Опалення приватного будинку: види котлів опалення

         

Основному більшості володарів заміської нерухомості доводиться робити вибір на користь автономних систем опалення. Всі види опалювальних систем класифікуються за типом використовуваного палива: електричні, газові, твердопаливні, комбіновані і котли на рідкому паливі.

З огляду на сучасного технологічного розвитку, ринок сповнений найрізноманітніших видів опалювальних систем, які виробляють десятки різних компаній.
Саме через це вибір котла може стати істотною проблемою, адже сам собою виникає питання, як підібрати вид опалення для приватного будинку? Розглянути всі варіанти неможливо, а порівняти всі характеристики – тим більше.

Газові котли

Газові котли є одним з найбільш поширених видів опалювальних систем. Свою популярність вони завоювали виключно завдяки економічності і типу використовуваного палива, яке є найпоширенішим на сьогоднішній день, для опалювальних систем. Ці фактори роблять його найбільш підходящим для опалення заміського будинку.
Але слід врахувати той момент, що відсутність газової магістралі унеможливлює використання цього котла. Газові котли розмежовуються за типом пальника на два типи: з вентилятором і атмосферні. Різниця в них в тому, що в першому типі видалення відпрацьованих газів відбувається за допомогою вентилятора, а в другому – за допомогою природної тяги через спеціальну трубу. Труба для виведення газів у випадку з котлами з вентилятором встановлюється в процесі монтажу, через що вони обходяться дорожче.

Електричні котли

Електричні котли дуже ефективні у випадках відсутності газової магістралі, але наявності електрики. Це, звичайно, сильно збільшить суми оплати за комунальні послуги, але в будь-якому випадку потрібно шукати альтернативи.
Електричні обігрівальні системи мають ряд переваг перед іншими, але і деякі їх недоліки не залишаються непоміченими, а саме – велика витрата електроенергії на опалення будівлі більше 100 метрів квадратних. Такі котли найкраще використовувати як резервний варіант. У житті буває всяке, наприклад, основний котел відключився з яких-небудь причин, а за вікном – січень, самий розпал морозів. В такому випадку можна включити електричний котел і все одно залишитися в теплі, але використовувати його на постійній основі – це занадто дорого.

Електричний котел

Електричний котел

Твердопаливний котел

Кращим варіантом для основного котла буде твердопаливний котел. Як випливає з назви, працює він на твердих видах палива, завдяки чому може швидко створювати необхідну температуру, але, на жаль, він швидко остигає, а деякі моделі “їдять” занадто багато палива. Паливо для цього типу є дуже дешевим, з огляду на те, що найчастіше воно – побічний продукт виробництва.
Один з недоліків такого котла – відсутність автоматичного режиму роботи, адже потрібно постійно підкладати паливо. Були, звичайно, народні умільці, які робили будь-які системи з таймерами, які скидали паливо за допомогою бункера, але дуже часто такі технології приводили або до пожеж, або до штрафів, коли їх помічали урядові служби.
Деякі види котлів використовують пароліз – процес, під час якого з деревини, під час горіння, виділяється газ, які є основним паливом для котла. На жаль, такі котли стоять досить дорого через матеріалів, які використовуються в процесі виготовлення.

Котли на рідкому паливі

Наступний вид котлів – на рідкому паливі. Такі котли, як правило, використовують рідке паливо, найчастіше – дизельне. Великий мінус цих котлів – величезний витрата солярки. Найкраще використовувати їх в якості запасного варіанту для опалення. Але є безліч плюсів – наприклад, можливість регулювання споживання палива.
Існують також котли зі змінними насадками, завдяки яким можна буде міняти тип споживаного палива з солярки на газ, при цьому існують пальники, що працюють одночасно і на тому і на іншому виді палива.

Комбіновані котли

Комбіновані котли – один з найбільш вигідних, але і дорогих варіантів котлів. Вони можуть працювати на будь-якому виді палива, починаючи газом, і закінчуючи електрикою. В основному, такі котли оснащуються змінною пальником, яку можна швидко замінити в будь-який момент.
В цілому, дослідивши всі ці види котлів можна сказати, що найбільш оптимальними є комбіновані котли. Але через велику ціни за котел і його установку, вони не користуються великою популярністю.
Одні з найбільш популярних котлів – газові, але, як говорилося вище, для них потрібно газова магістраль або привізною балон, часто є причиною пожеж.
Як підібрати вид опалення для приватного будинку – найширший вибір дозволяє вибрати будь-який з видів котлів кожній людині, в залежності від його матеріального становища, виробника, потужності.
Якщо заміський будинок є літньою дачею і не є місцем вашого постійного проживання, тому не слід занадто багато грошей витрачати на те, чим ви будете користуватися всього пару раз на рік.

(Visited 440 times, 1 visits today)