Вибір кольору будинку при проектуванні

         

На самопочуття і настрій людини досить сильно впливає колір. Деякі кольори викликають позитивні емоції, вони добре гармонують, а невдало підібрані кольори викликають негатив, депресивний стан.
Тому одне із завдань архітектора – це підібрати колірну гамму, в якій людина може спокійно працювати і відпочивати. Кольори не повинні створювати тиск. Також кольори впливають на зорове сприйняття пропорцій приміщення. У зеленому кольорі кімната може здаватися маленькою, а в чорному кольорі – вже великою. Мікроклімат приміщення теж змінюється в залежності від обраного кольору, саме тому не варто недооцінювати важливість вибору кольору в інтер’єрі чи екстер’єрі .

Різноманітність колірних рішень в проектуванні будинків

Різноманітність колірних рішень в проектуванні будинків


Виходячи з усього вищесказанного, можна зробити висновок, що колір – серйозна річ, яку треба продумувати для кожного окремого проекту.

У розробці колірних рішень виділяють три стадії:

  1. Вибір колірної гами в залежності від місця розташування будівлі і від того, чи багато туди потрапляє сонячного світла. Якщо приміщення розташоване на північній стороні, то його краще фарбувати в теплі кольори. Теплі кольори – це жовтий, бежевий, рожевий, всі світлі кольори. Така колірна гамма допоможе компенсувати недолік сонячного тепла. А приміщення, в які сонця проникає багато, краще фарбувати в холодні кольори. Холодні кольори – це темні кольори. Їх часто використовують, щоб створити спокійну і затишну обстановку. Приклад: в школах і лікарнях зустрічається бежевий, бірюзовий, темно-зелений кольори. Але ніколи там не побачиш яскравих і кричущих кольорів. Використання певних кольорів психологічно впливає на людину. Наприклад, червоний колір асоціюється з великим святом, а бежевий – позначає спокійну обстановку, в якій можна випити чашку кави.
  2. Вибір відповідного відтінку кольору, вдале поєднання кольорів. Навіть у чорного кольору є кілька відтінків, які по-різному впливають на стан людини.
  3. Підбір матеріалів для обробки, джерел світла. Архітектор враховує якість матеріалів, а також природне і штучне освітлення. Один і той же колір буде виглядати по-іншому при різному освітленні. Тому світло – важливий фактор, який треба враховувати при проектуванні.

Існує багато теорій про гармонійне поєднання кольорів. Наприклад, теорія оптимальних кольорів говорить про те, що провідні кольори – це жовтий і зелений. Ці кольори потрібно використовувати в обробці житлових приміщень, тому що вони найменше втомлюють людину і, зокрема, її очі.

(Visited 696 times, 1 visits today)