Купівля квартири. Як вибрати? Поради та рекомендації

         

Для щасливого життя важливо, де і як жити. Якщо вибирати нове житло, потрібно враховувати не тільки розмір і планування квартири, але також місце розташування або стан багатоквартирного будинку. В іншому випадку можна потрапити не в нову, а відремонтовану будівлю з красивим фасадом. І це тільки початок, щоб прийняти розумне рішення, яке повинно привести до житла Вашої мрії.

Що потрібно знати при покупці квартири

Навіть якщо кількість вільних квартир на ринку нерухомості зменшується, а ціни на них ростуть, в разі успіху все одно доведеться вибирати. На перший погляд орієнтуватися на сайтах і каталогах нерухомості не так просто. Але потрібно мати на увазі, що їхнє завдання полягає в тому, щоб продати.

Тому переваги квартири завжди підкреслюються, а недоліки навпаки можуть бути приховані. Можливо, ви зустрінете фотографії відремонтованої кухні, але в рекламі не буде вказано неприємний вид на внутрішній двір, або те, що сонячні промені ніколи не заходить в квартиру. При виборі житла потрібно враховувати, що для когось буде важливий розмір кухні, а для іншого буде важлива орієнтація квартири. Є багато параметрів для розгляду.

Планування квартири

Перед оглядом квартири, уявіть яке саме житло Ви хочете. Потім зфокусуйтеся на параметрах квартири, які обов’язково будуть відрізнятися плануванням. Прохідні кімнати можуть бути незручні, якщо покупка робиться для проживання сім’ї, а не для однієї особи. Тому ідеальним є передпокій, з якого є вихід на всі кімнати. Зверніть увагу на міжкімнатні двері, оскільки їх роль зводиться не тільки до оформлення домашнього інтер’єру та створення затишку. Цей елемент відіграє важливу роль в зонуванні простору, забезпеченні звуко- і теплоізоляції.

Двокімнатна квартира вільного планування розміром 55 кв

Подивіться на місце для зберігання речей ( в такому разі великий коридор може бути перевагою). Сучасний тренд зараз об’єднання вітальні з кухнею. Це майже завжди гарна ідея, особливо якщо кухня маленька. Звичайно, квадратних метрів ви кухні не додасте, але хоча б зможете збільшити візуально за рахунок подвоєного світла  на кордон між кімнатами. А ще в такому просторі зручніше спілкуватися з сім’єю (всі домочадці можуть бути поруч, не відриваючись від своїх справ), приймати гостей і влаштовувати свята.

Місцезнаходження

Місцевість впливає на вартість житла. Мова йде не тільки про доступність, близькості до паркової зони, школи, дитячого садка або супермаркету. Крім того, пам’ятайте про те, що навколо будинку немає жвавої дороги, щоб відкриваючи вікна, не пахло фабрикою так, як вона прихована за зеленню. Також пам’ятайте про близькість до розважальних закладів, які можуть перетворити нічну вулицю на місце куди не хочеться йти.

Розвинена інфраструктура та хороша транспортна розв’язка, але в той же час і тиша району, роблять житло ідеальним і комфортним для життя.

Загальні зони

Уважно подивіться на вхід в будинок. Двері нові? Чи чистий вхід в будинок а можливо скрізь валяється сміття? Навіть такі «дрібниці» впливають на якість житла. Спробуйте піднятися на ліфті, якщо він є в будинку, то спокійно йдіть на верхні поверхи.

Розмір квартири

Іншим важливим параметром є площа, а саме розмір або габарити квартири (житлова площа). Подумайте, скільки місця потрібно для сім’ї. Якщо одна квартира має площу 70 квадратних метрів, а інша квартира на 20 квадратних метрів більше, то буде зрозуміло, де буде більше місця.

Розташування квартири в будинку

Деякі люди люблять види з верхніх поверхів, інші вважають за краще нижні поверхи. Це рішення повинно керуватися не тільки почуттям, але і розумом. Якщо в будинку є ліфт (функціонал), то не варто купувати квартиру на верхньому поверсі, ліфт має властивість ламатися. Також квартири під дахом можуть текти або не мати кондиціонера в жарке літо. Квартири на першому поверсі можуть сподобатися злодіям, і якщо вікна на вулиці, то, ймовірно, буде недобре залишати їх відкритими. Крім того, квартири на першому поверсі в панельних будинках додатково розміщуються над підвалами, а підлогу кімнат може дуже часто замерзати в зимові місяці. Ідеально підійдуть квартири з другого поверху і вище.

Розташування квартир в сучасному новозбудованому будинку

Витрати на енергію і тепло

Розташування квартири також пов’язано з енергоємністю експлуатації. Наприклад, квартири в центрі будинку, які примикають до інших квартир, споживають менше теплової енергії, ніж квартири на краю будівлі або на першому поверсі. Перед покупкою квартири необхідно знати вартість електроенергії, тепла, газу та води, тому що за це доведеться платити щомісяця. Перевагою є утеплення будинку, яке може скоротити витрати на третину.

Метод нагріву

Енергія також пов’язана з опаленням будинку. Панельні будинки можуть бути підключені до центрального джерела тепла (ТЕЦ) або мати окремий котел (наприклад, газовий) в квартирі. Якщо квартира має власний ресурс, то господар контролюватиме витрати, але з урахуванням того, що ціна на газ коливається. Центральний джерело тепла означає, що власник буде залежати від теплоцентралі, і система бюджетів споживання тепла для житлових будинків також важлива.

Устаткування для квартир

Чим сучасніша квартира, тим вище може бути її ціна. Але не завжди вірно говорити, що модернізація успішний шлях. Спробуйте відокремити мішуру від дійсно якісного обладнання (меблі, побутова техніка). Якщо власник квартири хоче залишити оригінальне обладнання, це може бути вигідно для тих, у кого поки немає власного обладнання. Кухонні гарнітури зазвичай залишаються частиною квартири. А оскільки їх ремонт може бути дорогим, подумайте, чи дійсно подобається ця меблі.

Вартість квартири

Гроші вкрай важливі. Ціни на квартири зросли в останні роки. Вони часто перебільшуються не тільки ринком, а й агентами з нерухомості. Ціна квартири впливає на всі перераховані вище фактори. Тому, якщо ціна повинна відповідати відомому співвідношенню ціна / якість, потрібно враховувати розташування, технічний стан загальних частин будинку, планування, площа приміщень, енергоспоживання, опалення, сантехніку та кухню. Не бійтеся домовитися про ціну.

(Visited 944 times, 1 visits today)