Монтаж інфрачервоної теплої підлоги під плитку

         

Прочитавши цю статтю до кінця, ви дізнаєтеся про те, як правильно виконується монтаж інфрачервоної плівкової теплої підлоги під плитку, а саме: підготовка основи підлоги, використання теплоізоляційних матеріалів, як розташовується нагрівальна плівка та як вона правильно підключається.

В якій послідовності повинні виконуватися ті, чи інші монтажні роботи. Чим і як виконати армування і заливку. Однак, ця стаття не є покроковою інструкцією по установці плівкової теплої підлоги, тим не менш, вона допоможе замовнику самостійно перевірити правильність виконуваних робіт майстрами.

Інфрачервоні обігрівачі являють собою тонкі панелі опалення. Вони створюють теплові промені, які нагрівають «в поле зору» предмети об-меблювання. Згодом меблі, стіни віддають тепло в навколишнє повітря, наповнюючи комфортною температурою приміщення. Якщо ввести в пошукову систему запит “инфракрасный обогреватель” то серед варіантів радимо вибрати сайт компанії «Квант Успіху». Інфрачервоні панелі опалення BRAVO від провідного виробника Квант Успіху є одними з найбільш надійних і економічних в області інфрачервоного електроопалення.

Монтаж інфрачервоної теплої підлоги

Монтаж інфрачервоної теплої підлоги

Що таке інфрачервоний плівковий обігрівач

Це нагрівальна плівка XICA FILM корейської компанії Rexva, що складається з заламінованого в міцну полімерну плівку двох мідних струмопровідних пластин, розташованих паралельно один від одного, на відстані 500 мм, 800 мм, і 1000 мм, через які подається електричний струм на карбонові нагрівальні елементи. У міру проходження струму, по карбонових стрічках, генерується (виділяється) тепло у вигляді інфрачервоних променів. Інфрачервоний плівковий обігрівач XICA FILM забезпечує найвищий рівень електроізоляції, протипожежної та механічної безпеки.

Інфрачервоний плівковий обігрівач

Інфрачервоний плівковий обігрівач

Для монтажу теплої підлоги будуть потрібні такі витратні матеріали:

 • Звичайно, це сама нагрівальна плівка Rexva
 • Електричний дріт. Важливо врахувати максимальне навантаження. Краще для цього підходить мідний багатожильний провід з перетином мінімум 1.5 – 2.5 мм.
 • Спеціальні з’єднувальні кліпси для інфрачервоних плівкових обігрівачів, що складаються з матеріалу, що не піддається корозії. Так само мастиковий ізолятор для ізолювання всіх з’єднань.
 • Армована скловолокном пароізоляція з тепловідбиваючим покриттям, або (технічна пробка, карбофол, стротекс). Важливо! Ніколи не використовується теплоізоляція з металевим покриттям (алюмінієва фольга).
 • Поліетиленова плівка, товщиною від 0,1 – 0,2 мм.
 • Не обійтися без якісної пластикової сітки з товстими прутами. Краще для цього підходить цокольна сітка, розміром 10х10 мм.
 • Дюбель монтажний з плоским бортиком 6х40, для фіксації всієї конструкції з бетонною основою по завершенні монтажу.
 • Монтажна стрічка скотч, для фіксації матеріалів.
 • Терморегулятор з датчиком температури, при бажанні. (Систему можна використовувати і без нього).
 • Гофротруба, для прокладки датчика температури, купується в магазині електрики.
Правильний монтаж інфрачервоного плівкового обігрівача під плитку

Правильний монтаж інфрачервоного плівкового обігрівача під плитку

Для монтажу системи будуть потрібні деякі інструменти.

 • Шуруповерт, або викрутка.
 • Пасатижі.
 • Кабелеріз.
 • Мультиметр.
 • Ніж монтажний.
 • Перфоратор, бур по бетону 6 мм.

Монтаж інфрачервоної теплої підлоги під плитку, підготовка

Очистіть підлогу від  будівельних сумішей. Основу підлоги потрібно очистити від піску і будівельного пилу. Не зайвим буде прогрунтувати всю площу підлоги ґрунтовкою, або бетон контактом. Підлога повинна бути сухою.
На підготовлену основу підлоги в місці розташування карбонового нагрівача, слід застилати армовану екрановану пароізоляцію, з запасом від 15 до 20 см. По всьому периметру.

Потрібно знати: Ніколи не використовується пароізоляція з металевої фольги.

