Як провести монтаж прихованої електропроводки: основні моменти

         

Для того щоб стіни після ремонту залишалися рівними і красивими, ще на етапі чорнової обробки рекомендується заховати електричні кабелі всередину стін, а також під навісними стелями. Адже без всіх цих проводів інтер’єр буде виглядати значно краще!

Технологія монтажу прихованої електропроводки

Технологія монтажу включає в себе укладання кабелів у відповідні порожнечі і ніші – вони бувають вже передбачені (над підвісними стелями, в перегородках), а можна зробити їх самостійно. Процес виробництва ніш називається штроблення. Він проводиться за допомогою спеціального інструменту – штроборіза, а при його відсутності можна використовувати і болгарку. Якщо ніші потрібні неглибокі, то можна штробити звичайним перфоратором. Щоб кабельні ділянки трималися, їх потрібно закріпити за допомогою монтажної смуги або алебастру. Важливо пам’ятати, що несучі стіни штробити забороняється.

Монтаж проводки

Монтаж проводки

При самостійному монтажі прихованої проводки необхідно дотримуватися основних вимог

 1. Вимога пожежної безпеки. При покупці матеріалів обов’язково попросіть пожежний сертифікат. Для виключення загоряння найкраще використовувати захисну гофротрубу (або жорстку ПВХ), щоб укладати дроти саме в неї.
 2. Правильна розбивка на модулі. Це необхідно для того, щоб у випадку несправності не довелося міняти весь кабель, а було достатньо поміняти його частину або розподільну коробку.
 3. План прокладки електропроводки. Часто багато домовласників не надають цьому особливої ​​уваги, а шкода. Адже якщо у вас є план, у разі несправності або при подальшому ремонті, вийде без зусиль відшукати і замінити потрібний відрізок дроту.
 4. Використання спеціальних матеріалів. Необхідно використовувати трижильний кабель з заземлюючим проводом (інформація взята з Правил улаштування електроустановок (ШЕУ)).

Також необхідна система автоматичного відключення електропостачання, при виникненні аварійної ситуації – вона відключить електрику і допоможе запобігти загорянню.

Електропроводка

Так виглядає якісна електропроводка

Існують дві основні схеми укладання електричних кабелів в будинку:

Роздільна.  Назва говорить сама за себе, при цій схемі електропостачання для розеток і для освітлення підключається роздільно. Вимикачі в щитку автоматичні, і кожен відповідає за свій кабель, що веде з різних приміщень. Вимоги до такої мережі набагато вищі з точки зору сили струму, а жили кабелю як правило товщі.

Загальна.  Проводять одна магістральний кабель, а вже від нього, за допомогою розподільних коробок, відходить проводка для електропостачання кожного приміщення. Ця схема менш безпечна, тому що у випадку загоряння магістрального кабелю є ймовірність того, що згорить вся проводка. Але з точки зору економії це більш вигідний варіант.

Проводка з коробкою

Проводка з розподільною коробкою

У якому порядку проводять монтаж прихованої проводки:

 1. Встановлюють розподільний щиток і в ньому встановлюють автоматичні вимикачі.
 2. Складають приблизний план розводки із зазначенням розмірів і відстаней. При наявності в будинку арматури дуже бажано перевірити металошукачем стіни, для того щоб при штробленню НЕ наштовхнутися на неї.
 3. Штроблять стіни згідно з раніше складеним планом.
 4. За допомогою перфоратора і спеціальної насадки висвердлюють отвори під розетки і розподільні коробки.
 5. Укладають кабелі в гнучку або жорстку трубу, закріплюють за допомогою алебастру.
 6. Установляють розетки і підрозетники, укладають в них кінці жил кабелів.
 7. За допомогою сполучних коробок проводиться стиковка ділянок кабельних мереж.
 8. При фінішній обробці штроби вирівнюються за допомогою штукатурки.
(Visited 883 times, 1 visits today)