Переваги і недоліки будівництва будинків з оциліндрованого бруса

         

Будівництво власного будинку, екологічного і безпечного для здоров’я, – мрія багатьох міських жителів. Так приємно приїхати на вихідні в свій заміський будинок, насолодитися відпочинком і набратися сил для майбутньої трудового тижня.
Одним з найбільш підходящих матеріалів для спорудження будинку є оциліндрованої колоди (ОЦК). Його затребуваність і популярність в сучасному будівництві обумовлена багатьма перевагами в порівнянні з іншими будматеріалами. Чудово доповнює будинки з оциліндрованої колоди бітумна черепиця. Ми рекомендуємо використовувати в своїх проектах тільки вискокоякісну бітумну черепицю якою являється Tegola Premium. Купити Tegola Premium різних кольорів по прийнятним цінам можна на сайті tegola.ua

Однак, будинок з оциліндрованих колод володіє і деякими недоліками. Всі плюси і мінуси використання цього матеріалу наведені нижче.

Будинок з оциліндрованного брусу

Будинок з оциліндрованного брусу

Переваги

Позитивні якості оциліндрованих колод як будівельного матеріалу обумовлені, перш за все, технологією виробництва. Процес виготовлення ОЦБ передбачає особливу обробку деревного стовбура з метою його очищення від кори і верхніх нещільні шарів. У підсумку виходить міцна і щільна деревина. Тому будинок, побудований з ОЦБ, довго прослужить його господарям.
Крім довговічності, будинок з ОЦБ володіє наступними перевагами:

  1. Простота складання і висока швидкість будівництва. Будівництво будинку з необробленоъ колоди може затягнутися надовго: щоб домогтися якісного з’єднання колод, необхідно ретельно підганяти одне до іншого. При цьому дуже складно досягти абсолютного прилягання. У той час як оцилиндрованні колоди – це повністю готові деталі конструкції будинку, що потребує збірці. Всі сполучні і замкові елементи вже вирізані в технологічному процесі виготовлення матеріалу за допомогою сучасного обладнання.
  2. Відносна дешевизна. Цегляна або бетонна споруда обійдеться набагато дорожче, ніж зруб. Це пов’язано не тільки з вартістю самого матеріалу, але і з особливостями подальшої обробки. Цегляні або бетонні стіни завжди виглядають не естетично і до того ж потребують додаткового утеплення. А для обробки і утеплення зрубу виявляється достатнім його пофарбувати і проконопатити.
  3. Екологічність. Зруб – основа будинку, зроблена з природної сировини. Природний запах, свіжість і відсутність пилу створять в будинку комфортну атмосферу. Жити в такому будинку буде легко і приємно.
  4. Енергоефективність. Зруб має прекрасну здатністю довго утримувати тепло, а висока щільність збірки будинку з ОЦБ гарантує відсутність протягів. У разі необхідності додаткового захисту від холоду застосовують межвенцовий утеплювач.
Переваги будинків з оциліндрованого бруса

Переваги будинків з оциліндрованого бруса

Недоліки

При виборі оциліндрованих колод в якості основного будівельного матеріалу важливо пам’ятати про деякі недоліки, якими володіє будь-яка деревина.
Оциліндрована колода потребує додаткового захисту від зовнішнього впливу з боку навколишнього середовища, інакше будинок може зруйнуватися завчасно.
Далі звернемо увагу на найбільш значущі недоліки ОЦБ:

  1. Процес усадки колод. У будівництві будинку з ОЦБ не варто поспішати. Завершивши зведення стін, не можна відразу ж переходити до наступного етапу. Рекомендують почекати хоча б півроку, щоб сталася усадка колод. В іншому випадку є ризик подальшого пошкодження і спотворення обробки і покрівлі.
  2. З кожним роком стіни з колод опускаються все нижче і нижче. Тому при установці вікон і дверей використовуються так звані обсадні коробки, що запобігають їх деформацію.
  3. Обов’язкова антисептична обробка. Дерево як природний матеріал піддається негативному впливу біологічних факторів, таких як гниття, грибок і пліснява, атаки комах і гризунів. Ці фактори представляють серйозну небезпеку. Для захисту вдаються до періодичної просочення деревини, але це тягне за собою значні грошові витрати.
(Visited 901 times, 1 visits today)