Особливості капітального ремонту даху

         

Капітальний ремонт даху починається з демонтажу старої покрівлі. Видаляється дахове покриття і елементи кріплення. При ремонті даху будинку потрібно обов’язково оглянути стропильну систему, тому що на ній може з’явитися грибок або початися процес гниття деревини. Головне тут – уважно вивчити самі крокви, тому що вони є основними несучими конструкціями.

Потім капітальний ремонт даху передбачає паро- і гідроізоляцію, а далі проводиться укладання покриття. Це краще робити від нижнього кута ската покрівлі. Враховують також напрямок вітру, тому що з підвітряного боку робиться нахлест.

Особливості капітального ремонту даху

Коли робиться ремонт покрівлі з шиферу, то матеріал кріпиться до обрешітки за рахунок шиферних цвяхів, які мають оцинковану капелюшок, а також шайбу з гуми. До того, як забивати цвяхи, в шифері роблять отвір діаметром трохи більше діаметра цвяха. Це запобігає розтріскування полотна. Під час ремонту покрівлі виробляють гідроізоляцію всіх місць примикання шиферу до виступаючих конструкцій.

Ремонт даху, який перекрий шифером, дуже крихким матеріалом, полягає в тому, щоб закласти пошкодження цементним розчином. Він повинен складатися з двох частин: дрібного піску і однієї частини цементу. Перед роботою з отриманою сумішшю очистіть дах від сміття, а опісля можете приступати до ремонту.

Якщо на даху утворилися тріщини, крім розчину Ви можете використовувати каучукову стрічку. Верхня її поверхня складається з нетканого матеріалу, і тому вона дуже практична, адже Ви можете пофарбувати її в колір даху. Робота зі стрічкою дуже проста, в першу чергу очистіть оброблювану пошкоджену поверхню спиртом або бензином і всього лише одним рухом, знявши захисний папір, наклейте стрічку на тріщину.

Стрічка повинна бути наклеєна з зазорами близько 5 см. А позбутися від пошкоджень, які виходять після того, як цвяхи, що тримають шифер починають іржавіти, можна, покривши їх оліфою або олійною фарбою. Крім того, в магазинах сьогодні існує величезний вибір лаків і фарб.

Починаючи ремонт даху будинку, потрібно не упускати з уваги те, що покрівельні матеріали досить різноманітні за своїми властивостями і характеристиками. Враховується час року, коли проводити капітальний ремонт даху, а також погодні умови. Краще робити ремонт покрівлі в ясну суху погоду.

Коли планується ремонт даху, треба мати на увазі, що СНиП по ремонту покрівлі були створені багато років тому, і зараз потрібно враховувати актуальні матеріали на сьогоднішній день, і відповідні їм технології укладання.

Дуже важливо зробити ремонт даху якісно, ​​тому що дах забезпечує охорону будівлі від зовнішніх впливів. І якщо ремонт буде виконаний неналежним чином, то можуть виникнути протікання і, як наслідок, псування майна і обладнання. Наслідки погано проведеного ремонту покрівлі можуть бути фатальними.

Поради по ремонту даху будинку

Для того щоб ремонт даху був зроблений вдало, а Ви не отримали ніяких травм в процесі ремонтних робіт, необхідно заздалегідь ретельно підготуватися. По-перше, подбайте про свою безпеку, особливо, ремонтуючи односхилі і двосхилі дахи.

Найкраще підстрахувати себе альпіністською обв’язкою. У тому випадку, якщо дах плаский, тоді варто подбати тільки про те, де Ви будете зберігати весь інструмент, для того щоб не довелося раз за разом спускатися. Після всіх приготувань можна приступити безпосередньо до ремонту.

(Visited 452 times, 1 visits today)