Інверторні кондиціонери. Що таке інверторна технологія в кондиціонерах?

         

Якщо ви роздумуєте про покупку кондиціонера, щоб позбавитися літньої спеки, швидше за все, ви зустрічали в інтернеті таке поняття, як  «інверторні кондиціонери».

Можливо, ви раніше не чули про цей термін, оскільки інвертор змінного струму – це нова розробка в індустрії кондиціонування повітря. Що таке інверторні кондиціонери? У чому їх переваги? Як вони працюють? Читайте далі, щоб дізнатися більше.

Що таке інверторна технологія в кондиціонерах

Інверторна технологія – це остання розробка в області електродвигунів компресорів. Інвертор використовується для управління швидкістю двигуна компресора, щоб постійно регулювати температуру.

Блоки інвертора постійного струму мають частотно-регульований привід, який включає регульований електричний інвертор для управління швидкістю електродвигуна, що означає управління компресором і потужністю охолодження / нагріву. Привід перетворює змінний струм в постійний, а потім за допомогою модуляції електричного інвертора виробляє струм необхідної частоти.

Мікроконтролер може вимірювати щосекунди температуру навколишнього повітря та відповідно регулювати швидкість компресора. Інверторні кондиціонери мають підвищену ефективність у порівнянні з традиційними кондиціонерами, збільшений термін служби їх внутрішніх частин та зменшені різкі коливання навантаження. Це робить інверторні блоки змінного струму більш тихими, з меншими експлуатаційними витратами, а отже з меншою кількістю поломок. Інверторні блоки змінного струму можуть бути більш дорогими, ніж кондиціонери з постійною швидкістю, але це компенсується нижчими рахунками за електроенергію. Термін окупності становить приблизно два роки в залежності від використання.

Який тип кондиціонера більш вигідний?

Первісна вартість покупки інверторного кондиціонера висока. Але це ще й тому, що він має безліч переваг, а довгострокові переваги інвертора змінного струму переважують початкові витрати на його покупку. Це заощадить вам мінімум 40% на щомісячних рахунках за електроенергію. Крім того, він швидше охолоджує вашу кімнату. Інверторні змінні струми також мають більш тривалий термін служби, ніж неінверторние.

Переваги використання інверторного кондиціонування повітря

Бути в курсі останніх технологій дає більше переваг, ніж збереження статус-кво. Ось деякі з причин, через які вам слід подумати про покупку інверторної системи кондиціонування повітря.

Економія енергії – один з найбільш важливих факторів, які слід враховувати при купівлі обладнання. В кінцевому підсумку вигода переважує початкові витрати. Інверторна технологія споживає менше енергії в порівнянні з традиційною системою.

Компресор типу вмикання / вимикання має великий пусковий струм, іноді в 6 разів перевищує робочий струм. Це викликає мерехтіння світла і збільшує споживання енергії. Зазвичай економія енергії становить від 20% до 30%.

Дослідження Daikin (Брошура FTK-1115-B) по економії енергії, отриманої за період в 1 рік між інвертором потужністю 1,5 к.с. і неінвертором потужністю 1,5 к.с., показало, що при використанні инверторного блоку досягається значна значна економія. Агрегати були протестовані в приміщенні розміром 16,5 квадратних метрів, задана температура = 25 ° C, швидкість вентилятора = висока і температура зовнішнього повітря = 33 ° C. Щоденний робочий час = 8 годин.

Неінверторний блок

  • Добова споживана потужність = 9,51 кВтг;
  • Загальне енергоспоживання на рік = 365 днів X 9,51 кВтг = 3471 кВтг;

Інверторний блок

  • Добове споживання електроенергії = 4,83 кВтг;
  • Загальне споживання електроенергії в рік = 365 днів X 4,83 кВтг = 1763 кВтг;

Загальна економія в рік = 3471-1763 = 1708 кВтг % Економії = (1708/3471) X 100% = 49%

Комфорт для користувачів – ще одна перевага цієї системи. Під час запуску компресор може працювати на повній швидкості, щоб забезпечити швидке охолодження приміщення. Після досягнення бажаної температури в приміщенні, швидкість компресора регулюється за допомогою частотно-регульованого приводу в залежності від необхідної холодопродуктивності приміщення.

Коливання температури мінімальні в порівнянні з компресорами двохпозиційного типу. Це забезпечує комфортне середовище для домочадців в будь-який час.

Озонобезпечний холодоагент, такий як R410a, використовується в більшості інверторних систем. Цей холодоагент містить тільки HFC порівняно з R22, який містить HCFC, додатковий компонент хлору, який руйнує озоновий шар землі.

Завжди запитуйте тип використовуваного хладагента, оскільки деякі установники воліють використовувати R22, адже він дешевше в порівнянні з R410a і, відтак, знижує їх вартість.

Тиха робота – ще одна особливість, яку пропонує інверторна технологія. Зовнішній блок, що містить інверторний компресор, набагато тихіший в порівнянні з неінверторних компресором. Отже, вам не потрібно турбуватися про шум під час сну.

Недоліки використання інверторної технології

Зазвичай недоліки використання інверторної системи кондиціонування повітря пов’язані з її вартістю. Ось кілька причин, за якими вартість вище в порівнянні з неінверторних системою.

Електронна схема управління більш складна у порівнянні з неінверторних типом. Електронні компоненти, такі як електролітичні конденсатори, діоди, оптопари та силові модулі IGBT, мають більш високі характеристики через вимоги до конструкції системи. Отже, їхня вартість вища.

Електромагнітний шум виникає в результаті переривання напруги. Цей шум може створювати електричні перешкоди для інших побутових приладів в будинку, тому існують правила, які визначають допустимі рівні шуму. Фільтруючі компоненти, такі як конденсатори і котушки індуктивності, використовуються для фільтрації високочастотних електричних перешкод. Це збільшує вартість всієї системи.

R410a або інші більш безпечні для озону холодоагенти зазвичай коштують дорожче, ніж R22. Використовуваний компресор також відрізняється, але в міру збільшення попиту на нього буде більше економії за рахунок масштабу, і в найближчому майбутньому ціна знизиться.

Холодоагент R32 є кращим холодоагентом для новітнього обладнання, оскільки він не тільки має нульовий озоноруйнуючий потенціал, але й має властивість 1/3 від потенціалу глобального потепління в порівнянні з R410a. Багато провідних виробників, такі як Daikin, Mitsubishi і Panasonic, просувають цей холодоагент для своїх моделей преміум-класу.

(Visited 238 times, 1 visits today)