Оренда спецтехніки при будівництві приватного будинку

         

При будівництві приватного будинку у майбутніх власників виникає багато питань: який проект вибрати, з якого матеріалу будувати, яку бригаду найняти. Однак є нюанси, які спливають вже в процесі будівництва, і один з них – техніка. Розглянемо це питання докладніше.

Етапи будівництва будинку

Залежно від того, на якому етапі перебуває будівництво, може знадобитися той чи інший вид техніки:

  • Підготовка ділянки – бульдозер, екскаватор, самоскид (вантажівка), навантажувач.
  • Підготовка фундаменту – екскаватор, самоскид, ямобур, бетономішалка, міксер, бетонозмішувач.
  • Будівництво – автокран.
  • Облаштування ділянки – ямобур, бетономішалка.

Розглянемо детально техніку для кожного етапу будівництва будинку.

Підготовка

Незалежно від того, яку ділянку було куплено – нову, зарослу травою, або вже житлову, зі старими будівлями – варто включити в кошторис використання бульдозера. Ця універсальна машина може знести непотрібні будови, зняти шар грунту, розрівняти майданчик під будівництво. За допомогою бульдозера можна зробити під’їзну дорогу, яка буде необхідна для іншої техніки.

Ще одна універсальна машина – екскаватор. Допоможе знести старий будиночок або сарай і викорчувати пні раніше спиляних великих дерев. Якщо ж на ділянці знаходиться кам’яна, цегляна або монолітна будова, можна використовувати спеціальне навісне пристосування до екскаватора – гідромолот. Ввівши в пошукову систему запит аренда экскаватора ви побачите безліч варіантів для оренди спецтехніки, проте ми радимо скористатись послугами професіоналів перейшовши по посиланню.

Гусенечний екскаватор – незамінна річ при будівництві заміського будинку

Звичайно, все будівельне сміття або зайвий грунт необхідно своєчасно вивозити. Для цих цілей замовляють самоскид або вантажівку. Іноді можна обійтися просто трактором з причепом, але тільки якщо обсяг вивозиться сміття невисокий. Вигідніше один раз вивезти все вантажівкою, ніж ганяти туди-сюди трактор.

Якщо ж все-таки сміття багато, стане в нагоді навантажувач. Він скоротить час навантаження і сили, так необхідні при будівництві.

Фундамент

Перед будівництвом будь-якого будинку необхідно спочатку залити фундамент. Залежно від його типу необхідно викопати котлован або траншеї. Для цього знову знадобиться екскаватор. При будівництві будинку на палях користуються ямобур – він риє акуратні ями під стовпи. Знову стане в нагоді самоскид: він привезе щебінь та відсів.

Щоб приготувати бетонний розчин для заливки фундаменту, можна придбати бетономішалку. Вона продається у всіх будівельних магазинах і коштує відносно недорого, від 20 тис. Рублів. Якщо ж обсяг заливки, можна замовити міксер готового бетону. Це допоможе заощадити сили і час і залити фундамент відразу. Можна користуватися автобетононасосом, це поліпшить швидкість і якість заливки в опалубку.

Будівництво

Зазвичай на даному етапі застосування спецтехніки не потрібно, достатньо поставити будівельні ліси. Однак при великих обсягах будівництва можна орендувати автокран для підняття стінових матеріалів.

Оздоблення

Тут знову знадобляться будівельні стропи – без них, скажімо, пофарбувати двоповерховий будинок буде важко. Доставку оздоблювальних матеріалів можна замовити безпосередньо в магазині.

облаштування ділянки

Головне на цьому етапі – побудувати паркан. І тут стане в нагоді ямобур (підготувати отвори під стовпи) та бетономішалка (змушують бетон для установки стовпів або заливки фундаменту).

Плюси оренди спецтехніки

Купувати такий технопарк для будівництва приватного будинку недоцільно. Тому техніку найчастіше орендують за місцем будівництва. Це потребуватиме певних фінансових вкладень, однак у оренди є ряд переваг:

  • економія часу і сил;
  • можливість провести всі роботи за один сезон, без простоїв;
  • забезпечення належного рівня безпеки на будмайданчику;
  • можливість найняти кваліфікований персонал.
Спецтехніка для будівництва приватного будинку

Спецтехніка для будівництва приватного будинку

Звичайно, можна заощадити на оренді спецтехніки та зробити все самому, проте навіть будівництво маленького заміського  будинку вимагатиме значних трудозатрат і розтягнеться на кілька років. Набагато краще заздалегідь запланувати бюджет і замовити всю необхідну техніку в спеціалізованих компаніях. А зекономлені час і сили витратити на що-небудь більш приємне.

(Visited 519 times, 1 visits today)