Основні правила монтажу гіпсокартонних перегородок

         

Перегородку монтують в ході обробних робіт, коли закінчені основні мокрі процеси, у зимовий час — при включеному опаленні. Перед початком робіт ГКЛ необхідно витримати в приміщенні не менше доби. Нижню напрямну каркаса кріплять до основи підлоги, а не до покриття.

Каркас слід збирати із сталевих оцинкованих профілів товщиною не менше 0,55 мм, для обшивки вибирають листи товщиною 12,5 мм Допускається також застосовувати сухі дерев’яні бруски, що зрощені по довжині на мікрошипі.

Каркас гіпсокартонної стіни з металевого профілю

Каркас гіпсокартонної стіни з металевого профілю

Для захисту від структурного шуму в місцях примикання профілів до підлоги, стін і стелі бажано поставити пружні прокладки, наприклад з пінополіетилену або технічної пробки.

Стійкові профілі необхідно розташовувати з кроком 600 мм, а кріплення напрямних до підлоги і стелі з кроком не більше 1 м.

Каркас збирають за допомогою спеціального інструменту — просекателя. (Капелюшки саморізів не дозволяють міцно притиснути лист до профілів, через що утворюються нерівності і зазори.)

Просекатель - інструмент для роботи з гіпсокартоновими листами

Просекатель – інструмент для роботи з гіпсокартоновими листами

Листи кріплять саморізами із кроком 250 мм за допомогою шуруповерта з регулюванням глибини загвинчування, втоплюючи головки на 1 мм. При багатошаровій обшивці дотримуються перев’язки стиків ГКЛ.

На стик поздовжніх кромок листів наносять тонкий шар шпаклювальної суміші, наприклад КНАУФ-Фуген або weber.vetonit JS, вдавлючи в нього паперову армуючу стрічку, а потім, по закінченні приблизно 12 год, шпаклюють повторно (при напівкруглих кромках можна обійтися без стрічки).

Правильний монтаж гіпсокартонних перегородок

Правильний монтаж гіпсокартонних перегородок

З обрізних країв коротких сторін перед монтажем знімають фаску під кутом близько 20° на глибину близько 8 мм і потім шпаклюють стики з армуванням стрічкою. Без стрічки допускається шпаклювати лише стики напівкруглих кромок (ПЛУК). Використовувати серп’янку фахівці не рекомендують.

(Visited 550 times, 1 visits today)