Історія виникнення дрилі

         

У наш час дрилі є звичайним предметом домашнього ужитку та будівництва. Пройшли часи ручних дрилей, хоча іноді без них не обійтись, якщо поряд відсутня розетка.  Але навіть в таких випадках можна скористатись бездротовими моделями. Спочатку основним завданням дрилі було зробити отвір в камені, металі або дереві. Ця задача значно не змінилася за ці роки, але застосування дрилі розширилося.

Існує ряд типів свердел, наприклад, свердло, яке просто свердлить отвір. Такий тип був розроблений в Єгипті близько 3000 р до н.е. Шнек, що використовується сьогодні, був створений і використовувався в Римській Імперії та в Середньовіччі. Проте, я збираюся зосередитися більше на електричних і силових дрилях, якими ми користуємось під час ремонту квартири чи дому.

Як виглядало ручне свердло з механічною подачею

Ще до того, як ці моделі були задумані, наші попередники будували свої власні пристрої, щоб полегшити життя. Від інструментів з кістки і каменю до обладнання, побудованого в індустріальну епоху, ми завжди прагнули до інновацій.

Підключення електродвигуна до дрилі

Слід віддати належне парі австралійців, Артуру Арно і Вільяму Брейну, за те, що вони поєднали дриль з електродвигуном. Вперше це відбулося в 1889 році. З того часу електричній дрилі виповнилося більше 125 років. Трохи більше п’яти років по тому у когось виникла ідея взяти електричну дриль і спроектувати її так, щоб вона помістилася в руці користувача, тобто зробити її портативним інструментом. Німці Вільгельм і Карл Фейн з Німеччини отримують кредит на цю еволюційну ідею. І хоча це може вас здивувати, проте в 1917 році Блеком і Декером була створена дриль у вигляді пістолета з ручкою.

Відреставроване свердло (1950 р.) Goodell і Pratt з ручкою з червоного кедра

Ця еволюція електричної дрилі привела до появи ряду конструкцій навісного обладнання, які можна використовувати з разом з дрилем. Це поліпшило його універсальність і функціональність. Тепер він не просто просвердлював отвори, але міг використовуватися в якості орбітальної шліфувальної машини і електропили. Якщо раніше дрилем в основному користувалися теслі, тепер його можуть використовувати і сантехніки і електрики.

Блек і Декер в 1961 році знову вдосконалили технологію силовий дрилі, створивши акумуляторну дриль, основною метою якої було її використання в промислових і комерційних цілях. Вони отримали патент на свій унікальний дриль ще в 1917 році, хоча пройшло близько 40 років, перш ніж був випущений інструмент, який нагадує те, що ми використовуємо сьогодні у будівництві.

Деякі спеціалісти будівельної галузі стверджують, що японський виробник інструментів Makita створив першу бездротову дриль в 1978 році, що, можливо, і було правдою, оскільки вона стала першою, яка була зроблена для широкої публіки.

Сама технологія користування електричним дрилем була великим проривом вперед. Поява першої акумуляторної дрилі на ринку електричних інструментів істотно змінило спосіб проведення будівельних робіт.

Сучасний вигляд дрилі від фірми Блек і Декер

Тепер підрядникам навіть не потрібно було більше обмежувати діапазон своїх робіт шнурами. На будівельному майданчику не так багато електричних розеток, тому для професійного теслі мати в своєму розпорядженні електроінструмент в будь-який час, коли це необхідно, вкрай важливе завдання, оскільки це економить час і гроші. Такі акумуляторні дрилі в основному продавалися промисловим і комерційним компаніям.

Іншим фактором, який змінив те, як люди використовували електричну дриль, стали досягнення в області портативної електрики, а саме можливість накопичення енергії в батареях. Доступна потужність свердління зросла з 4,8 В в 1960-х роках до 9,6 В в 1980-х роках, і сьогодні ми знаходимося на рівні 36 В і вище.

Основні компанії виробники

Хоча є кілька обраних людей і компаній (особливо Black and Decker), які внесли серйозні зміни в розробку дрилі, є ряд інших компаній, які вдосконалили її та зробили можливим використовувати цей будівельний інструмент практично будь-кому.

У 1923 році Раймонд ДеВальт заснував в Балтіморі, штат Меріленд, відому компанію з виробництва електроінструментів DeWalt, яка продає лінійку найнадійніших свердл на ринку. У тому ж році Milwaukee Electric Tool Company була створена A.F. Siebert, ще одним найбільш продаваним виробником дрилів. У 1924 році компанія Michel Electric Hand Saw вийшла на ринок під торговою маркою Skil.

Історія малого електроінструменту не була б повною без урахування бренду Sears Craftsman, створеного в 1927 році. Хоча роздрібний магазин не має такої ж репутації, як колись, він як і раніше є важливою частиною еволюції дрилі.

Сучасна дрель на акумуляторних батареях

Ось деякі з основних моментів з історії розвитку дрилі. Деякі компанії вплинули на дизайн і конструкцію свердел, які ми знаємо сьогодні. Однак комерціалізація і популярність стали можливими завдяки ряду компаній, які побачили їх корисність для широкого загалу. Незалежно від того, хто відповідав за досягнення в технології буріння, жодне з цих досягнень не було б можливим без підключення до пристрою електрики чи акумулятора.

Висновок

Часи, можливо, змінилися, але процес свердління отвору – ні. Так само, як і наші предки, ми все ще прагнемо знайти більш простий спосіб досягти цього, і бездротові дрилі в даний час залишаються царем гори. Можливо в майбутньому ми опинимося в такій ситуації, коли роботи виконуватимуть замість нас фізичну працю. А до того моменту, коли настане цей день, ви можете користуватись нашим сайтом, щоб вибрати правильний інструмент для роботи по дому.

(Visited 654 times, 1 visits today)