Інструкція з монтажу рейкової стелі

         

Рейкові стелі набувають все більшої популярності, адже з їх допомогою можна красиво оформити місця різного призначення як зовні, так і всередині будівлі. Вони широко використовуються в приміщеннях, що піддаються регулярному впливу несприятливих погодних умов, і там, де спостерігається підвищена вологість.

Стелі можна виконати і хвилею

Крім усього іншого, стелі можна виконати і хвилею

Такі стелі можуть стати справжньою окрасою квартири, стельова конструкція дозволяє використовувати вбудовані світильники і заховати комунікації в міжстельовий простір. Слід звернути особливу увагу на його монтаж, адже від того, наскільки правильно і якісно він зроблений, залежить кінцевий результат вашої задумки.

До достоїнств такої стелі можна віднести те, що він має захисне покриття в декілька шарів, пожежобезпечний, хімічно стійкий, не схильний до корозії і впливу вологи. Така стеля досить добре відбиває світло, що підсилює природну освітленість приміщення. На сьогоднішній день можна виконати рейковц стелю в різних колірних рішеннях на будь-який смак.

Щоб конструкція була довговічною і виглядала естетично, необхідно вибирати панелі і підвісну систему хорошої якості, а для монтажу рейкової стелі запросити фахівців. Але якщо ви бажаєте заощадити сімейний бюджет, маєте досвід установки якої-небудь іншої підвісної стелі і впевнені у своїх силах, то можете самостійно зайнятися цим питанням. Головне, не допускати появи вм’ятин на панелях, адже їх майже неможливо прибрати.

Потрібно пам’ятати, що після того, як проведений монтаж рейкової стелі, кімната стане нижче на 4-7 сантиметрів, тому якщо висота ваших стель невелика, то добре подумайте, чи підійде вам цей варіант.

Рейкова стеля для ванни

Цей вид стелі відмінно підійде для ванної кімнати

Типи

Розрізняють такі типи рейкових стель:

 • відкриті – між панелями залишають зазори шириною 14-16 мм, в які вставляються потім декоративні вставки;
 • закриті – також мають зазори між панелями у вигляді заглиблень, але закриті матеріалом основного кольору;
 • безщільові – рейки кріпляться впритул один до одного.

Також слід зазначити рейкові стелі італійського та німецького дизайнів. Перші складаються з сітчастих панелей і мають закруглені краї, німецький же дизайн припускає прямокутні обриси.

Однак технологія монтажу рейкової стелі приблизно однакова для будь-якого типу і виконується в певній послідовності.

Комплектація

У комплект для монтажу рейкової стелі входять:

 • Рейки (панелі). Зверніть увагу на наявність захисної плівки, якщо стеля якісна, то вона обов’язково повинна бути. Перевірте при покупці кожну панель на наявність вм’ятин і дефектів. Міцність майбутньої стелі прямо залежить від товщини самих рейок;
 • Шини (траверси, стрингери, гребінки) – сталеві або алюмінієві зубчасті напрямні. Їх довжина становить 4 метри, а товщина залежить від матеріалу (0,6-1 мм). Потрібно пам’ятати, що для рейки і шину слід вибирати однієї фірми, інакше в підсумку ви отримаєте неякісну стелю зі щілинами.
 • Регульовані підвіси;
 • Плінтуси (пристінні куточки) виконують декоративну функцію – закривають стик між стіною і стелею;

До цього набору зазвичай додається інструкція з монтажу рейкової стелі. Вартість комплекту залежить від загальної площі приміщення: чим вона більше – тим дешевше буде коштувати квадратний метр підвісної стелі. Не забудьте придбати світильники, щоб встановити їх відразу при монтажі рейкової стелі.

Технологія монтажу

Схема монтажу рейкової стелі

Схема монтажу рейкової стелі

Існує наступна схема монтажу рейкової стелі:

 1. Виконуємо попередню розмітку по периметру із застосуванням будівельного рівня. Мінімальна відстань між стельовими плитами і рейковим стелею повинна бути не менше 130 мм.
 2. Кріпимо куточки до стіни саморізами через кожні 4-6 см.
 3. Розмічаємо стельові плити для кріплення підвісів. Зазвичай підвіси розташовують на відстані 1200 мм один від одного, проміжок між стіною і підвісом не повинен бути більше 400 мм. Не забудьте про те, що якщо ви передбачили вбудовані світильники, то буде потрібно змонтувати додаткові підвіси.
 4. Виробляємо монтаж підвісів, для цього висвердлюємо в плитах перекриттів отвори завглибшки 40 мм і діаметром 6 мм, вставляємо анкер в вушок підвісу і забиваємо його в просвердлений отвір.
 5. Кріпимо до підвісів несучу шину (траверс), для цього в ній передбачені спеціальні отвори. Витримуємо крок не більше 1200 мм – це відстань, як правило, збігається з кроком кріплення підвісів.
 6. Вирівнюємо траверси переміщення.
 7. Кріпимо панелі рейкової стелі до несучої шині. Міцність фіксації забезпечується спеціальними язичками на гребінці. Рейки повинні бути на кілька міліметрів менші реальної відстані від стінки до стінки.
 8. Після того, як закріпили першу рейку, вимірюють відстань від стіни до неї, щоб встановити різану панель. На панелі проводимо лінію і надрізаємо ножем ту частину, яку потрібно відрізати з інтервалом 300 мм. Потім відламуємо шматки панелі, відгинаючи їх вгору-вниз – це робимо для того, щоб їх не покоробило. Одягаємо на різану панель торцевий профіль і кріпимо на місце. Висоту рейок регулюємо саморізами або регулювальними пружинами.
 9. Монтуємо інші панелі, вводячи їх по черзі в торцеві профілі і фіксуючи в посадковому місці акуратним натисканням.
 10. Якщо ви передбачили вбудовані світильники, то не забудьте вирізати ножем або ножицями отвори для них, враховуючи внутрішній діаметр світильника.
 11. Міжреєчні вставки встановлюємо по ходу монтажу рейок.
 12. Щоб вставити останню панель, один її край вставляємо в торцевий профіль, потім рейку трохи згинаємо і вставляємо в профіль біля протилежної стіни.

Висновок!

Як ви тепер зрозуміли, монтаж рейкової стелі не супроводжується особливими складнощами і може бути зроблений власними силами. Головне, проявляти акуратність, запастися терпінням і чітко слідувати інструкціями, що додаються.

(Visited 472 times, 1 visits today)