Мінеральна вата. Утеплення та ізоляція базальтовою ватою

         

Сьогоднішні каркасні дерев’яні будівлі вже неможливо уявити без використання мінеральної вати. Вона використовується для теплової та акустичної ізоляції каркасних стін, стель і горищ. Крім того, скловата, доповнюється кам’яної ізоляцією, яка починає замінювати фасадний полістирол.

Чому в дерев’яних будівлях використовуються мінеральні утеплювачі і які їхні можливості та обмеження?

 Утеплення та ізоляція базальтової ватою

Утеплення та ізоляція базальтової ватою

Мінеральна вата, як випливає з назви, виготовляється з натуральних мінералів. Якщо джерелом матеріалу є вулканічна порода (базальт або доломіт) або перероблений матеріал на його основі (у вигляді брикетів), то це кам’яна вата. Якщо вона зроблена з піску або переробленого скла, це скловата. Сполучна в формі смоли також додають до суміші для кращої когезионной здатності.

Мінеральна вата буває декількох видів. Форма плити виготовляється литтям розплавленого матеріалу на швидко обертаються диски, які утворюють тонкі волокна. Ці волокна нашаровуються один на одного, а потім їх розрізають і формують в пластини або рулони необхідних розмірів. Видувна мінеральна вата, з іншого боку, не має стабільної форми, але наноситься на кінцеве місце безпосередньо з машини виконавця.

Переваги мінеральної вати:

 • відмінний акустичний і тепловий ізолятор (теплопровідність: 0,30-0,42 Вт / мК);
 • негорючість, реакція на вогонь класу А1;
 • можливість нанесення на будь-яку висоту будівлі;
 • стійкість до мікроорганізмів;
 • низький коефіцієнт дифузійного опору (ми ~ 1);
 • переробка відходів;
 • легка оброблюваність;
 • стабільність обсягу;
 • довговічність.

Недоліки мінеральної ізоляції:

 • не підходить для вологого середовища;
 • більш висока ціна в порівнянні з полістиролом;
 • можливість утворення шкідливого пилу під час обробки.
Переваги і недоліки мінеральної вати

Переваги і недоліки мінеральної вати

Завдяки структурі окремих смуг або плит з мінеральної вати проникнення водяної пари через цю ізоляцію досить імовірно. Тому мінеральна вата використовується в дифузно відкритих дерев’яних будівлях. Найбільш важливою причиною використання мінеральної вати всередині каркасних конструкцій є добре обробляється і можливість заповнення окремих порожнин без зазорів.

При роботі з мінеральною ізоляцією для скловати враховується перекриття ізоляції в порівнянні з довжиною і шириною порожнини 1 см, для перекриття 2 см. На додаток до полістиролу, більш висока щільність ізоляційного матеріалу забезпечує більш тривалий зрушення фаз, що запобігає перегрів приміщення в літні місяці.

Де використовувати скловату, а де кам’яну вату?

На відміну від кам’яної вати, скловату не можна використовувати в якості несучого ізоляційного шару під плаваючими підлогами або в якості ізоляційної плити для контактного фасаду. Завдяки кращій стабільності розмірів теплоізоляційних плит, кам’яна вата також більше підходить для стін по периметру каркасних дерев’яних будинків. Плити з кам’яної вати в вертикальних конструкціях не лягають і, отже, не створюють неізольованого зазору в стіні, який з часом може стати тепловим мостом.

Скловата має нижчу ціну, ніж кам’яна, і з точки зору економічності будівництва, її можна використовувати в якості звукоізоляції в перегородках і стелях, а також в якості ізоляції мансардних приміщень.
Однак для правильного використання певного типу каменю або скловати найкраще слідувати даним, наданим окремими виробниками мінеральної ізоляції.

Мінеральна вата не може бути використана у вологому середовищі. Тому, наприклад, екструдований полістирол буде незамінний для ізоляції плінтуса. В інших випадках полістирол можна замінити. Основною перевагою використання мінеральної ізоляції є істотне усунення перегріву приміщень в літні місяці і низька диффузионная стійкість. Крім того, мінеральна ізоляція є негорючим матеріалом в порівнянні з полістиролом.

(Visited 792 times, 1 visits today)