Капітальний ремонт балкона: основні етапи робіт

         

Коли ми робимо ремонт у своїй квартирі, ми, як правило, обходимо увагою балкон. Він залишається безликим приміщенням, де зберігаються, зазвичай, абсолютно непотрібні речі. Усвідомлюємо всю глибину проблеми    ми лише тоді, коли балкон знаходиться у зношеному стані, і його терміново треба приводити в порядок. Як це зробити своїми руками – читайте в нашій статті.

Ремонт балкона

Балкон

Види балконів

По-перше, треба визначитися, чим балкон відрізняється від лоджії. Згідно будівельним нормам, балкон – це майданчик, який виступає зі стіни будівлі. Він відкритий вулиці з трьох боків і має загородження. Саме така конструкція найчастіше потребує капітального ремонту, адже вона сильно залежить від зовнішніх впливів. Особливо часто страждають балкони в хрущовках: вони часом навіть відпадають, тому запускати їх у жодному разі не можна – це може бути небезпечно для життя. Набагато міцніші приставні балкони в більш нових типових багатоповерхівках. Вони являють собою жорстку бетонну коробку, через що їх часто плутають з лоджією, що, звичайно ж, не вірно. Лоджія – це частина будівлі, ніша в стіні. Це, мабуть, сама довговічна конструкція – зруйнуватися вона може тільки разом з самою будівлею.

Ремонт лоджії

Лоджія

Етапи ремонту

Якщо у вас квартира в хрущовці,  а ваш консольний балкон знаходиться в стані, що може призвести до падіння вниз, вам необхідно в першу чергу зміцнити несучі конструкції. Якщо у балконної плити знос досить сильний, то зверху необхідно покласти шар залізобетону. Щоб це зробити, потрібно спочатку почистити плиту від зайвих нашарувань, потім промити її водою. Далі треба покласти арматурну сітку і зафіксувати її за допомогою спеціальних дюбелів. При цьому між сіткою і плиткою потрібно залишити невелику щілину. Потім укладають бетон. Такий спосіб ремонту допоможе вам збільшити площу балкона, але не зловживайте – 40 см буде більш ніж достатньо. Оскільки більше може призвести до обвалу.

Аварійний балкон

Аварійний балкон

Якщо пошкодження в плиті не дуже серйозні, можна просто заліпити тріщини розчином цементу. Як визначити ступінь зносу конструкції? Є безліч ознак, проте ми їх перераховувати не будемо. Справа в тому, що непрофесіоналові досить складно визначити, наскільки небезпечний його балкон, тому велике прохання: покличте експертів – вони допоможуть вам вирішити, наскільки плита потребує реконструкції. Якщо після спілкування з фахівцями ви візьметеся за капітальний ремонт, відразу ж подумайте про те, щоб встановити на балконі навіс, адже нова і зміцнена конструкція уразлива до капризів погоди.

Другий етап – це реконструкція загородження. Це особливо необхідно, якщо ви маєте намір провести засклення балкона. Не можна просто так взяти і зрізати металеві поручні, адже вони приварені до металевого каркаса. Наварити нові замість старих теж не можна – вони будуть дуже неміцними, і кожен, хто спробує спертись на них, ризикує впасти вниз. Вам доведеться проробляти отвори в плиті і вварювати в неї нові перила. Заради вашої ж безпеки, рекомендуємо вам і в цьому випадку теж звернутися до професіоналів.

Третій етап – утеплення і скління. Якщо ви щасливий володар лоджії або хоча б приставного балкона в брежнівській багатоповерхівці, то можете собі дозволити зробити це приміщення або частиною однієї з вже наявних в квартирі кімнат, або самостійною кімнатою. Для цього вам, в першу чергу, потрібно засклити її. Фахівці рекомендують використовувати для цього металопластикові вікна. Причому найкраще встановити двокамерні склопакети. Якщо є фінансова можливість, можна взяти вікна, повітряні камери яких заповнені теплозберігаючим газом, наприклад, аргоном.

Засклений балкон

Засклений балкон

Утеплення балкону слід починати з підлоги. Для цього зачищаємо всі нерівності шпателем і заповнюємо щілини монтажною піною. Потім потрібно укласти власне утеплювач – підійде звичайний пінопласт. Потім його покривають поліетиленовою плівкою і зверху укладають керамічну плитку або ламінат – на ваш смак. Варіант більш дорожчий – встановити систему «тепла підлога». Це вирішить проблему опалення всього балкона.

Для утеплення стін, потрібно встановити обрешітку з дерев’яного бруса. Закріплюємо її за допомогою дюбелів. У комірки можна покласти знову ж таки шматки пінопласту або мінеральну вату. Все це можна закрити поліетиленом, можна фольгою – вона краще зберігає тепло. Прикріпити такий матеріал можна клеєм або двостороннім будівельним скотчем. Далі приступаємо до обшивки. Її можна зробити за допомогою дерев’яної вагонки або пластикових панелей. Стелю можна зробити натяжною, або — обробити гіпсокартоном.

Утеплення балкона

Утеплення балкона

Останній етап – облаштування балкона. Ми рекомендуємо поставити туди електричний обігрівач – він дуже знадобиться взимку. Потрібно обов’язково провести електрику і повісити світильники – тоді ваш балкон точно зможе функціонувати як самостійна кімната. Далі потрібно повісити штори або жалюзі, щоб цікаві сусіди та перехожі не заглядали до вас на балкон. Також варто помістити туди домашні рослини, щоб навіть в холоди у вас був чудовий зелений куточок. Ну, і, звичайно, треба поставити диван або крісла (якщо, звичайно, дозволяє площа). Вітаємо – тепер у вас проявився затишний куточок для приємного відпочинку!

(Visited 1,922 times, 1 visits today)