Клеїмо вінілові шпалери самостійно

         

Для новобудов найкраще підходять вінілові шпалери, тому що вони на флізеліновій основі, що робить їх еластичнішими, вони не відклеюються в процесі природної усадки стін. Для наклеювання використовують спеціальний клей, але також треба дізнатися, як клеїти вінілові шпалери, чим ми зараз і займемося.

Вінілові шпалери в інтер'єрі

Вінілові шпалери в інтер’єрі

Початковий етап

Стіни в приміщенні – це та частина будинку, яка займає найбільшу площу приміщення і притягує погляди. Якість обробки стін задає тон всього інтер’єру.

Стіни – важлива частина приміщення

Підготовка стін

Отже, вам треба знати про те, що основа в будь-якому випадку повинно бути сухою і рівною. Перед тим, як клеїти вінілові шпалери, треба видалити попереднє покриття. Старі шпалери необхідно змочити водою по всій площі, а після вони знімаються за допомогою шпателя.

Всі дефекти, які були виявлені на поверхні стіни, повинні бути ретельно зашпакльовані.

Ідеально рівна поверхня – буде для вас хорошою основою для поклейки.

Щоб на вінілових шпалерах після наклейки не виникали плями, стіни потрібно гарантувати сильно розведеним шпалерним клеєм, а після покривати білою водоемульсійною фарбою. Гладкі поверхні досить просто заштукатурити.

Підготовка клею

Якої би марки клей ви не вибрали, на ньому повинна бути інструкція застосування, щоб ви знали в яких пропорціях його замішувати з водою.

Клей потрібно висипати потихеньку, щоб уникнути грудок – від них потім складно позбавиться

Давайте уявимо, що ми придбали пачку клею, яку треба розводити на 5 літрів води. Отже, беремо чисту ємність і наливаємо в неї потрібну кількість холодної, чистої води, беремо дриль з насадкою міксером і потроху висипаємо клей в воду. У цій справі головне – не поспішати: якщо ви візьмете багато клею, тоді утворяться грудки, від яких дуже важко позбутися. Висипавши всю пачку, даємо клею п’ять хвилин спокійно постояти, а після ще раз ретельно перемішуємо.

Будьте дуже обережні на цьому етапі робіт, адже якщо у вас не вийде клей, треба буде купувати новий або довго позбавлятися від грудочок погано замішаний клей.

Підготовка шпалер

В ремонті кожен етап важливий, від укладання ламінату до поклейки шпалер. Зараз ми говоримо про другий пункт (всі інші частини ремонту ми розглядали в інших статтях, які стануть корисними для вас).

Отже, майже всі рекомендації по наклейці шпалер починаються з пункту про перевірку купленої партії на ідентичність малюнка, кольору і так далі. Після того, як все було перевірено можна починати розкрій рулонів. Найпростіше, звичайно ж, коли на шпалерах зовсім немає ніякого малюнка. В даному випадку полотно може бути розкроєно без урахування візерунків. Так як довжина смуг рівна, їх можна просто відмотувати від рулону і акуратно відрізати.

Клеїти шпалери без малюнка – суцільне задоволення.

При прямому стикуванні малюнка, його спочатку суміщають, а тільки потім ведуть розкрій. Коли малюнок зміщений, треба стежити за тим, щоб кожне наступне полотно зрушувалося.

Кольорова гамма шпалер

Вибираючи шпалери для дому не забудьте про кольорову гаму

Процес обклеювання

До процесу наклеювання і до всіх його етапів потрібно ставитися дуже серйозно, тому що це найважливіший етап. Стики вінілових шпалер непомітні, оскільки полотна один на одного не знаходять, але це не говорить про те, що можна робити як-небудь.

Грунтовка – важлива частина роботи

Після того, як грунтовка повністю висохла на стіні, приступають до обклеювання шпалерами.

Нанесення клею

Клей спочатку наносять на ділянку стіни під перше полотно, після чого його наклеюють. Потім наносять клей під друге полотно, клеять його і так далі.

Дуже важливо стежити, щоб клей не потрапив на лицьову сторону шпалер.

Клей для шпалер в розведеному вигляді

Клей для шпалер в розведеному вигляді

Замішаний клей повинен розбухнути, для цього йому треба постояти приблизно 7 хвилин.

Клей наносять тільки на стіну, але іноді і на шпалери. Як правильно нанести клей має бути написано на самому рулоні, завжди читайте інструкцію

Наклеювання

Інструкція по наклейці шпалер на вініловій основі говорить про те, що перша смуга повинна клеїтися від вікна. На стіні потрібно попередньо накреслити вертикальну лінію і орієнтуватися на неї.

Приклеєні шпалери розправляються за допомогою щітки від самого верху до низу. Щітку потрібно рухати від центральної осі в обидва краї, тоді не буде ніяких бульбашок. Всі надлишки шпалер видаляються за допомогою гострого ножа і лінійки.

