Огляд екскаваторів Caterpillar

         

Американська корпорація Caterpillar – світовий лідер в сфері виробництва будівельної та гірничої спецтехніки. Компанія пропонує ринку безліч як вузькоспеціалізованих, так і багатофункціональних машин. Під брендом CAT випускаються навантажувачі, грейдери, бульдозери, самоскиди, підземна техніка, бурові установки, скрепери і майже всі відомі види екскаваторів.

 • Екскаватори-навантажувачі;
 • Гідравлічні гусеничні екскаватори;
 • Гідравлічні колісні екскаватори;
 • Екскаватори «механічна лопата»;
 • Драглайни.

Екскаватори Caterpillar славляться своєю надійністю і економічністю. Вони повністю відповідають сучасним вимогам екології, забезпечують максимальну простоту управління і комфорт роботи оператора

Екскаватори-навантажувачі Caterpillar

Компанія Caterpillar випускає екскаватори-навантажувачі вже більше 30 років. При проектуванні останньої серії F були закладені кращі на сьогоднішній день інженерні рішення, що забезпечують багатофункціональність, високу продуктивність і найнижчі витрати палива в галузі.

Екскаватор-навантажувач Caterpillar

Для максимального розширення числа робочих функцій своїх екскаваторів-навантажувачів, Caterpillar пропонує широку лінійку навісного обладнання: екскаваторні ковші різних конфігурацій, розпушувач, гідромолот, бур, вібротрамбовки, грейферні захоплення, бульдозерні відвали, дорожні щітки, вила і інше робоче обладнання.

Сьогодні на українському ринку поставляється кілька моделей екскаваторів-навантажувачів Caterpillar різної потужності. Найменший з них – 422F2, має корисну потужність 52.9 кВт, експлуатаційну масу 7529.0 кг. Найбільша модель – 444F2 з корисною потужністю 70.9 кВт і масою 9606.0 кг.

У нашій країні екскаватори-навантажувачі Caterpillar знаходять широке застосування на роботах по благоустрою, ремонту підземних комунікацій, будівництва та очищення зливних каналів, а також на прибиранні вулиць і дворів від снігу в зимовий період.

Гідравлічні гусеничні екскаватори Caterpillar

Широка лінійка гідравлічних гусеничних екскаваторів Caterpillar включає сотні моделей різної потужності і вантажопідйомності – від міні-екскаваторів до гігантських кар’єрних машин.

Для деяких моделей передбачені специфічні конструктивні особливості, що дозволяють використовувати їх для вирішення вузькоспеціалізованих завдань, або експлуатувати в нестандартних кліматичних умовах:

 • зменшений радіус повороту платформи;
 • подовжена гусенична база;
 • подовжена стріла і рукоятка;
 • «північне» виконання.

Таким чином гусеничні екскаватори Caterpillar можуть бути використані для виконання великої кількості різноманітних завдань: спорудження насипів, риття траншей і котлованів, навантаження руди і сипучих матеріалів, для роботи в кар’єрах, демонтаж цегляних і бетонних будівель, різка металоконструкцій, розчищення водойм і річкових русел, переміщення великогабаритних об’єктів та ін.

Гусеничний екскаватор Caterpillar (модель 320) на прокладці нафтопроводу

Для проведення точкових земляних та демонтажних робіт в межах міста, а так само для проведення ландшафтних робіт на садових ділянках, компанія Caterpillar розробила серію малогабаритних гусеничних екскаваторів. Модельний ряд відкриває екскаватор CAT 300.9, має масу всього 935 кг. і габаритні розміри 1,2м х 0,73м х 2,2 м. Його можна використовувати навіть всередині приміщень, заводячи техніку всередину через стандартні дверні отвори.

Серед гідравлічних гусеничних екскаваторів універсального застосування у Caterpillar представлено безліч моделей малої, середньої і високої потужності. Починаючи від екскаватора CAT 313 (маса 13,5 тонн), по зростаючій до CAT 390 (маса 86,84 тонни). Всі вони можуть застосовуватися для виконання різних робіт на будь-яких об’єктах.

Для гірських робіт Caterpillar пропонує серію спеціалізованих гусеничних екскаваторів високої потужності. В Україну сьогодні поставляються кілька моделей з прямою і поворотною лопатою. Найменший з них – екскаватор CAT 6015, має експлуатаційну масу 103-107 тонн і ківш місткістю 6-8 м3 в залежності від обраної комплектації. Найбільший – CAT 6090 з експлуатаційною масою 980 тонн, оснащений прямою лопатою об’ємом 52 м3.

Найбільший екскаватор фірми CAT 6090 обладнаний гідравлічний ковшем

Серед великої кількості базових моделей і модифікацій гусеничних екскаваторів, що випускаються фірмою Caterpillar, кожен замовник може підібрати машину, яка найкращим чином підходить для вирішення конкретних завдань в конкретних умовах експлуатації. Завдяки цьому екскаватори CAT широко поширені по всьому світу на об’єктах будь-якого типу – від найбільших кар’єрів до точкового благоустрою в міському середовищі.

Гідравлічні колісні екскаватори Caterpillar

Колісні екскаватори застосовуються там, де від машини потрібна підвищена маневреність, або використання гусеничної техніки відбувалось би вкрай важко. В основному це відноситься до робіт на міських об’єктах. Компанія Caterpillar розробила модельний ряд колісних гідравлічних екскаваторів, що відповідають усім потребам сучасної індустрії.

Пропоновані українському ринку колісні екскаватори Caterpillar (моделі M315D2- M322D2) мають корисну потужність 95-122 кВт і оснащуються ковшами з об’ємом 0,2-1,57 м3. Вони мають низький рівень шуму і вібрації, високий дорожній просвіт і досить високу швидкість руху – до 37 км/год, Збільшені кути повороту коліс забезпечують кращу маневреність.

