Металеві сходи для приватного будинку

         

Важливо, щоб сходи могла витримувати динамічні навантаження. Вібрації від ходьби, більш активних рухів, явища резонансу – всього цього якісна сходи повинна протистояти.

Все різноманіття сходів індивідуальних будинків засноване на застосуванні декількох типів конструкцій:

 • архаїчні сходи на основі кам’яних конструкцій;
 • залізобетонні структури;
 • дерев’яні сходи;
 • стальні конструкції.

Вибір сходів – це завжди поєднання конструкції дизайну.

Сталевий каркас сходів

Деяка частина сходів є структури, що володіють естетичними якостями і не потребують обробки. Дуже красивими і ефектними можуть бути чисті залізобетонні і дерев’яні конструкції, витончені сталеві споруди.
Значно більше сходів вимагає обробки. Такі сходи – поєднання несучої основи з оздоблювальними шарами і металевими конструкціями. Для прикладу викоростовують алюмыныэву квадратну трубу. квадратні труби доступні з анодованою і не анодованою поверхнею. Максимальна довжина однієї ламелі складає 6 метрів.
Також доступна послуга порізки в потрібний розмір з точністю до 1 мм.  Купити тмку трубу можна тут https://alumspace.com.ua/shop/truba-kvadratnaya/

Металеві сходи

Металеві сходи

Основа сходів

В якості основної несучої структури сходи приймають три види конструкцій:

 1. залізобетонні;
 2. сталеві;
 3. дерев’яні.

Залізобетонна основа сходів хороша великою масою, відчутною надійністю і стабільністю, необмеженими можливостями обробки. Дерев’яна основа може частково залишатися на увазі, прикрашаючи інтер’єр. Спорудження дерев’яної основи є самодіяльним будівельникам.
Найбільш універсальним якостями володіє сталевий каркас. Саме така основа сходів приватного будинку набула найбільшого поширення в усьому світі.

Переваги сталевого каркаса сходів

Основа сходів, що споруджується зі сталі має багато переваг:

 1. Стандартні, точні і заздалегідь відомі розміри прокатних профілів значно спрощують проектування і спорудження каркаса;
 2. Поєднання невеликих розмірів і високої міцності сталевого прокату забезпечує створення витончених структур;
 3. Міцність сталевої конструкції дозволяє споруджувати масивні сходи з важкими бетонними ступенями, стабільні при великих розмірах;
 4. Каркас зі сталі можна виправляти, коректувати і переробляти без втрат кінцевої якості;
 5. Зварні з’єднання сталевого каркаса відрізняються високою міцністю і довговічністю. Вони не слабшають з часом, як вузли каркасів з дерева;
 6. Сталевий каркас сходів може мати криволінійні обриси. Гвинтові і аналогічні сходи дуже складно побудувати з інших матеріалів.

Багато сходів по сталевого каркасу є значні досягнення архітектури і дизайну, про що свідчать численні фотографії в медіа, інтернеті і друкованих виданнях.
Сталевий каркас може включати чорнові ступені (проступи). Їх можна зробити з листової сталі з відгинами по краях для жорсткості. Ці чорнові ступені придатні для безпечної ходьби. Вони також підсилюють чистові дерев’яні східці, монтовані поверх чорнових.
Разом з залізобетонними конструкціями, сталевий каркас сходів придатний для монтажу зовні будинку. Антикорозійна обробка стали і вузлів з’єднань елементів каркаса забезпечать тривале збереження і працездатність сходи. Оздоблення її може бути багато разів замінена в міру зносу.

Конструктивна схема сталевого каркаса сходів

Найчастіше сталевий каркас роблять за традиційною схемою пристрою сходів – на похилих косоурах кріплять основу ступенів. Сталь дозволяє реалізувати чимало інших цікавих варіантів, наприклад:

 • сталевий каркас кожного ступеня жорстко закладається в стіну. Ступінь залишається у вигляді консолі або ж вільний кінець кріпиться вертикальної підвіскою до стелі;
 • замість косоурів споруджується ступінчаста конструкція, що повторює контури ступенів;
 • замість двох використовується один або три косоура;
 • замість косоуров використовується розвинена конструкція огорожі, якою можна надати дуже велику несучу здатність.

Вибір архітектури сходи і її конструктивної системи дуже великий саме зі сталевим каркасом. Особливі переваги можна отримати, використавши придатність сталевого прокату до гнуття. Акуратно вигнуті в межах можливого сталеві прокатні деталі допоможуть побудувати сходи найнеймовірніших форм. Цікаво, що технічно неможливе гнуття можна замінити зварюванням деталей складної конфігурації з дрібних сегментів.

Проектування сходів по сталевому каркасу

Професіонал або любитель, який проектує сходи з каркасом із сталі, має знайти вичерпні відповіді на всі конструктивні та дизайнерські питання. Для цього необхідна опрацювання креслень.
Фахівці використовують сучасні дизайнерські комп’ютерні програми, що дозволяють створювати реалістичні тривимірні моделі. Новачок або любитель цілком може обмежитися побудовою простого розрізу і плану, опрацювати вузли в простих ескізних зображеннях.
Для каркаса сходів важлива гарантована несуча здатність. Для унікальних сходів потрібен професійний розрахунок. У багатьох випадках застосовуються типові, багаторазово перевірені рішення, які реалізують без розрахунку.
Наприклад, для споруди сталевого каркаса сходів з наступним бетонуванням маршів досить використовувати швелер 16-го перетину для кожного з двох косоуров одного з двох маршів. Дані, необхідні для проектування сходів стандартної конфігурації і звичайної висоти поверхів можна знайти в довідковій літературі.
У проектуванні сталевого каркаса сходів важливо продумати опорні вузли. Найбільш надійні рішення виходять, коли сталева сходи влаштовується в будинку з залізобетонними перекриттями. У них потрібно передбачити сталеві закладні деталі обпирання і кріплення сходів.
Кріпильні елементи потрібно заздалегідь передбачити і в цегляних, і в кам’яних стінах, в дерев’яних конструкціях каркасного типу, в зрубах.

