Опалювальний котел: робимо правильний вибір

         

Збираючись купити опалювальний котел, ви напевно ставите питання – якому енергоносію слід віддати перевагу? Дійсно, вибір доцільно починати саме з визначення оптимального для вас виду обігріву, так як згодом саме від цього залежатимуть основні витрати на опалення. На сьогоднішній день ви маєте змогу купити котли опалення:

  • газові;
  • твердопаливні;
  • рідко-паливні;
  • електричні;
  • універсальні.

Зупинимось детальніше на кожному з цих типів.

Який котел вибрати для дому

Газовий котел

Якщо ви прийняли рішення купити опалювальний котел газового типу, пам’ятайте, що їх рекомендується встановлювати тільки в будинках, які мають велику площу. При цьому буде необхідно отримати в газовій конторі дозвіл на його установку і підключення.

Газовий котел

Газові агрегати дають можливість обійтися без додаткових запасів палива, а також без спеціального приміщення для їх зберігання. Вони менш схильні до корозії, проте періодично мають потребу в чищенні від кіптяви. Крім того, при необхідності слід проводити зміну пальника. Також вони не виділяють неприємних запахів в процесі експлуатації. В цілому, можна сказати, що купити котли опалення газового типу буде найкращим варіантом для господарів тих заміських будинків, в яких проведено газ.

Електричні котли

Купити опалювальний котел електричного типу доцільно в тому випадку, якщо у вашій місцевості збої в подачі електрики – нечасте явище. Дані апарати дуже прості в експлуатації, не шумлять при роботі, і вважаються найбезпечнішими. Однак вони вкрай неекономічні, і вимагають великої витрати електроенергії.

Як виглядає електричний бойлер

Електрокотли можна назвати найдорожчими серед аналогів, що працюють на інших видах палива. Вони порівняно легкі, тому що виготовляються зі сталі, мають невеликі розміри, а тому при установці електрокотла можна заощадити місце, закріпивши його на стіні. Купити електрокотел доцільно разом з агрегатом, що працює на іншому паливі, щоб в разі відключення електрики, або якихось інших неприємних ситуацій, у вас був запасний варіант.

Рідкопаливні котли

Рідкопаливні котли краще встановлювати у великих будинках, які розташовуються далеко від газової магістралі. Вирішуючи, купити котли опалення газового або рідкопаливного типу, користувач зазвичай віддає перевагу першому варіанту.

Однак для установки газового котла, як уже зазначалося, потрібно оформити безліч документів, в той час як при виборі рідкопаливного котельного обладнання цього не потрібно. Вирішивши купити опалювальний котел на дизельному паливі, пам’ятайте, що до нього необхідно буде приєднати ємність на 2 – 5 тонн для солярки, сам же агрегат слід розташувати в окремому приміщенні з встановленої витяжкою.

Рідкопаливні котли Viessmann

До недоліків також варто віднести сильний шум від робочого пальника, тому в приміщенні, де він працює, необхідно влаштувати хорошу ізоляцію. Ціна на рідкопаливний котел значно вища, ніж на опалювальні системи інших видів.

Твердопаливні котли

Твердопаливні котли добре використовувати в маленьких літніх будиночках з невеликою площею. Вони є екологічно чистими, і в цьому їх головна перевага. Однак вони вимагають великого приміщення для зберігання палива, а також постійного контролю процесу горіння і підкидання дров (вугілля, брикетів, і т.д.).

Комбіновані котли

Комбіновані котли мають можливість працювати на всіх, або ж на якихось конкретних видах палива. Купити котли опалення комбінованого типу оптимально в тих випадках, коли ви не хочете залежати від наявності якогось певного виду палива. Однак такі котли мають вкрай складний пристрій, а тому з їх ремонтом і обслуговуванням можуть виникати проблеми.

(Visited 547 times, 1 visits today)