Методи та інструменти для видалення вм’ятин на авто

         

Далеко не кожен водій знає про те, що видалення вм’ятин без фарбування і, як наслідок, без зниження ринкової вартості автомобіля, можливе. Відновлення дефектів кузова методом PDR – це сучасний спосіб позбутися від вм’ятин на корпусі авто. Що це таке? Скільки це коштує?

Більшість водіїв хоча б раз у своєму житті стикалися з пошкодженням кузова автомобіля. Часто це не має серйозних наслідків для авто, але в той же час призводить до непривабливої ​​вм’ятини на  кузові. У випадку з більш старими моделями автомобілів цим зазвичай нехтують. Гірше, однак, коли кузов нового або дорогого автомобіля був пошкоджений в результаті граду або зіткнення з іншим автомобілем, чи на парковці. А якщо вам потрібно лише відполірувати кузов вашого авто, то ввівший в будь яку пошукову систему запит: “полировка авто цена киев” ви потрапите на сайт компанії Автостудия Глянец – салон красоти для вашого автомобіля.

Методи видалення вмятин

У ремонті листового металу, хоча це дійсно ефективний спосіб  усунення вм’ятин, є багато недоліків: він трудомісткий, дорогий спосіб та вимагає застосування відновлювального лаку, який знижує вартість автомобіля. Тому необхідно знати, що вм’ятини можна видаляти без фарбування. Для цього використовуються методи та інструменти PDR.

Далеко не кожна майстерня пропонує випрямлення і видалення вм’ятин без фарбування, оскільки для цього потрібне спеціальне устаткування та досвідчені співробітники. Тому, перш ніж ви вирішите скористатися послугами звичайної  СТО, перевірте, чи можливе в вашому випадку неінвазивне видалення вм’ятин.

Техніка PDR і неінвазивний ремонт вм’ятин.

PDR – це скорочене від Paintless Dent Repair. Хоч ця техніка була розроблена в далекому 1940 році, тільки через кілька десятиліть вона стала популярною у всьому світі, але до сих пір в нашій країні про неї знають далеко не всі водії. Для ремонту автомобіля таким способом використовується один з двох методів: витягування вм’ятин за допомогою магніту і випрямлення листа. Однак, щоб використовувати цей метод, необхідно дотримуватись однієї умови – структура фарби не повинна бути порушена. Важливий момент тут точність і акуратність протягом усього процесу роботи, тому таке відновлення вм’ятин не є аматорської діяльністю. Так в чому суть такого видалення вм’ятин?

Видалення вм’ятин без фарбування.

Повністю неінвазивний метод полягає у видаленні вм’ятин без фарбування, який також називається адгезивним методом. Він використовується в разі таких пошкоджень, які вимагають розбірки окремих елементів авто. Тому видалення вм’ятин без фарбування зазвичай проводиться на такому елементі, як дах автомобіля.

Видалення вм’ятин методом PDR відбувається наступним чином: спочатку вибирається відповідний так званий «грибок», який відповідає розміру вм’ятини. Потім беруть термоклей і розпилювач для його нанесення. Важливо відзначити, що клей повинен мати високу міцність на розрив. «Грибок» кріпиться за допомогою клею, на ньому монтується лебідка, яка і деформує лист до потрібного стану.

Виправлення без фарбування.

Хоча видалення вм’ятин без фарбування є абсолютно неінвазивним методом, виправлення листа може пошкодити кузов. Тому важливо, щоб цю процедуру виконували професіонали. Механіки приймають рішення про використання даного методу, коли до ушкодження кузову є вільний і простий доступ. Це стосується кришки багажника, капота, крила або дверей.

Видалення вм’ятин в автомобілі здійснюється за допомогою спеціальних ежекторів, які повинні використовуватися таким чином, щоб привести форму кузова до первісної. В цьому випадку дуже важливо використовувати спеціальну лампу з рефлектором, яка дозволить перевіряти, щоб вм’ятина була надмірно виштовхнута.

Які інструменти використовуються для видалення вм’ятин без фарбування?

Видалення вм’ятин без фарбування не може відбуватися без використання відповідних інструментів. Вибір інструментів залежить від обраного методу. Видалення вм’ятин без фарбування адгезивним методом можливо тільки в тому випадку, якщо є термоклей, пістолет, «грибок» і лебідка. Хоча перші два інструменти для видалення вм’ятин не викликають великих проблем, з двома іншими можуть виникнути складнощі. Лебідка далеко не завжди є в домашній майстерні, її потрібно купувати в спеціалізованому магазині або на тематичному сайті.

Так само те, які «грибки» знадобляться, залежить, перш за все, від розміру вм’ятини, і вони повинні їй відповідати, так як вони кріпляться в центрі вм’ятини. Необхідно мати  «грибки» різних розмірів, щоб мати можливість ефективно виконувати вищеописаний процес ремонту. Так само важливими інструментами для видалення вм’ятин шляхом випрямлення є ежектори, гаки, стропи та лампи з відбивачем.

Чи вигідно ремонтувати вм’ятини самостійно?

Теоретично ремонт вм’ятин на кузові автомобіля можна проводити самостійно. Однак фахівці  рекомендують не вибирати даний метод самостійно, так як людина без спеціальної відповідної підготовки може пошкодити лак, і тоді видалення вм’ятин методом PDR надалі не буде можливим. Можна, звичайно, придбати необхідні інструменти, але чи вигідно це? Якщо у вас є тільки кілька дрібних пошкоджень, зазвичай не має сенсу купувати відповідне обладнання.

(Visited 1,192 times, 1 visits today)