Сталеві сходи при реконструкції

Якщо опорні вузли не продумані заздалегідь або ж сходи влаштовується на новому місці, вузли кріплення можна створити у вигляді анкерів, в дюбельних технології. Грамотно спроектована сходи по сталевого каркасу може бути значно легше дерев’яної. Це гідність важливо в умовах реконструкції старого будинку.
У разі необхідності сталевий каркас може спиратися тільки на підлогу нижнього рівня, без передачі навантаження на верхній. Сталева сходи можуть бути навіть підвішена до верхнього рівня. Таке рішення вимагає пристрою каркаса у вигляді повністю самостійної конструкції з достатньою просторової жорсткістю.
Можливості зварювання дозволяють споруджувати сходи в дуже обмежених умовах. Косоури і конструкції огорожі можна доставляти на місце монтажу в коротких відрізках і на місці збирати з них довгомірні елементи.
Сталевий каркас може бути зібраний в діючому приміщенні. При необхідності складання вузлів каркаса можна виконувати на болтах, без зрозумілих ризиків і небезпек зварювання. Слабшанню затяжки болтів можна запобігти багатьма способами, в тому числі – простим і регулярним оглядом і обслуговуванням.
Сталевий каркас може бути застосований для загального і місцевого посилення цінної старовинної сходи. Кожен такий проект потребує індивідуальної опрацювання і навіть виготовлення дослідних зразків.

Монтаж і обробка

Конструкція сталевого каркаса робиться під заздалегідь продуману обробку. Монтаж також виконується з урахуванням особливостей обробки.

Монтаж сталевого каркаса сходів

При монтажі сталевого каркаса сходів проявляється важлива перевага такої конструкції – можливості коригування. Будь-який елемент, встановлений неточно або неправильно, може бути обрізаний і зміщений, куди слід. Сварка дозволяє виконати всі необхідні для цього з’єднання.
Ця особливість сталевого каркаса дозволяє домогтися дуже високої точності, яка значно полегшує облицювання і підвищує загальну якість сходів.
Конструкція сходів по сталевого каркасу має ще однією перевагою. Справа в тому, що готовий каркас здатний нести повну навантаження і така незавершена сходи дуже важлива в умовах будівельних і оздоблювальних робіт. Після завершення таких робіт каркас відмивають, покривають антикором і приступають до чистової обробки.
Монтаж здійснюється в звичайному і логічному порядку:

 • встановлюють підготовлені косоури;
 • монтують ступені, проступи або тільки опори для них;
 • встановлюють огорожу.

Сталева конструкція дозволяє уникнути поширеного дефекту – надмірної хиткість нижньої стійки огорожі. Зварювання, потужний опорний вузол і правильно вибраний профіль дають можливість запроектувати і реалізувати дуже надійне кріплення цього елемента.
Новачкам в будівельній справі і самодіяльним домашнім майстрам допоможе придатність технології сталевого каркаса до моделювання в натурі. Елементи конструкції сходи можна тимчасово встановлювати на місце, закріплюючи їх прихватками зварювання.
Такі тимчасові моделі дуже зручні для остаточної перевірки розмірів і всього конструктивного рішення. Перевірені конструктивні елементи приварюють повноцінним швом і приступають до наступного етапу такого монтажу з посиленим контролем.

Обробка

В обробці сходів застосовують чимало матеріалів, наприклад:

 • керамічну плитку;
 • дерево;
 • натуральний камінь;
 • листові матеріали – фанеру, гіпсокартон.

Для пристрою обробки найпростіше використовувати проміжні конструкції – дерев’яну обрешітку або навіть обшивку чорновим листовим матеріалом. Пристрій такої обшивки ще більше підвищує точність основи для обробки і гарантує її фінальне якість. Обрешітку кріплять безпосередньо до каркасу або ж до перехідних елементів – куточкам, скоб, підкладок.
Облицювання каменем і плиткою роблять по каркасу, заповненому бетоном. Важливо врахувати, що найнадійніша сталева сходи володіє непомітною, мінімальної хиткість, тому тверда і жорстка облицювання повинна мати певну пластичністю. Для цього застосовують еластичні клейові композиції.
В обробці листовим матеріалом корисно виконати ретельну обробку стиків щоб уникнути появи тріщин. Нащельники на стиках дають повну гарантію відсутності таких тріщин.

Видимий і прихований каркас

Пристрій прихованого каркаса робить тіло сходи товщі і масивніше. Разом з цим вона виходить більш лаконічною за формою, позбавленої зайвих елементів.
Відомий повністю або частково каркас дозволяє отримати більш компактне тіло сходового маршу, але деталі конструкції не завжди вносять гармонію в дизайнерське рішення.
Облік можливого впливу видимого повністю або частково каркаса – одна з ключових проблем архітектури сходи. Вирішення цієї проблеми – частина загальної композиції приміщення або екстер’єру.
Матеріал для виготовлення каркаса сходів – сталевий прокат – володіє безперечними естетичними достоїнствами і виразністю. Ось чому добре продуманий каркас може бути не тільки конструкцією, але і ефектним дизайнерським елементом в інтер’єрі або екстер’єрі.
Сучасний стиль інтер’єру, який можна порівняти з естетикою сталевого прокату завжди представляє вдалу середу для інтеграції металевих зварних конструкцій. Знайти дизайнерське рішення, яке демонструє виразність сталевий структури – велика удача для архітектури будинку і його інтер’єру.

(Visited 610 times, 1 visits today)