Далі, необхідно розрізати інфрачервону плівку згідно з планом розташування на відрізки потрібної довжини, після чого закріпити її до пароізоляції скотчем. Між кожною окремою смугою інфрачервоного нагрівача залишається зазор від 6 – 9 мм, для подальшого сверління, і закріплення дюбелем. В процесі монтажу, потрібно уникати пошкодження інфрачервоної плівки будь-якими предметами.

Заборонено розрізати інфрачервону плівку в місцях не призначених виробником. Місця розрізу завжди вказуються на плівці. Категорично заборонено накладати одну нагрівальну смугу на іншу, або перехрещувати її. Перегинати теплу підлогу до появи лінії згину.

Краще розміщувати смуги нагрівальної плівки по довжині приміщення. Мідні струмопровідні пластини повинні бути повернені до підлоги, якщо все зроблено правильно, то всі написи на плівковому нагрівачі будуть легко читатися. Всі нагрівальні смуги інфрачервоної теплої підлоги завжди приєднуються за схемою паралельного з’єднання.

Укладання теплої підлоги по довжині приміщення

Укладання теплої підлоги по довжині приміщення

За допомогою спеціальних контактних кліпс проводяться електричні з’єднання мідних струмопровідних пластин, на карбоновому нагрівачі, з мідними електричними проводами. Контактна кліпса ретельно спресовується з двох сторін. Після чого всі вільні струмопровідні пластини, а також приєднані контакти ізолюються  мастиковою ізоляцією.

Важливо: Дехто для здешевлення вартості, або не професійні майстри використовують металеві заклепки, вони легко піддаються корозії, електричні контакти швидко руйнуються, таке з’єднання не прослужить і року!

При наявності терморегулятора і датчика температури, на цьому етапі він встановлюється. Сенсор температури монтується через пластикову гофру, на відстані 25 см від краю інфрачервоної плівки, заводитися він знизу під нагрівач в місці, де немає карбонових смужок, і кріпитися до нього мастиковим ізолятором.

Наступне, що потрібно зробити, це накрити теплу підлогу гідроізоляцією, використовуючи для цього поліетиленову плівку про яку згадувалось вище. Поліетиленова плівка стелиться внахлест не менше ніж на 100 мм, всі стики ретельно проклеюються скотчем. Таким чином, буде створений свого роду конверт (сендвіч) в якому знаходитися наш тепла підлога, а це в свою чергу мінімізує тепловтрати.

З'єднання мідних струмопровідних пластин

З’єднання мідних струмопровідних пластин

Тепер прийшов час використовувати пластикову цокольну сітку. Створений шар накривається внахлест сітка на сітку, а по всьому периметру сітка повинна виступати за всю конструкцію мінімально на 50 мм. Далі, між смужками нагрівальної інфрачервоної плівки (в зроблені проміжки між ними 6-9 мм), а також по її периметру прямо через осередки пластикової сітки, пароізоляції і гідроізоляції здійснюється сверління з кроком 20 – 25 см. У просверлені отвори забиваються пластикові дюбелі, і фіксуються саморізами. Таким чином, сітка з’єднується з бетонною основою для армування всієї конструкції теплої підлоги.

Зверніть увагу. Під час свердління потрібно уникати пошкодження карбонового нагрівача на будь-якому його ділянці.

Після закінчення монтажних робіт проводиться перевірка всіх електричних з’єднань і контактів, а далі, змонтована система підключається до мережі на 20 – 25 хвилин для перевірки працездатності. Плівкова тепла підлога – це система, яка працює абсолютно безшумно. Якщо при роботі теплої підлоги чутно гудіння, або інші підозрілі шуми, варто на це звернути увагу, система не функціонує належним чином. Якщо ж проблем немає, тоді можна переходити до завершального етапу робіт.

Заливка стяжки

Для цього використовується спеціальні самовирівнюючі суміші для теплих підлог, шар заливки повинен бути не більше 10 мм. Після заливки стяжки і її затвердіння, виконується остаточна обробка підлоги – укладання керамічної плитки, або інших композитних матеріалів. Усе! Всі монтажні роботи завершені. Але не поспішайте включати систему теплих підлог, це можна буде зробити після повного висихання, але не раніше ніж через 28 діб після фінішного покриття підлоги (укладання плитки).

Укладання керамічної плитки на інфрачервону теплу підлогу

Укладання керамічної плитки на інфрачервону теплу підлогу

Увага! Всі роботи по монтажу систем інфрачервоних теплих підлог повинні проводитись тільки кваліфікованими спеціалістами в цій галузі.

(Visited 1,117 times, 1 visits today)