Ліфти в багатоповерхових будинках

         

Вони допомагають переміщати людей і товари по всій будівлі. Без ліфтів підніматися і спускатися швидко та ефективно по новобудові просто неможливо.  Одним словом, ліфти – найважливіша частина багатоповерхових споруд.

По запиту монтаж лифтов в пошуковій системі рекомендуємо Вам перейти на сайт https://www.eurolift.com.ua/ru/ . Саме тут Ви знайдете високоякісні запасні частини, оригінальні деталі, вузли і компоненти до ліфтів.

Пасажирські ліфти спеціально розроблені для переміщення людей вгору і вниз з одного поверху на інший. Ці ліфти розроблені в залежності від кількості людей, які можуть одночасно переміщатися всередині будівлі. Вони побудовані відповідно до площі і місткості будівлі. Найчастіше вони встановлюються в лікарнях, бізнес-центрах, промислових будівлях і т. д.

Ліфти в багатоповерхових будинках

Експрес-ліфти — це особливий тип ліфтів, які встановлюються в будівлях, щоб переміщати людей з нижніх поверхів в хмарочос після пропуску декількох поверхів, які проходять між нижнім і верхнім рівнями. Ці ліфти рухаються з високою швидкістю в порівнянні з пасажирськими ліфтами. Зазвичай їх встановлюють у будинках, які мають більше 10 поверхів.

Ліфти для інвалідних колясок або платформні ліфти встановлюють в будинках, щоб переміщати людей похилого віку, або людей з обмеженими можливостями з поверху на поверх. Оскільки літні люди зіштовхуються з рядом проблем при переміщенні вгору і вниз по сходах, їм рекомендується використовувати платформні ліфти.

Ліфти для лікарень має особливі характеристики, такі як плавність і відсутність ривків, економічно низьке енергоспоживання, плавний та зручний рух, точна зупинка, функції аварійного управління і, перш за все, надійність і безпеку. Міцні підлоги й інтер’єр забезпечують зручність і довговічність в таких типах ліфтів. Крім того, в ліфт може одночасно потрапити велика кількість людей. Лікарняний ліфт побудований з використанням міцної конструкційної сталевої рами, бічних панелей з міцного листового металу і металевого верху. Вертикальні бічні панелі на всю висоту виготовляються зі сталі і кріпляться зовні болтами, щоб забезпечити ідеальну міцність ліфта.

У промислових галузях встановлюються спеціальні вантажні ліфти для перевезення різних вантажів і товарів вгору й вниз по будівлі. Вони зручні при транспортуванні важких вантажів. Ці ліфти необхідно встановлювати дуже точно, тому що невелике зміщення може призвести до дисбалансу і поломки всього ліфта.

В наш час є досить багато сертифікованих постачальників послуг з тестування та встановлення ліфтів, які мають великий досвід та можуть виявляти навіть найменші проблеми, пов’язані з механічними проблемами ліфтів. Експерти проводять певні перевірки і застосовують спеціальні корисні прийоми, яке забезпечують безперебійну роботу ліфтів.

Є виробники ліфтів, які надають системи ARD (автоматичні рятувальні пристрої), які будуть працювати навіть при відключенні електроенергії. Нові передові системи доступні в ліфтах німецьких виробників, де вони також мають систему пожежної сигналізації. Клієнти можуть навіть обладнати свій ліфт протипожежними дверима.

Коротка історія ліфтів у багатоповерхових будинках

Люди з давніх часів жили в багатоповерхових будинках. Римляни будували будинки заввишки до п’яти поверхів, а єгиптяни будували масивні багатоповерхові палаци. Багатоповерхові будинки були популярні в середньовіччі, тому що в межах міських стін, побудованих для захисту жителів, можна було розмістити лише обмежену територію.

Винахід ліфта в кінці вікторіанської епохи дозволило значно збільшити висоту будівель. До цього багаті жили на нижніх поверхах, а бідні – нагорі через велику кількість сходів, по яких їм доводилося підніматися. Поява пасажирського ліфта змінило вигляд багатоповерхового будинку, і заможні люди перемістилися наверх, щоб насолодитися видами з пентхаусів. У післявоєнну епоху, коли виникла гостра потреба в доступному житлі, стали популярні багатоповерхові будинки, які вирішували проблему розміщення сімей у міру переселення людей в мегаполіси.

Що в правилах йдеться про систему безпеки в ліфтах?

За замовчуванням всі нові ліфти повинні відповідати стандарту EN81-73: «Поведінка ліфтів у разі пожежі». Це означає що:

  • Ліфт повинен бути підключений до системи пожежної сигналізації будівлі.
  • У разі пожежі ліфт спустится на перший поверх.
  • Після цього двері залишаться відкритими, і ліфт не працюватиме.

Коли для об’єкта нерухомості потрібно більше одного ліфта?

У житлових приміщеннях, що складаються з шести і більше поверхів, слід встановити вертикальний пасажирський ліфт, щоб гарантувати, що такий будинок по комфорту підходить для всіх жителів.

Звід правил “Проектування доступного та інклюзивного забудованого середовища” передбачає, що якщо в одному під’їзді будинку більше 30 окремих квартир, то слід встановити мінімум два ліфта. Це пов’язано з тим, що якщо один ліфт не працює, то доступність другого не викликатиме значних збоїв для мешканців, відвідувачів чи підрядників.

А як щодо ліфтів в існуючих багатоповерхових будинках?

Можуть бути обмеження на встановлення ліфтів в історичних і пам’ятках архітектури. Всі ліфти мають обмежений термін служби. Після цього вони можуть бути відремонтовані або замінені більш новим і ефективним обладнанням, що відповідає останнім стандартам проектування.

Висновок

Ключові фактори, які слід враховувати при виборі конфігурації ліфта для багатоповерхового будинку:

  • Кількість і характеристики людей, що проживають у будинку;
  • Скільки буде потрібно підйомників;
  • Чи є необхідність в протипожежному ліфті;
  • Чи потрібна антивандальна обробка ліфта;
  • Візуальний стиль ліфта.

Щоб бути в курсі галузевих тенденцій, нормативних вимог і передового досвіду, додайте в закладки нашу сторінку новин, щоб отримувати всі останні новини про ремонт і останні тенденції в сфері дизайну квартир.

(Visited 603 times, 1 visits today)