Насос для колодязя – сучасна система водопостачання заміського будинку

         

Сучасний колодязний насос – це обладнання погружного типу, який призначений для перекачування води з колодязя в систему водопостачання будинку. Виходячи з конструкційних особливостей, насос для колодязя придбав циліндричну форму і оснащення у вигляді автоматичного вимикача. Принцип його роботи полягає в багатоступеневою системою всмоктування, завдяки якій досягнуто велика продуктивність системи водопостачання.

Конструкція і експлуатація колодязного насоса

Погружний колодязний насос має незвичайну і в той же час дуже якісну систему охолодження. Вона виконана у вигляді подвійної сорочки, в якій відбувається циркуляція рідини. При правильній експлуатації устаткування така система не дозволяє двигуну нагріватися, тим самим збільшуючи час безперервної роботи. Цей універсальний принцип роботи системи охолодження дозволяє експлуатувати двигун по максимуму. До того ж саме він посприяв створенню конструкції з порівняно невеликими габаритами.

Погружний колодязний насос для заміського будинку

Однією з найважливіших умов правильної експлуатації насоса для колодязя є його установка в чисте джерело води. Незважаючи на те, що більшість моделей оснащується спеціальними фільтрами, пісок і мул всередині агрегату, стають причиною передчасного його виходу з ладу. Як правило, фільтри не здатні перешкоджати проникненню найдрібніших частинок, захищаючи колодязний насос лише від крупного сміття.

Установка насоса для колодязя має на увазі його повне занурення в воду, тому він оснащується водонепроникним корпусом. Матеріал корпусу, в залежності від вартості моделі, може бути повністю виготовлений з антикорозійного матеріалу або покритий водонепроникною оболонкою. На сьогоднішній день дуже популярні пристрої, що мають захист з нержавіючої сталі. Такий насос для колодязя не тільки не боїться води, але і легко переносить механічні удари.

Однак колодязний насос найбільше боїться перегріву двигуна, ніж зовнішнього впливу. Дана ситуація може статися через те, що система охолодження перестане пропускати через себе охолоджувальну рідину (воду). Причиною тому може бути неправильна експлуатація обладнання або зниження рівня води в джерелі нижче критичної позначки. Саме тому насос для колодязя обладнується системою автоматичного контролю, різновидом якої є поплавковий вимикач.

Системи захисту насосу для колодязя

Дана система захисту не дозволяє обладнанню працювати на «сухому ходу». Іншими словами, поплавковий вимикач стежить за тим, щоб рівень води не знижувався нижче критичної позначки. Принцип системи ґрунтується на русі спеціального поплавка, який при опусканні нижче заданого рівня стає сигналом для розмикання електричного кола. Якщо ж поплавковий вимикач повертається у встановлений становище, то насос для колодязя в автоматичному режимі приводиться в робочий стан.

Ще одним різновидом системи захисту є датчик контролю руху води в проточній частині насоса. Його завданням є передача сигналу на пускозахисне реле в разі повного припинення або неоднорідного протікання рідини. Однак таке оснащення є рідкістю, більшість колодязних насосів обладнується поплавковими вимикачами.

Встановити насос для колодязя зможе будь-яка людина. Для цього не потрібно мати які-небудь навичками або спеціальними знаннями. Головна умова при монтажі обладнання – повне його занурення в джерело води. Серед протипоказань можна виділити установку на самому дні джерела і використання перехідників і подовжувачів електричного кабелю в безпосередній близькості від колодязя.

Висновок

Колодязний насос – оптимальне рішення для системи водопостачання з відкритого джерела або колодязя.

(Visited 583 times, 1 visits today)