Гіпсові штукатурні суміші

         

Створені для вирівнювання стін, фінішної або готової декоративного оздоблення, гіпсові суміші штукатурні сьогодні представлені на ринку у величезній різноманітності. Виробники пропонують суміші з додаванням пігментів – щоб отримати пофарбований склад, а також з додаванням змінюють текстуру речовин, наприклад, волокон або щебеню для отримання рифленої поверхні. Чи змінюється при цьому на гіпсові штукатурні суміші ціна? Так, але не дуже помітно. Саме економічність послужила однією з причин популярності цих оздоблювальних матеріалів.

Гіпсова штукатурка

В цілому, обробляти поверхні штукатуркою досить вигідно, от чому багато хто, не довго думаючи, купують гіпсові суміші оптом і економлять до 40% на внутрішньому оздобленні стін і стель. Також заощадити на ціні матеріалу, а також зробити роботу набагато швидше дозволить машинна штукатурка. Машинна штукатурка гіпсом має тільки переваги. Але пам’ятайте: гіпс – дуже чутливий матеріал до надлишку вологи в повітрі. Наприклад, в ванних кімнатах, роздягальнях і тренажерних, навіть часом на кухні застосовувати гіпсову штукатурку недоцільно – відпаде практично відразу ж.

Машинна штукатурка

Гіпсова машинна штукатурка

Якщо цементні розчини типу Knauf отримують міцність близько 28 діб, то гіпсові аналоги, сохнуть набагато швидше. Виробники також радять: не варто наносити склад на пористу поверхню типу ніздрюватого бетону без грунтовки, інакше мокра суміш буде віддавати вологу саме базового основи, тим самим розтріскуючись і втрачаючи однорідність.

Більшість аналогів виготовляються з міцного гіпсу класу Г-6, що дозволяє сохнути швидко і без усадки. Але якщо є бажання прискорити процес, гіпсові суміші штукатурні можна висушити за допомогою будівельного фена. Намагайтеся дотримуватися в будь-якому випадку пропорції розведення водою: надмірна концентрація вологи призводить до розтріскування в процесі сушіння.

Слід читати інструкцію: на ній завжди вказана товщина нанесення і пропорції розведення водою.

Декоративне покриття за допомогою штукатурення

Фактор, який зумовлює попит на гіпсові штукатурні суміші – ціна: чи вдасться створити настільки ж дешево декоративне покриття за допомогою іншого матеріалу. Якщо хочете додати родзинку інтер’єру за допомогою фінішної обробки, вибирайте такі склади, які мають оригінальні властивості.

Наприклад, часто беруть гіпсові суміші оптом типу «короїд» або «папірус». У першому випадку, штукатурка дає при висиханні органічно дивляться пори (порожнечі), у другому до складу додаються волокна, і виходить ефект віяла, старовинного папірусу або інший декоративний ефект. Існують штукатурки цементні з додаванням черепашки або щебеню.

Що стосується сумішей на основі гіпсу, часто вибирають для фінішної обробки склади «шуба». Дає рівний матовий шар білого кольору, який виглядає розкішно і дорого. За такою штукатурці можна зробити розпис, як ми можемо спостерігати приклади при відвідуванні капел, музеїв чи палаців. А можна залишити її в незайманому вигляді – штукатурка гіпсова в більшості випадків високоміцна, не вимагає базової шпаклівки, ідеально затирається.

(Visited 554 times, 1 visits today)