Оздоблення кухні своїми руками: як обробити стелю пластиковими панелями

         

Проведення косметичного ремонту на кухні – справа клопітка і вельми витратна. Щоб заощадити, можна робити його своїми силами. У цій статті інформація для тих, хто далекий від будівництва та оздоблювальних робіт, але хоче все зробити самостійно. Для початку потрібно розібратися з видом обробки та обрати найоптимальніший варіант. Оздоблення кухні своїми руками повинна проводитися з урахуванням економії, естетичності і власних можливостей. Почнемо зі стелі. Розглянемо найпоширеніші види стельової обробки.

Плитка із піностеролу. Цей метод оновлення стелі досить дешевий і нескладний. Його недолік в рельєфності. Це головна прикраса, а й основний недолік для кухонної стелі, який необхідно регулярно протирати.
Гіпсокартон. Цей вид потребує професіоналізму. Крім того, буде потрібно фінішна обробка (шпаклівка, затирка, фарбування). Для самостійної установки він не годиться.
Штукатурка з фарбуванням або побілкою. Цей спосіб вважається класичним. Він недорогий, але досить трудомісткий. Ідеально виконати всі ці роботи непрофесіоналові практично неможливо.
Панелі з пластика. Серед всіх вище перерахованих різновидів це самий підходящий варіант. Розповімо про нього більш докладно.

Як обробити стелю пластиковими панелями

Різновиди матеріалу

Спочатку їх потрібно вибрати. При цьому виді обробки використається 3 типи панелей:
1. Рейкові панелі – нагадують вагонку, кріпляться за допомогою кріпильних скоб.

Рейкові пластикові панелі на кухні

Рейкові пластикові панелі на кухні

2. Пластикові під плитку – монтуються тим же способом.

Пластикова панель під кахель

Пластикова панель під кахель

3. Пластикові листові – кріпляться, сажаються на клей або цвяхи, стики закриваються рейкою або обробляються герметиком.

Пластикові панелі листами

Пластикові панелі листами

Необхідно заміряти площу поверхні. Купуючи пластикові панелі, враховуйте можливе псування, поломку, неточність в розрахунках і так далі. Тобто, беріть з запасом. Також придбайте пластиковий карниз (кріпиться по периметру) і профілі для стиків. Стандартні розміри панелей від 2,6 до 6 метрів. Намагайтеся вибирати матеріал довжиною в ширину поверхні. Тоді й відходів залишиться менше, і працювати буде набагато простіше.

Монтаж панелей

Панелі кріпляться на стелю двома способами: з каркасом і без нього. Каркас потрібен у випадку, коли стеля нерівна і потребує вирівнювання. Такі стелі, як правило, зустрічаються в цегляних будинках. Ми розповімо про обидва способи.

Якщо вибирається безкаркасний метод, то знадобляться рідкі цвяхи або клей. Попередньо просушіть приміщення. Поверхня стелі повинна бути сухою. Як інструмент підійде зубчастий шпатель, який використовується для укладання кахлю. Спосіб хороший швидкістю монтажу і його простотою. Однак потрібно врахувати, що для електричної проводки будуть потрібні штроби або доведеться виносити її на поверхню.

Кріплення панелей на клей

Кріплення панелей на клей

Каркасний метод підійде для нерівних поверхонь, у тому числі для стель. Також він застосовується, коли планується установка врізних освітлювальних приладів або закриття комунікацій і проводки. Тим, хто зовсім не вміє тримати молоток в руках, ми радимо скористатися безкаркасним методом, так як технічно він більш простий. Для установки каркасу потрібні дерев’яні бруски, напрямні рейки. Кріплення проводиться за допомогою дюбелів або саморізів. Також каркас може бути металевим. Після складання каркаса по периметру встановлюються пластикові багети і монтуються панелі. До дерев’яного каркасу вони прикріплюються із використанням широкої полки степлером або цвяхами, до металевого – саморізами.

Переваги пластикових панелей

Низька вартість панельних матеріалів дає можливість заощадити на ремонті.
Матеріал легко відмивається, що дуже актуально для стелі на кухні.
Установка панельної поверхні досить проста у виконанні, тому доступна кожному.
Естетичний вигляд і різноманітність колірних рішень дозволять відповідати дизайнерській ідеї.

Ремонт своїми силами можна зробити досить швидко, потрібно тільки використовувати ті способи, які дозволять це зробити. Їх на сьогоднішній день досить багато. Навіть у тому випадку, якщо ви ніколи не виконували будівельні та оздоблювальні роботи, можна вибрати матеріали, які не зажадають знань і досвіду. По закінченню ви отримаєте істотну економію грошей, відремонтовану квартиру і почуття величезного задоволення від власної майстерності.

(Visited 582 times, 1 visits today)