Оздоблення вітальні, суміщеної з кухонним приміщенням

         

Тим, хто проводив ремонт в кухні своїми силами, добре знайоме те становище, коли підготовка закінчена і потрібно приступати до обробки приміщення. Від вибору стилю, від того, яка буде визначена колірна гамма і які матеріали будуть використані, повністю залежить комфорт проживання в квартирі.

Вітальня – одне з основних приміщень в квартирі. Це місце зустрічі всіх мешканців житла. Тут відбуваються домашні кіноперегляди, чаювання, зустрічі гостей. Кухня – це сімейне вогнище, тут господиня знаходиться значну частину часу. Одним з варіантів збільшення життєвого простору можна вибрати поєднання вітальні і кухні в стилі квартири студії. При цьому поділ простору можна виконати або візуально, використовуючи контрастні колірні рішення, або варіюючи різні підлоги і стелі, а також використовуючи елементи стіни. У цьому випадку для швидкого відділення кухні можливо використовувати непрозору штору «blackout» або ширму.

Єдиний простір в вітальні

Єдиний простір в вітальні

Коли ви плануєте ремонт в кухні своїми силами, не завжди є можливість видалення стіни, в цьому випадку використовують різного роду зсувні двері. Це можуть бути або двері типу «гармошка», або зсувні двері, прибирані всередину стіни. Двері такого типу дозволяють зробити максимально широкий отвір і не видавати своєї присутності, будучи відкритими.

Для обробки віконних відкосів використовуємо сендвіч панелі, вони набагато краще тримають тепло, ніж стільниковий пластик, застосовуваний будівельниками замість спеціальних панелей.

При поєднанні кухні з вітальнею слід приділити особливу увагу системі вентиляції на кухні. Під час приготування їжі запахи все одно будуть потрапляти у вітальню, однак грамотно зроблена вентиляція здатна помітно знизити цей ефект.

У першу чергу необхідно встановити витяжку над кухонною плитою. Це може бути як класична «парасолька», так і висувна витяжка касетного типу. Необхідно використовувати вбудований зворотний клапан для витяжки, в разі його відсутності потрібно встановити клапан в канал. У вентиляційну шахту бажано встановити трійник з клапаном і використовувати примусову вентиляцію на самій кухні. Як правило, без руйнування стіни в шахту ставиться вентилятор діаметром до 125 мм.

У кухонному приміщенні під час обробки стін і стелі доцільно використовувати покриття, які легко миються. Специфіка обробки вітальні, суміщеної з кухонним приміщенням, така, що і там переважно використовують водостійкі матеріали. Незважаючи на роботу витяжки і вентиляції, частина випарів з плити буде осідати на горизонтальних поверхнях і навіть на стінах. Тому потрібно використовувати акрилові, синтетичні і дисперсійні фарби для покриття. При цьому тип основи не важливий. Можна використовувати і гіпсокартон, і ОСП, і шпалери під фарбування.

Проводячи ремонт в кухні своїми силами, можна врахувати багато індивідуальних аспектів. Такі, як вбудовані ніші, розташування плити та мийки, розстановку побутової техніки. Природно, всю необхідну проводку потрібно закласти до проведення оздоблювальних робіт, щоб не псувати вже готові стіни і не створювати зайвого пилу. Тому заздалегідь прорізаємо всі поглиблення, підводимо до них проводку для підсвічування і електричних розеток. Перетин дроту для розеток не менше 2,5 мм², цього буде достатньо для безпечної роботи електрочайника, мікрохвильовій печі або мультиварки.

Оздоблення кухні-вітальні

Оздоблення кухні-вітальні

Якщо ви любитель комп’ютера, музики або телевізора і до того ж вже почали ремонт в кухні своїми силами, обов’язково передбачте наявність в потрібних місцях антенного кабелю, акустичних і міжблочних проводів. Причому міжблочні кабелі великої довжини необхідно тестувати ще до укладання в стіну. Так, на кабелях HDMI великої довжини можливе спотворення картинки. Кабель для підключення планшета або ноутбука до великого монітора повинен бути достатньої довжини. Якщо планується «розумний дім», то всі комунікації для нього теж варто прокласти завчасно.

Одне з важливих напрямків – це освітлення. Коли ви здійснюєте ремонт в кухні своїми силами, уважно поставтеся до цього питання. Тип і розташування світильників, їх потужність, наявність прохідних вимикачів повинні відповідати проекту.

Установку внутрішнього блоку кондиціонера виробляєте з таким розрахунком, щоб у зоні обдування не виявилося дивана або столу. Якщо перед кондиціонером будуть знаходитися люди, то при наявності простої моделі кондиціонера вони будуть застуджуватися, а якщо кондиціонер обладнаний датчиком руху, то обдув практично не включатиметься, перешкоджаючи охолодженню приміщення в спеку.

Врахувати всі аспекти суміщення кухні і вітальні, а також проведення оздоблювальних робіт досить складно. Але, можливо, завдяки цій статті ви проведете ремонт в кухні своїми силами, уникнувши серйозних помилок.

(Visited 517 times, 1 visits today)