Ландшафтний дизайн для складного рельєфу

         

Не кожному власникові заміського ділянки випадає удача мати ідеально рівну територію з родючою землею. Найчастіше рельєф відрізняється складною конфігурацією. Можна звичайно постаратися вирівняти поверхню, зрив пагорби і горбочку, або насипавши тонни землі. Але такий спосіб є дуже витратним в усіх відношеннях.
Якщо такий варіант неприйнятний, слід подумати про те, як перетворити здаються недоліки в явні переваги. Територія зі значними перепадами висот може стати чудовою майданчиком для створення неповторного мальовничого куточка природи, якому заздритимуть всі власники сусідніх ідеально рівних ділянок.

Перші кроки

Розміщення на ділянці зі значними перепадами рельєфу різних об’єктів значно важче, ніж на рівній поверхні. Доведеться ретельно планувати, враховуючи всі нерівності території, щоб раціонально використовувати весь простір. Спочатку необхідно провести ретельні обміри. Це можна зробити самостійно, але краще звернутися до фахівців, так як навіть невеликі помилки в розрахунках і вимірах можуть згодом призвести до неприємних наслідків, особливо якщо справа стосується житлових будівель або інженерних комунікацій.

Гарний ландшафтний дизайн

Гарний ландшафтний дизайн

Вимірювання проводяться поетапно. Ділянка ділиться на квадрати, в кожному з яких за допомогою геодезичного обладнання і вимірювальних пристроїв проводяться ретельні обміри. На основі отриманих даних створюється карта ділянки.

Наступний етап – створення плану ділянки. Маючи на руках карту, простіше уявити собі, де будуть розміщуватися основні та підсобні будівлі, сад, квітники, ставок, де будуть проходити доріжки. При плануванні необхідно враховувати наступні фактори:

  • напрямок ухилу і розташування крайніх точок перепаду на території;
  • розташування ділянки та ухилу відносно сторін світу;
  • лінійні параметри рельєфу.

Всі ці відомості допоможуть правильно розташувати на ділянці будівлі і рослини, прокласти ефективну дренажну систему, уникнути зайвих робіт з вирівнювання окремих ділянок території.

Тераси – оптимальний варіант

Зонування ділянки допоможе раціонально використовувати кожен метр землі. Рельєф сам підкаже, як найбільш ефективно використовувати його особливості. Найбільш часто використовуваний прийом облаштування території зі значними перепадами висот – створення терас. Залежно від профілю ділянки використовуються різні технології. При наявності досить крутих схилів, розкиданих на території і що перемежовуються з рівними ділянками, тераси створюються фрагментарно. Природні горизонтальні поверхні використовуються функціонально, а вертикальні ділянки виконують швидше декоративну роль.

Тераси в ландшафтному дизайні

Тераси в ландшафтному дизайні

При більш рівномірному і пологом ухилі резонно використовувати ступінчасту систему терас, створювану за допомогою підпірних стінок. Залежно від площі терас визначається їх застосування. Підпірні стінки можна створювати з великих каменів, створюючи деяку подобу альпійської гірки. Проміжки між валунами згодом заповнюються декоративними рослинами та квітами. На невеликих терасах дуже гармонійно виглядають квітники і декоративний чагарник.

Посадки на схилах

Рослини – особлива стаття в оформленні складного рельєфу. Не варто боятися висаджувати плодові дерева. Багато з них не виносять застою вологи в грунті, так що посадка на більш високому рівні позначиться сприятливо на їх зростанні. Підбір рослин залежить також від сторони світу, в яку йде основний ухил.

Вода в дизайні

Гарною прикрасою нерівного ділянки може стати декоративна водойма. Його зазвичай розташовують в низинній частині території. А наявність природного струмочка при належному оформленні може стати родзинкою в дизайні простору.

При творчому і дбайливому підході до особливостей рельєфу заміського ділянки ландшафтний дизайн допоможе перетворити його в чудовий куточок відпочинку і предмет гордості власників.

(Visited 683 times, 1 visits today)