировини для створення ліпнини та різних рельєфних візерунків на стінах. Так як в ній використовується наповнювач максимально дрібної фракції, після висихання вона має рівну поверхню, але наносити її можна тільки товстим шаром. З цієї ж причини вона не підходить для фінішного вирівнювання.

Стартова. У цією шпаклівки розмір фракції наповнювача може доходити до 0.6 мм, тому вона нагадує штукатурку з дрібним зерном. Її завданням є попереднє вирівнювання стін перед тим, як буде нанесено фінішний шар. Використовується для обробки бетонних, цегляних, дерев’яних та заштукатурених стін. Може наноситися товстим шаром.

Фінішна. Використовується для чистового вирівнювання після обробки стін стартовою шпаклівкою. Розмір фракції менше 0.1 мм, тому в сухому вигляді склад нагадує білий пил. Наноситься дуже тонким шаром, створюючи рівну, гладку поверхню, на якій відсутні навіть незначні вади.

При роботі з будь-яким різновидом гіпсових шпаклівок потрібно враховувати, що склад шпаклівки швидко висихає на повітрі, тому її потрібно виробляти відразу ж після відкриття упаковки. Якщо використовується суха суміш, то вона замішується порціями в міру необхідності.

(Visited 351 times, 1 visits today)