У сучасних економічних реаліях підприємства особливо високо цінують багатофункціональність дорогої техніки. Для своїх колісних екскаваторів Caterpillar пропонують широку лінійку навісного обладнання.

За бажанням замовника машини можуть бути укомплектовані пристроєм швидкої зміни навісного обладнання Cat «Auto-Connect». Це дозволяє оператору замінити робоче обладнання не виходячи з кабіни, всього за кілька секунд.

Програмна начинка дозволяє зберігати в пам’яті екскаватора кілька комбінацій налаштувань гідравлічної системи. Завдяки цьому при зміні навісного обладнання можна швидко вибрати програму з необхідними параметрами витрати  палива і тиску.

Серед виробників колісних екскаваторів у Caterpillar немає конкурентів по ефективності роботи техніки, її екологічності, простоті і комфорту управління.

Екскаватори Caterpillar типу «механічна лопата»

“Механічні лопати” – різновид кар’єрних екскаваторів, у яких маніпулювання ковшем здійснюється за допомогою канатної тяги. Це найбільш поширений тип машин, використовуваних для розкривних робіт або навантаження видобутої руди в транспортні засоби.

Техніку CAT часто використовують в кар’єрах

Всі механічні лопати Caterpillar оснащені приводом змінного струму. Ця технологія забезпечує ряд переваг в порівнянні з машинами, що працюють на постійному електричному струмі. Серед них: короткий робочий цикл, більш високий ККД, збільшене середній час безвідмовної роботи, менша вразливість при стрибках напруги, знижене енергоспоживання (економія до 10% протягом всього терміну служби екскаватора).

 • Серія CAT 7295 – найменша з усіх випущених моделей. Може бути укомплектована ковшами місткістю 18,4-39 м3 з корисною масою 45.4 тонни.
 • Серія CAT 7395. Місткість ковша 20,6-55,8 м3. Корисне навантаження ковша – 64.0 тонни.
 • Серія CAT 7495. Можлива установка ковшів місткістю 30,6-62,7 м3 з максимальним навантаженням до 109 тонн.

Всі металоконструкції механічних лопат Caterpillar виконані з високоміцної ударостійкої сталі. Зварні шви піддаються обов’язковій дефектоскопії ультразвуком або рентгеном, а так само проходять додаткову термообробку в печах. Отримана в результаті висока міцність несучих конструкцій забезпечує високу цінність і корисність кар’єрних машин Caterpillar протягом всього терміну експлуатації.

Драглайни Caterpillar

Драглайни – найбільший вид одноківшових кар’єрних екскаваторів. Відмінною конструктивною особливістю є довга стріла (може перевищувати 100 метрів), на якій вільно підвішений ківш, керований за допомогою двох канатів. Ці екскаватори є одними з найбільших наземних машин, що використовуються людиною.

Драглайни поширені не так широко, як гідравлічні екскаватори та механічні лопати. Зазвичай їх можна зустріти лише в великих кар’єрах з тривалим терміном розробки, там вони головним чином застосовуються для розривних робіт.

Серед світових виробників драглайнов компанія Caterpillar є абсолютним лідером за кількістю випущених машин. За останнє сторіччя компанія поставила понад 1100 драглайнов для гірничодобувних компаній на п’яти континентах.

Володіючи віковим досвідом виробництва драглайнів, Caterpillar постійно працюють над вдосконаленням конструкції машин, що випускаються. У числі застосовуваних інновацій – унікальна технологія приводу змінного струму. Завдяки їй драглайни CAT забезпечують найменші витрати на 1 тонну перевантажується породи.

Як виглядає драглайн-екскаватор: його особливості та переваги. Модель 8750

У серійному випуску у Caterpillar представлено три лінійки драглайнов:

 • великої потужності – серія 8750 (вісім обсяг ковша 76-129 м3, довжина стріли 109,7-132,5 м);
 • середньої потужності – серія 8200 (обсяг ковша 45-61 м3, довжина стріли 100 м);
 • малої потужності – серія 8000 (обсяг ковша 31-32 м3, довжина стріли 76-84 м).

Крім базових моделей, компанія Caterpillar пропонує своїм клієнтам можливість індивідуального проектування специфічних конфігурацій драглайнов, розрахованих на виконання встановлених річних показників вироблення в умовах експлуатації конкретного кар’єра. Над реалізацією таких завдань працюють висококласні фахівці – інженери з прикладних рішень, що мають великий досвід в сфері розробки і конструювання гірничих машин.

Високий професіоналізм і майстерність команди розробників дозволяють випускати екскаватори, що відрізняються дивовижною надійністю – середній термін служби драглайнів Caterpillar перевищує 40 років.

Технічне обслуговування та ремонт екскаваторів Caterpillar

При проектуванні екскаваторів компанія Caterpillar приділяє особливу увагу простоті і зручності подальшого сервісного обслуговування своїх машин. Це досягається за рахунок організації швидкого доступу до вузлів і механізмів, які вимагають регулярного огляду і заміни витратних компонентів. У більшості моделей екскаваторів Caterpillar ці маніпуляції можливо здійснити з рівня землі, без демонтажу будь-яких деталей, силами одного фахівця.

Технічне обслуговування та ремонт екскаваторів Caterpillar

Завдяки високій надійності спецтехніка CAT рідко потребує капітального ремонту. Однак при неправильно організованій експлуатації чи сервісного обслуговування можуть виникнути серйозні поломки. У цих випадках основним завданням є швидкий пошук потрібних запасних частин.

При правильно проведеному ремонті можливо відновити ресурс техніки, забезпечивши її використання протягом ще декількох десятиліть.

(Visited 672 times, 1 visits today)