Встик до першої смуги клеїться і друга смуга. До речі, не можна забувати прибирати мокрою ганчіркою зайвий клей. Оскільки наші шпалери на флізеліновій основі, треба виключити всі протяги в будинку і дотримуватися середніх температур під час проведення робіт.

Протяги в будинку – ворог вінілових шпалер

Як правильно клеїти шпалери

Щоб добре приклеїти шпалери в кутах фахівці радять не згинати все полотнище для обклеювання в місці стику стін. Не можна також поєднувати дві цільних полотнища в одному кутку. Найкращим варіантом є наклейка цільної смуги з нахлестом від 3 до 5 сантиметрів на кут.

Візерунок на шпалерах

Слідкуйте за візерунком – він повинен збігатися

Наклеювання в районі дверей

А тепер про те, як правильно клеїти шпалери в районі дверей. Професіонали, які створюють рекомендації по наклейці шпалер, постійно акцентують увагу на тому, щоб обклеювання у дверного отвору проводиться в односторонньому порядку. Не бажано клеїти шпалери відразу ж з двох сторін.

Смуга, захоплююча раму дверей підрізається до верхньої поперечини дверної рами, а після щільно притискається. Непотрібні шматки і виступ що залишився – зрізують. Кожна наступна смуга підганяється під виступи що залишилися над рамою, а все що залишається – зрізується, як і в минулому випадку.

Обклеювання біля дверної рами вимагає підвищеної акуратності

Наклеювання в районі вікна

Варто також знати, як клеїти вінілові шпалери навколо віконних ніш і за радіаторами опалення. Смуга шпалер повинна бути вирівняна так, щоб у процесі накладання і наклеювання на одну сторону віконної ніші виступ навколо кута був з невеликим допуском. Після цього, смугу потрібно підрізати на рівні верхнього краю вікна і підвіконня, а виступ треба звернути всередину віконної ніші. Виступи на віконній рамі і підвіконні видаляються. Після цього клеяться шпалери під підвіконням, також над вікном і з іншого боку.

Наклеювання в районі радіаторів

Дуже складно клеїти шпалери за радіаторами, тому перед початком робіт краще дізнатися у професіоналів, як клеїти вінілові шпалери в подібних місцях. Фахівці радять клеїти не далі 20 сантиметрів за радіатор, просто тому що далі клеїти – немає необхідності. Коли виникає бажання обклеїти всю стіну повністю, тоді шпалери ріжуться на тонкі смужки (близько 10 сантиметрів). Притискаються до стіни ці смужки за допомогою невеликого ролика на довгій ручці. Крім того, оптимальним рішенням є фарбування стіни за радіатором під тон шпалер.

Наклеювання біля плінтуса і стелі

Щоб “чисто спрацювати” в цих районах, існують спеціальні пристосування – лінійки для підрізання країв. Лінійка – особливий трикутний профіль, за допомогою якого шпалери підганяються під потрібний розмір і обрізаються. За допомогою цього нескладного пристосування можна акуратно відрізати непотрібні частини, при цьому лезо ножа тупитися не буде, і не буде забрудненими клеєм стеля або підлога.

Вінілові шпалери на стіні

Найлегше клеїти шпалери на стінах. Робота з бордюрами, за радіаторами і в інших місцях вимагає підвищеної уваги

Наклейка на стелі

Часто люди запитують, як клеїти вінілові шпалери на стелі? Це зовсім не складно: перша смуга повинна бути приклеєна відповідно із заздалегідь нанесеною розміткою, що починається від вікна в напрямку центру приміщення.

Якщо ви хочете обклеїти стелю, обзаведіться помічником

Коли один майстер накладає край шпалерної смуги на стелю, другому потрібно утримувати решту полотна біля стелі за допомогою швабри.

Обклеювання бордюрів

У випадку з гладкими шпалерами, бордюри можна клеїти поверх них відповідно до розмітки. При цьому він повинен бути змочений водою з тильного боку і він повинен мокнути протягом п’яти хвилин. Після цього на бордюри наноситься клей і декоративна обробка фіксується там, де потрібно вам. Якщо ваші шпалери рельєфні, тоді бордюр буде набагато краще приклеїти ще до наклеювання шпалер.

Наклеювання в області електророзеток і вимикачів

Для початку вам потрібно знеструмити приміщення, після цього зняти  електричні розетки і вимикачі в місцях, де будуть клеїтися шпалери. Приклеївши їх, у місцях розеток і вимикачів світла потрібно зробити розрізи у вигляді хреста.

Куточки в місці розрізів загинаються всередину, після чого можна повертати всі розетки на свої місця і включати електрику в приміщенні.

Шановні читачі!

А як ви клеїте шпалери у важкодоступних місцях? Якщо у вас є цікаві ідеї, обов’язково поділіться ними з читачами, адже швидко закінчити ремонт і зробити все якісно – мрія кожного, хто його затіяв в своєму будинку.

(Visited 1,031 times, 1 visits today)