Монтаж прихованого підсвічування стелі

         

Яскравим прикладом і необхідним атрибутом сучасного ремонту є приховане підсвічування. Основна мета прихованого підсвічування це декорація, але крім того при правильному положенні і розміщенні данного підсвічування можна отримати додаткове освітлення в темних куточках приміщення. Для того щоб отримати додаткову, точніше максимальну, користь від прихованого підсвічування важливо знати як зробити приховане освітлення стелі.

Приховане підсвічування стелі

Приховане підсвічування стелі

Перш ніж шукати місце в квартирі, де б встановити приховане освітлення, не буде зайвим дізнатися, де вона взагалі застосовна, адже стеля це не єдине місце, де можна встановити підсвічування.

Області застосування

На відміну від минулих років, коли приховане підсвічування встановлювалася тільки на стелю, сьогодні вона знаходить своє місце в найрізноманітніших предметах інтер’єру. Як приклад можна розглянути підсвічування на кухонних меблів, різних шафах, барних стійках і ін. Варто відзначити, що справжнє місце прихованого підсвічування не визначене, а найпоширенішою областю застосування залишається стеля. До слова буде сказано, форма стелі, так само як  і кількість рівнів або ярусів, не має значення, оскільки більшість освітлювальних приладів для підсвічування гнучкі, що так само розширює її можливості.

Ще один вдалий приклад підсвічування

Ще один вдалий приклад підсвічування

На відміну від основного освітлення, тобто люстри, приховане підсвічування споживає набагато менше електрики, оскільки світлові елементи підсвічування мають абсолютно іншу будову, відмінне від звичайних ламп розжарювання. Як правило, приховане підсвічування складається в основному з світлодіодних елементів, або неонових, газорозрядних ламп (лампи денного світла). Завдяки особливостям конструкції підсвічування, а так само порівняно-невеликим габаритам, монтаж прихованого підсвічування є набагато простішим, і зручнішим.

Правильне положення запорука успіху

Газорозрядні лампи, використовуються цілою низкою, тобто приєднуються паралельно, і розкладаються (кріпляться) у своєрідну нішу по всій довжині ділянки, який передбачений для підсвічування

Світлодіодні стрічки, як правило, кріпляться (у більшості випадків клеяться на двосторонню клейку стрічку) на бічну частину рівня стелі, так щоб під час світіння їх світло відбивалося на прилеглої поверхні.

Варто відзначити, що у випадку з газорозрядними лампами, потужність світла таких ламп достатня, для того щоб забезпечити яскраве світло навіть при малій кількості ламп, а зі світлодіодними стрічками справа трохи інша. Яскравість світла світлодіодного підсвічування значно менше, ніж у газорозрядних ламп, саме тому такі стрічки варто розміщувати набагато ближче до поверхні, що відбиває світло.

Правильне підсвічування стелі

Правильне підсвічування стелі

Від чого може бути кольорове світло

Один з позитивних моментів світлодіодного підсвічування, крім простоти монтажу, а так само невибагливості до форм, це колірна гамма, тобто, різноманітність кольорів, якими ця підсвічування може світитися, існують світлодіодні підсвічування, здатні світиться відразу декількома кольорами, або поперемінно, так само з різними світловими ефектами, наприклад, мерехтіння з регульованою частотою.

Яскраві забарвлення додають родзинку

Яскраві забарвлення додають родзинку

Деякі світильники для прихованого підсвічування вимагають додаткових блоків живлення, які знижують напругу до необхідної потужності.

Так само можлива наявність додаткових блоків, контролюючих або регулюючих яскравість світіння або інші світлові ефекти, можливо зміну кольору свічення.

Чим прикрити світильники

Незважаючи на скромні габарити освітлювальних елементів, газорозрядних ламп і світлодіодів, приховувати видимі частини все ж доводиться. У більшості випадків, для того щоб прикрити видимі частини підсвічування, тобто самих ламп, застосовуються два способи, це установка карниза, або як його ще називають плінтуса для прихованого підсвічування, і розміщення освітлювальних приладів в спеціальних нішах, які заздалегідь виробляються, точніше є невід’ємною частиною конструкції стелі, або іншої декоративної конструкції.

Вибір плінтуса, а конкретно його форма, безпосередньо, залежить від естетичного смаку замовника, оскільки в цій справі немає ніяких обмежень, яких спеціальних вимог.

Єдиною вимогою є здатність плінтуса-карниза, закрити необхідні частини, так, щоб не було видно освітлювальних приладів, при цьому не порушувати саму ідею прихованого підсвічування.

Приховане підсвічування і люстра

Приховане підсвічування і люстра

Перш ніж зайнятися монтажем підсвічування, необхідно ретельно продумати розташування освітлювальних приладів, грунтовно визначиться з типом світильника. Тобто буде це газорозрядні лампи, з метою додаткового освітлення, або це буде світлодіодна стрічка, яка буде виступати більше декорацією, ніж додатковим освітленням. Так само важливо передбачити, яку частину необхідно виділити світлом, тобто буде це стеля, або стіна, можливо, потрібно не простий білий світ, а кольоровий, та інші дрібниці, які не є категоричні у виконанні, але можуть внести певну родзинку в інтер’єр.

Помилки новачків

Щоб підвести підсумок варто виділити типові помилки новачків, які згодом, порушують загальну задумку.

У разі використання газорозрядних ламп, помилка в основному одна і та ж, неправильне положення ламп або занадто великий інтервал між лампами, що призводить перериванню потоку світла на поверхню, що відбиває, що власне суперечить загальноприйнятим поняттям про приховане підсвічування.

Правильним положенням ламп можна вважати те положення, в якому вони після монтажу карниза висвітлюватимуть не менш 50 см.

Що стосується інтервалу, то він повинен бути не більше 15 см., Між лампами.

Якщо вибір припав на світлодіодну стрічку, то тут типовою помилкою можна вважати небажання просто прочитати інструкцію, точніше, просто забувають про те, що необхідно перш передбачити місце для блоку живлення, та ще з вільним доступом. Зазвичай від нетерпіння подивитися на ефект підсвічування швидко наклеюють стрічку а потім думають а куди заховати блок живлення, або заздалегідь ховають його за гіпсокартон намертво, а про те як його потім при необхідності замінити не замислюються.

Більш правильний підхід, це перш за все продумати нішу, або спеціальний короб з дверкою, в якому будуть знаходитися додаткові блоки.

До місця монтажу підсвічування, підводити дроти потрібно вже із зниженою напругою

Висновок!

У загальному підсумку, щоб зрозуміти, як зробити приховане освітлення стелі, перше треба повністю визначитися, яку роль у загальному оркестрі інтер’єру буде вона грати, тобто, призначена для додаткового освітлення або в якості декоративної родзинки, якою можна похвалитися перед друзями та знайомими. Визначивши роль підсвічування, буде більш зрозуміло, які світильники вибирати, і як розміщувати підсвічування, а так само які підготовчі дії необхідно зробити.

(Visited 863 times, 1 visits today)